Corsair 2 ML120 + 7 LL120 fanlarının montajı

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

maxspenc3

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Dostlar merhaba,

Yeni topladığım sistemde fan montajı konusunda araştırma yapmama rağmen çok kararsız kaldım.
Corsair sistemlerden anlayan arkadaşların yardımcı olmasını bekliyorum. Amacım toplamda 9 fanın hızlarını ve rgb aydınlatmalarını iCUE üzerinden sorunsuz kontrol etmek.

Kasa: 
Sıvı soğutucu: 
Fanlar:
  • Corsair 3'lü LL120 beyaz set (kasa ön fanları)
  • Corsair 3 adet LL120 siyah fan (kasa yan fanları olacak)
  • Corsair 1 adet LL120 beyaz fan (egzoz fanı olacak)
  • Corsair 2 adet ML120 beyaz fan. (sıvı soğutucusunun ana fanları olacak)
  • Bonus: 2 adet SP 120 kasa üzerinde RGB olmayan fanlar (belki pull push için sıvı soğutucusunun diğer tarafına, yani kasanın en üstüne takabilirim.)
Kontrolcüler ve Hublar:
  • Corsair PWM fan repeater (Kasa üzerinde geliyor)
  • Corsair iCUE Commander Core Controller (Capellix sıvı soğutucudan geliyor)
  • Corsair RGB Lighting Hub (3'lü fan seti içerisinden çıkıyor)
  • Corsair Lighting Node Pro (3'lü fan seti içerisinden çıkıyor)
  • Bonus: Corsair Lighting Node Core (eski iCUE 465X kasamdan aldım)
Benim aklımda olan 3'lü set içerisinden çıkan Hub ve Node Pro'yu eski usül kullanmak yerine, fanları eski kasamdan aldığım Lightning Node Core ve Commander Core Controller'a bağlamak. Sizlerin de fikirlerini almak istiyorum. Kafamda fan bağlantılarını vs tam tasarlayamadım.

Aklımdaki soru işaretleri;
1- commander Core Controller üzerinde ML ve ll fanlar birlikte kullanılabiliyor mu? Kullanılırsa RGB yapısı farklı oldugu için nasıl kontrol ediliyorlar. YouTube'da aynı anda kullanılıyor diye ısarar edenler var.
2-Fanlar için 2 farklı Hub veya kontrolcü kullanırsak renk senkronizasyonu vs nasıl olur? Sanırım aynı renk profillerini bu kontrolcülere vs tanımlamak gerekecek.

Teşekkürler.

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,131
Bildiğim kadarıyla HUB 'lar birbirine bağlanabiliyor. Yani örnek vermem gerekirse iCUE Commander Core Controller ürünü ile Corsair RGB Lighting Hub bu ürünü birleştirip toplamda 12 fan RGB olarak kontrol edilebilir. Tam olarak nasıl olduğunu bilmiyorum ama böyle yapıldığını hatırlıyorum. HUB 'lardan birisini bilgisayara bağlıyorsunuz.

KS

maxspenc3

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
ugur.gozaydin' Alıntı:
Bildiğim kadarıyla HUB 'lar birbirine bağlanabiliyor. Yani örnek vermem gerekirse iCUE Commander Core Controller ürünü ile Corsair RGB Lighting Hub bu ürünü birleştirip toplamda 12 fan RGB olarak kontrol edilebilir. Tam olarak nasıl olduğunu bilmiyorum ama böyle yapıldığını hatırlıyorum. HUB 'lardan birisini bilgisayara bağlıyorsunuz.

geri dönüşünüz için teşekkürler. internete bayagı bir araştırdım fakat commander pro olmadan pek düşündüğüm şekilde 9-10 fanı aynı anda senkron çalıştıramıyorum. sanırm 3 fanı iptal edip sadece 6 fanla node core kullanarak sistemi kuracam. belki ilerleyen zamanlarda 3 fanı dahil ederken birşey düşünürüm.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri