Corsair sıvı soğutma kırmızı ışık yanıp sönüyor.

Kaan Hüseyin

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
Merhabalar, benim sorunum şu: Pc açılırken her şey normal çalisıyor fakat pc açıldıktan 3-5 saniye sonra Corsair H150i Elite Capellix sıvı soğutmam kırmızı ışık yanıp sönmeye ve fanları %100 hızda dönmeye başlıyor.
Bu sorunu, bilgisayarda bir temizlik yaptığımdan ve ilk başta yaptığım kötü kablolamayı düzeltmek için bütün kabloları söktüğümden beri yaşıyorum. Kabloları birkaç defa kontrol ettim ancak bir sıkıntıya rastlamadım. Ayrıca Corsair icue uygulamasından fotoğrafta gördüğünüz hata mesajını alıyorum. Bir de bu sıvı soğutmanın yanında fanları ve rgb lerini kontrol etmek için bir fan hub geliyor. Acaba sorun ondan kaynaklı olabilir mi? Ve pompadan çıkan bir kablo var (resimde var) o kabloyu fan hub a bağlamanız gerekiyor, o kabloyu 1 kere çıkarıp takınca sorunlar düzeliyor ancak bu sefer de pompanın rgb si yanmıyor. Sorun yaklaşık 1 haftadır var ve ilk başlarda pc açılırken Cpu Fan Error ile karşılaşıyordum ama şuan öyle bir sorunla karşılaşmıyorum. 2 foruma daha yazdım bu sorunu ancak bir sonuç elde edemedim. Lütfen yardımcı olun kafayı yemek üzereyim. 

Corsair icue uygulamasında çıktığını belirttiğim hata mesajı:  

Fan Hub a takılması gerektiğinden bahsettiğim kablonun fotoğrafı: 

Soruna dair video linki:  

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,129
Öncelikle paylaşımlarınıza erişim izni yok. İstek yolladım onları kabul ederseniz içeriklerinizi görebilirim. Son olarak anakart bağlantılarınızı da gösteren birkaç resim çekerseniz iyi olur. Özellikle soğutucudan ve HUB ürününden gelen kabloların bağlantılarını.

KS

Kaan Hüseyin

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
ugur.gozaydin' Alıntı:
Öncelikle paylaşımlarınıza erişim izni yok. İstek yolladım onları kabul ederseniz içeriklerinizi görebilirim. Son olarak anakart bağlantılarınızı da gösteren birkaç resim çekerseniz iyi olur. Özellikle soğutucudan ve HUB ürününden gelen kabloların bağlantılarını.
Fan hub ın SATA, fanlardan gelen rgb ve fan kabloları, yukarıda bahsettiğim pompanın kablosu ve Usb kablosu olamk üzere 4 adet kablo bağlantısı bulunmakta. Sata kablosunu PSU dan gelen herhangi bir sata kablosuna direk bağladım. Fan hub dan çıkan USB kablosunu ise fotoğrafta da görebileceğiniz üzere anakartın önündeki girişe bağladım. Fanların, rgb ve fan kablolarının karşılıklı gelmesine dikkat edecek şekilde bağladım. Pompanın 2 tane kablosu var, birini yukarıdaki fotoğrafta olduğu gibi, diğerini de anakartın Cpu Fan kısmına taktım. Bu rgb hub hakkında daha detaylı bilgiye ihtiyaç duyarsanız youtube a Corsair H150i elite capellix installation diye yazarsanız çıkan videolarda bütün aşamalar vardır.

Fotoğraflar:

USB: 

CPU FAN: 

RGB HUB: 

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,129
Pompa bağlantısını anakartınızda AIO_PUMP portu varsa oraya yapın. Eğer yoksa CPU_OPT soketine yapın ve CPU_FAN soketine fanlarınızın bağlantısını yapın. Daha sonrasında eğer pompayı CPU_OPT soketine yaptıysanız BIOS 'a girip fan ayarlarından CPU_OPT için minimum 50% sabit devir verin. Önerim 75%-80% civarı yapmanız olur ama 50% 'de iş görür. Böyle deneyin.

KS

Kaan Hüseyin

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
ugur.gozaydin' Alıntı:
Pompa bağlantısını anakartınızda AIO_PUMP portu varsa oraya yapın. Eğer yoksa CPU_OPT soketine yapın ve CPU_FAN soketine fanlarınızın bağlantısını yapın. Daha sonrasında eğer pompayı CPU_OPT soketine yaptıysanız BIOS 'a girip fan ayarlarından CPU_OPT için minimum 50% sabit devir verin. Önerim 75%-80% civarı yapmanız olur ama 50% 'de iş görür. Böyle deneyin.

Yalnız şöyle bir şey var. Şuan boşta sadece 1 tane CPU_FAN soketi var ve sıvı soğutmanın 3 adet fanı var. Ayrıca VRM_HS_FAN diye bir yer var oraya taksam sorun olur mu? Yani toplamda 2 Adet AIO_PUMP soketi 2 tane CPU_FAN soketi, 1 tane de VRM_HS_FAN soketi var ve 1 tane CPU_FAN soketine kasanın kendi fanları takılı. Kasanın kendi fanlarını başka nereye takabilirim (Fan hub a uymuyorlar.) Kasanın kendi fanlarını takacak başka bir yer bulsam bile hala 1 tane daha boş yere ihtiyaç olacak. Başka forumlarda kasanın kendi fanlarının molex kablosunda takılabileceğini söylemişler de o nasıl olacak ki.

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,129
Kasa fanlarını AIO ve CPU yazan soketlere takmayın. Sıvı soğutmanın fanları CPU_FAN soketine takılı olsun pompa ise AIO_PUMP soketine takılı olsun. MOLEX bağlantı fanları son hızda sürekli çalıştırır ki bu önerdiğim bir şey değil. Ayrıca sıvı soğutma fanlarını tek bir kabloya birleştiren bir ayar vs. olması gerek bildiğim kadarıyla. Yada direkt fanları HUB 'a bağlayabiliyorsunuz sanırım yanlış hatırlamıyorsam.

KS

Kaan Hüseyin

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
ugur.gozaydin' Alıntı:
Kasa fanlarını AIO ve CPU yazan soketlere takmayın. Sıvı soğutmanın fanları CPU_FAN soketine takılı olsun pompa ise AIO_PUMP soketine takılı olsun. MOLEX bağlantı fanları son hızda sürekli çalıştırır ki bu önerdiğim bir şey değil. Ayrıca sıvı soğutma fanlarını tek bir kabloya birleştiren bir ayar vs. olması gerek bildiğim kadarıyla. Yada direkt fanları HUB 'a bağlayabiliyorsunuz sanırım yanlış hatırlamıyorsam.

Sıvı soğutma fan kabloları birbirine bağlanmıyor. Birbirine kasanın kendi fanları bağlanabiliyor. Ben de sıvı soğutma fanlarını doğrudan fan hub a taktım. Sıvı soğutma fanlarını hiçbir şekilde CPU_FAN soketine takamam çünkü dediğim gibi 1 tane boş yer var ve birbirine geçmiyorlar. Kasanın fanlarını CPU ve AIO yazan soketlere takmayın demişsiniz peki nereye takabilirim? VRM_HS_FAN a takabilir miyim kasanın fanlarını? Pompayı dediğiniz gibi AIO_PUMP a taktım ve bir değişiklik olmadı. Sıvı soğutma fanlarını zaten CPU_FAN a takamadığımı belirttim. Ne yapmamı önerirsiniz?

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,129
Anakartınızın modelini yazar mısınız.

CPU_FAN soketi işlemcinin sıcaklığına göre fanın devir ayarını belirliyor yani kasa fanı için ideal bir soket değil. AIO_PUMP, W_PUMP gibi soketler ise sıvı soğutma pompaları sürekli sabit bir devirde yada yüksek ama ufak bir aralıkta direkt akım ile çalıştığı için o soket normal bir fan için ideal değil. Bu yüzden fanlarınızı CHA_FAN, SYS_FAN veya en olmadı CPU_OPT gibi normal fan bağlantısı için olan soketlerini kullanın. VRM_HS_FAN bağlantısı adı üstünde anakart VRM bölgesindeki sıcaklığa göre fan hızını belirleyen bir soket. Buraya normal fan takılabilir sorun yok.

Ayrıca soğutucunuza baktım fanlar hem RGB hem de fan devri için HUB 'a bağlanıyor ve HUB 'dan gelen tek kablo oluyor elinizde. Bu kabloyu CPU_FAN soketine bağlamanız yeterli. Kasadan gelen fanları ise AIO_PUMP, W_PUMP bu soketlere bağlamayın yeter ama hiç soket yoksa anakartta bağlayabilirsiniz ama size tavsiyem mutlaka bir fan çoklayıcı kablo alıp diğer fanların bağlantısını yapmanız olur.

KS

Kaan Hüseyin

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
ugur.gozaydin' Alıntı:
Anakartınızın modelini yazar mısınız.

CPU_FAN soketi işlemcinin sıcaklığına göre fanın devir ayarını belirliyor yani kasa fanı için ideal bir soket değil. AIO_PUMP, W_PUMP gibi soketler ise sıvı soğutma pompaları sürekli sabit bir devirde yada yüksek ama ufak bir aralıkta direkt akım ile çalıştığı için o soket normal bir fan için ideal değil. Bu yüzden fanlarınızı CHA_FAN, SYS_FAN veya en olmadı CPU_OPT gibi normal fan bağlantısı için olan soketlerini kullanın. VRM_HS_FAN bağlantısı adı üstünde anakart VRM bölgesindeki sıcaklığa göre fan hızını belirleyen bir soket. Buraya normal fan takılabilir sorun yok.

Ayrıca soğutucunuza baktım fanlar hem RGB hem de fan devri için HUB 'a bağlanıyor ve HUB 'dan gelen tek kablo oluyor elinizde. Bu kabloyu CPU_FAN soketine bağlamanız yeterli. Kasadan gelen fanları ise AIO_PUMP, W_PUMP bu soketlere bağlamayın yeter ama hiç soket yoksa anakartta bağlayabilirsiniz ama size tavsiyem mutlaka bir fan çoklayıcı kablo alıp diğer fanların bağlantısını yapmanız olur.

Anakartımın modeli: Asus z590-E

O zaman kasa fanlarını CHA-FAN,SYS-FAN,CPU-OPT veya VRM_HS_FAN dan birine bağlıyorum.

Yanlız HUB'dan çıkan bir sata kablosu bir de usb kablosu oluyor. Yani cpu fan soketine bağlanacak bir kablo çıkmıyor HUB'dan. HUB'dan çıkan kabloları doğru yerlerine taktım ancak hala devam ediyor sorun hiç bir anlam veremiyorum.

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,129
CPU fan soketine takılan bir kablo olması gerekiyor. Pompa bağlantısı için. Direkt pompa üzerinden mi yoksa HUB üzerinden mi geliyor bilmiyorum ama pompa için bu bağlantıyı yapmanız gerekiyor. Ayrıca 1 fanı CPU_FAN yada CPU_OPT soketine mutlaka takın. Sistem CPU_FAN soketi boşsa hata verebiliyor.

KS

Kaan Hüseyin

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
ugur.gozaydin' Alıntı:
CPU fan soketine takılan bir kablo olması gerekiyor. Pompa bağlantısı için. Direkt pompa üzerinden mi yoksa HUB üzerinden mi geliyor bilmiyorum ama pompa için bu bağlantıyı yapmanız gerekiyor. Ayrıca 1 fanı CPU_FAN yada CPU_OPT soketine mutlaka takın. Sistem CPU_FAN soketi boşsa hata verebiliyor.

Pompadan çıkan ve AIO_PUMP a bağlı bir kablo var o kablo orda kalsın mı yoksa CPU_FAN a mı takayım? Sizin dediğiniz o sanırım. Eğer o ise doğrudan pompa üzerinden bir kablo o, HUB üzerinden değil. (3 pinli bir kablo.) Ayrıca bitane ilk defa gördüğüm değişik bir kablo var o kabloyu anakart üzerinde takacak yer yok zaten mecbur HUB'a takacağım. Şuanda CPU_FAN da takılı bir kablo yok dediğiniz gibi HUB'daki fanlardan bir tanesini çıkarıp CPU_FAN a takacağım. Başka ne yapmam lazım?

KS

Kaan Hüseyin

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
ugur.gozaydin' Alıntı:

Şuanda dediğiniz gibi sıvı soğutmanın 1 tane fanını HUB'dan çıkartıp CPU_FAN a taktım. Pompadan çıkan 2 tane kablo var, bir tanesi dediğim gibi değişik bir kablo (fotoğrafta var) ve anakart üzerinde bağlantı noktası yok mecbur HUB a taktım. Pompadan çıkan diğer kablo ise 3 pinli bir kablo onu da CPU_FAN 'a taktım. Kasanın kendi fanlarını da CHA_FAN'a taktım ve sorun hala devam ediyor. Daha önce de belirttiğim gibi şu fotoğrafa da koyduğum kabloyu HUB'dan 1 kere çıkartıp takınca yanıp sönen kırmızı ışık sönüyor ve fanlar normal seyrinde dönmeye başlıyor fakat bu sefer de pompanın rgb si yanmıyor. Hiç bir anlam veremiyorum neden olduğuna dair. Başka bir öneriniz var mı?

Fotoğraf: 

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,129
Yazılımsal yada HUB odaklı bir sorun olabilir. iCUE yazılımını CCleaner ile kaldırıp sistemi yeniden başlatın ve tekrar kurup deneyin. İşe yaramaz ise size önerim Corsair Desteğe yazmanız olur.

KS

Kaan Hüseyin

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
ugur.gozaydin' Alıntı:
Yazılımsal yada HUB odaklı bir sorun olabilir. iCUE yazılımını CCleaner ile kaldırıp sistemi yeniden başlatın ve tekrar kurup deneyin. İşe yaramaz ise size önerim Corsair Desteğe yazmanız olur.

Tekrardan merhaba. İlginiz için teşekkür ederim. Sizi biraz sıktım farkındayım ama şu durumda ne yapmam gerektiğini bilmiyorum. Corsair desteğe de yazdım driver ları güncelleyin kabloları tekrardan çıkarıp takın dediler ben de onlara bunu zaten yaptığımı ve bir sonuç elde edemediğimi söyledim henüz geri dönüş sağlamadılar. İlk fotoğraf yine bu sorunla alakalı bir fotoğraf. VRM_HS_FAN (kasanın kendi fanları) dışında hiç bir fan çalışmıyor diye gösteriyor halbuki fanlar şu anda son hızda dönüyor.

2. Bir sorun ise şu: BIOS'da Mem_Test diye bir yer var ve bu testi başlatınca 2. fotoğrafta gördüğünüz hata meydana geliyor. Daha test %70 civarında tamamlanmış iken 10.000 tane hata buluyor ve hata veriyor. Kulağa hiç normal gelmiyor bu durum. Bir yerlerde bir sıkıntı var. Yardımcı olursanız çok mutlu olurum gerçekten.

1. Fotoğraf: 

2. Fotoğraf: 

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,129
Memtest86 bir RAM testi aracıdır. Testte belleklerinizde yada CPU odaklı hatalar bulunmuş. RAM ve CPU arızanız olabilir ancak Corsair sıvı soğutmanızın o kırmızı rengi ile alakasını ben kuramadım. XMP ayarınız yani RAM frekansınızı satın aldığınız belleğin frekansına yükseltme ayarınız devre dışı görünüyor. Açık olsaydı bir ihtimal o frekansta bir sorun vardır kapatın derdim ama şuan zaten kapalı duruyor. Size 3 tavsiyem var.

1. Öncelikle anakart BIOS sürümünüz güncel değilse güncelleyin ve böyle deneyin. Memtest86 ile tekrar test edin. 
  2. Sonrasında XMP ayarınızı devreye alıp deneyin. Memtest86 ile tekrar test edin.
  3. Son olarak RAM modülleriniz eğer doğru soketlere takılı değilse doğru soketlere takıp deneyin. 1 bellek ve 2 bellek için anakartta doğru soketleri kullanmanız gerekiyor. Anakart kitapçığında bu soketlerden bellek sayısına göre hangisi kullanılmalı yazar. Eğer işe yaramazsa bu yöntem tek tek kullanın BIOS XMP ayarı açık ve kapalı şekilde. Bu her işlemden sonra Memtest86 yazılımı ile yine test yapın ki hatalar gidecek mi bakın.
Eğer sıvı soğutmanız bundan dolayı bu yaşadığınız soruna sebep oluyorsa sorunu bulduğunuz ve çözdüğünüz zaman oda düzelecektir.

KS

Kaan Hüseyin

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
ugur.gozaydin' Alıntı:
Memtest86 bir RAM testi aracıdır. Testte belleklerinizde yada CPU odaklı hatalar bulunmuş. RAM ve CPU arızanız olabilir ancak Corsair sıvı soğutmanızın o kırmızı rengi ile alakasını ben kuramadım. XMP ayarınız yani RAM frekansınızı satın aldığınız belleğin frekansına yükseltme ayarınız devre dışı görünüyor. Açık olsaydı bir ihtimal o frekansta bir sorun vardır kapatın derdim ama şuan zaten kapalı duruyor. Size 3 tavsiyem var.

1. Öncelikle anakart BIOS sürümünüz güncel değilse güncelleyin ve böyle deneyin. Memtest86 ile tekrar test edin. 
  2. Sonrasında XMP ayarınızı devreye alıp deneyin. Memtest86 ile tekrar test edin.
  3. Son olarak RAM modülleriniz eğer doğru soketlere takılı değilse doğru soketlere takıp deneyin. 1 bellek ve 2 bellek için anakartta doğru soketleri kullanmanız gerekiyor. Anakart kitapçığında bu soketlerden bellek sayısına göre hangisi kullanılmalı yazar. Eğer işe yaramazsa bu yöntem tek tek kullanın BIOS XMP ayarı açık ve kapalı şekilde. Bu her işlemden sonra Memtest86 yazılımı ile yine test yapın ki hatalar gidecek mi bakın.
Eğer sıvı soğutmanız bundan dolayı bu yaşadığınız soruna sebep oluyorsa sorunu bulduğunuz ve çözdüğünüz zaman oda düzelecektir.

Ben mem test ile ilgili sorun çıimadan önce bios u biraz kurcalamıştım galiba yanlış bişeyler yaptım diye bios u bios pilini çıkarıp takarak sıfırladım sonra XMP ayarını açtım. Tekrar mem test yaptım sorun çıkmadı ancak bios u sıfırladıktan sonra ilk pc yi açışımda American Megatrends ekranı ile karşılaştım (fotoğrafını koydum) ve ordaki yönergeleri takip ettim.

1. Yönerge: Zaten Cpu_Fan'a takmıştım o kısimda sorun yok. 

2. Yönerge: Adjust or disable fan speed low limit diyor. O değeri değiştirdim (200 rpm den 300'e çıkardım), tüm ayarları yaptıktan sonra kaydettim ve yenjden açılırken bu sefer American Megatrends ekranı tekrar geldi ve sadece bu yönerge vardı diğerleri yoktu. Ben de bu sefer "ignore" seçeneğini işaretledim ve Windows'u açabildim.

3. Yönerge: "After setting up Intel(R) Optane Memory or the Raid Configuration was built SATA mode selection MUST be changed to
'Raid Mode' to avoid unknown issues."

Türkçesi: Intel(R) Optane Memory veya Raid Configuration ayarlandıktan sonra SATA modu "Raid Mode" olarak, bilinmeyen hataları önlemek adına "mutlaka" değiştirilmelidir.

Şimdi bu yönerge benim dikkatimi çekti çünkü Fan Hub'ın SATA bağlantısı var acaba onunla ilgili bir ayar mı yapmam lazım diye düşündüm. Fakat Intel(R) Optane Memory ve Raid Configuration diye bir seçenek BIOS da bulamadım. Arama bölümünden aramama rağmen böyle bir şey çıkmadı. BIOS da SATA modu diye arayınca bir ayar buldu. Bu yönergede SATA modunu "Raid Mode" olarak değiştirin diyordu fakat benim BIOS umda öyle bir seçenek yok (fotoğrafını koydum). 

Bir de PWM Mode nedir? Bütün fanlar şuan PWM modda. Bu olması gereken bişey mi?

American Megatrends Ekranı: 

Sata Modu: 

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,129
Sondan başlayayım. PWM modu fan hızını pompa dahil devir/yüzde olarak sıcaklığa göre ayarlayabilmenizi sağlayan bir teknoloji. 4 pin fan bağlantısı soketi PWM destekli olduğunu gösterir. 3 pin soketler DC yani direkt güç ile çalışır. Çok fazla bir detay ayarı sunmaz. Bunda bir sorun yok PWM kalabilir ayar.

Windows 'u açıp   şu sürücüyü kurun. Sistemi yeniden başlatın ve sorunu kontrol edin. Raid Mode ayarı ile 2 veya daha fazla diski birbirine bağlayıp RAID teknolojisini kullanarak bir ekstra kullanım senaryosu ile disk birleştirme veya aynalama gibi yaptığınız bir ayar yoksa RAID ile işiniz yok. RAID seçeneğini aramayın yani. Bahsedilen RAID ayarı eğer Intel Optane bir SSD diskiniz yoksa sizi ilgilendiren bir ayar değil ki Intel marka Optane bir diskiniz yok diye düşünüyorum.

Tekrar söylüyorum BIOS 'u güncel değilse güncelleyin. Daha sonrasında önce BIOS 'u BIOS içerisinden önce sıfırlayın daha sonra CPU_FAN için yaptığınız ayarı tekrar yapıp XMP açıp böyle deneyin.

KS

Kaan Hüseyin

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
ugur.gozaydin' Alıntı:
Sondan başlayayım. PWM modu fan hızını pompa dahil devir/yüzde olarak sıcaklığa göre ayarlayabilmenizi sağlayan bir teknoloji. 4 pin fan bağlantısı soketi PWM destekli olduğunu gösterir. 3 pin soketler DC yani direkt güç ile çalışır. Çok fazla bir detay ayarı sunmaz. Bunda bir sorun yok PWM kalabilir ayar.

Windows 'u açıp   şu sürücüyü kurun. Sistemi yeniden başlatın ve sorunu kontrol edin. Raid Mode ayarı ile 2 veya daha fazla diski birbirine bağlayıp RAID teknolojisini kullanarak bir ekstra kullanım senaryosu ile disk birleştirme veya aynalama gibi yaptığınız bir ayar yoksa RAID ile işiniz yok. RAID seçeneğini aramayın yani. Bahsedilen RAID ayarı eğer Intel Optane bir SSD diskiniz yoksa sizi ilgilendiren bir ayar değil ki Intel marka Optane bir diskiniz yok diye düşünüyorum.

Tekrar söylüyorum BIOS 'u güncel değilse güncelleyin. Daha sonrasında önce BIOS 'u BIOS içerisinden önce sıfırlayın daha sonra CPU_FAN için yaptığınız ayarı tekrar yapıp XMP açıp böyle deneyin.

Intel Rapid Store Technology'yi kuramadım uyumlu değil diyo. BIOS şuan en güncel halinde. BIOS'u BIOS içerisinden sıfırladım ve diğer ayarları yaptım sonuç değişmedi. Cpu fan speed ve benzeri ayarlarda 2 seçenek oluyor biri ignore diğeri ise monitor. Bunlar ne işe yarar? Bir video izledim Cpu Fan Speed'i ignore yapın diyor. Ben denedim ancak işe yaramadı. Yabancı forumlardan falan da baktım çoğu kişi benimle aynı sorunu yaşıyor. Kimisi çözüm bulmuş kimisi bulamamıs. Onların çözümlerini denedim bende işe yaramadı. En sonunda soğutucuyu geri göndereceğim.

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,129
Ignore ayarı bu ayarı görmezden gel anlamında. Zaten çevirirseniz basit bir şekilde anlarsınız. Monitör ise sadece izle anlamında. Ya sizin anakart ile bu soğutucu uyumsuz yada sizin üründe veya kontrolcüde bir sorun var.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri