Corsair Strafe RGB Klavye CUE Sorunsalı ?

Oğuz Topuz

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Hayırlı akşamlar öncelikle. Yaklaşık 2 hafta önce yeni bir pc topladım. Başlıkta yazdığım mekanik klavyeyide satın aldım. İlk defa klavyenin yazılım programını indirdiğimde RGB otomatik çalışmaya başladı bunda herhangi bir sorun yok pc ile işim bittikten sonra kapadım ertesi gün açtığımda klavyede oyun tuşları beyaz kalan tuşlar kırmızı yanıyordu. Corsair'in kendi programını açtığımda klavye gözükmüyordu heralde bir sorun olmuştur diye program ekle kaldırdan kaldırıp tekrar yüklediğimde yine RGB ler çalışmaya başladı o gündür bugündür hergün kaldırıp yüklüyorum pc'yi kapatana kadar herhangi bir sorun yok ama kapadıktan sonra pc'yi açtığımda programda klavyem gözükmüyor. Dün programda diğer corsair ürünlerini kaldırıp sadece Strafe RGB klavyeyi bıraktım bugün pc'yi açtığımda ise '' no device detected '' hatası veriyordu klavyeyi neden tanıtamıyorum ?

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,132
Önce aygıt yöneticisinden klavyeyi sonrada denetim masasında ki aygıtlarda klavyeyi kaldırım daha sonra program ekle kaldırdan yazılımını kaldırın CCleaner gibi bir program ile REG dosyalarını kaldırın. Daha sonra bağlantı noktası klavyede nedir buna bakın. USB 3.0 'mü 2.0 'mı? Belki 3.0 bağlantılıdır siz 2.0 'a takıyorsunuzdur, yada tam tersi bunu kontrol edermisiniz.

KS

Oğuz Topuz

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
ugur.gozaydin' Alıntı:
Önce aygıt yöneticisinden klavyeyi sonrada denetim masasında ki aygıtlarda klavyeyi kaldırım daha sonra program ekle kaldırdan yazılımını kaldırın CCleaner gibi bir program ile REG dosyalarını kaldırın. Daha sonra bağlantı noktası klavyede nedir buna bakın. USB 3.0 'mü 2.0 'mı? Belki 3.0 bağlantılıdır siz 2.0 'a takıyorsunuzdur, yada tam tersi bunu kontrol edermisiniz.

Yok hocam çözülmedi bu arada USB 2.0 ve 3.0 destekliyor klavye ondan yana bir problem yok ancak corsair türkiye ile ilgili herhangi bir platform olmadığı için bende de dil sorunu var çözüme kavuşturamıyorum. Bilgisayarı kapatıyorum ertesi gün açıyorum RGB yanmıyor bugün de hiç ışık yanmadı çünkü Corsairin softwaresinde klavyeyi görmüyor hayret ediyorum yani şuan hevesle aldığım klavyede sorun yaşıyorum yazılımsal bir problem var heralde tam olarak anlamadığım

WalterHolk

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
13
Merhaba, Denetim Masası\Tüm Denetim Masası Öğeleri\Güç Seçenekleri\Plan Ayarlarını Düzenle>Gelişmiş güç ayarlarını değiştir yolunu izleyerek resimde gördüğün gibi USB askıya almayı devre dışı yapıp bir kez daha deneyebilir misin. 

8Yl6zA.jpg

KS

Oğuz Topuz

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
WalterHolk' Alıntı:
Merhaba, Denetim Masası\Tüm Denetim Masası Öğeleri\Güç Seçenekleri\Plan Ayarlarını Düzenle>Gelişmiş güç ayarlarını değiştir yolunu izleyerek resimde gördüğün gibi USB askıya almayı devre dışı yapıp bir kez daha deneyebilir misin. 

8Yl6zA.jpg

Denedim aynı sorun devam ediyor hocam mouse'umda böyle bir sıkıntı yok Rog Pugio kapatıp açsamda aydınlatmada problem yaşamıyorum RGB elektrik aldığı gibi yanmaya devam ediyor klavyede ise durum bu. 

WalterHolk

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
13
1JYB7b.jpg

Bir profili seçtiğinde kenarda diklemesine bir menü açılır. Alltan 2. simge klavyenin güncel ayarlarını default olarak tanımlamaya yarar. Program kapalı olsa dahi bu profil çalışmaya devam edecektir.

*Görsel alıntıdır.

Ayrıca algılama sorunu için de corsair forumlarında şöyle bir çözüm gördüm umarım işine yarar.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri