Csm Kapattım Ekran Gitti

KS

maliern

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
50
rtx 3070 yerine bi GT 610 işlemci yeirnede 3 1200 takmasınlarda hocam dikkat edin

Apu sistem işlemci evet

intelde bu K olur amd de G
Elimden geldiğince tüm kontrolleri saglicam bende hiç güvenmiyorum o yüzden evde çözmeye çalışıyorum

S C O

Profesyonel Üye
Profesyonel Üye
Tepki
1,206
Evet hocam pil çıkarma işlemini üstte anlattım farklı yöntemle tekrar cikarabilirim işe yaricagini düşünüyorsaniz
Şey yap birde pili çıkar kasa power tuşuna basılı tut 1-2 dakika anakartin statik enerjisi bir gitsin daha sonra pili takıp dener misin? Görüntü gelecek mi.?

TheTibet

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
1,636
İŞLEMCİ: AMD RYZEN 5 5600X
EKRAN KARTI: GIGABYTE GEFORCE RTX 3070
ANAKART: GIGABYTE B550M DS3H
Sistem özelliklerim bunlar Windows 11 de securi bot açmaya çalışırken csm kapattım ve anakart soft brick oldu görüntü gitti yardımcı olur musunuz denediğim yöntemler
- hdmi ile Başka monitörden görüntü almaya çalıştım işe yaramadı
- bios pili çıkartıp sifirlamaya çalıştım işe yaramadı
bios pilini cıkartın calıstırın 5 dk sonra takın

UmutYldrm

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
İŞLEMCİ: AMD RYZEN 5 5600X
EKRAN KARTI: GIGABYTE GEFORCE RTX 3070
ANAKART: GIGABYTE B550M DS3H
Sistem özelliklerim bunlar Windows 11 de securi bot açmaya çalışırken csm kapattım ve anakart soft brick oldu görüntü gitti yardımcı olur musunuz denediğim yöntemler
- hdmi ile Başka monitörden görüntü almaya çalıştım işe yaramadı
- bios pili çıkartıp sifirlamaya çalıştım işe yaramadı
Sadece CSM kapatınca da mı Soft Brick oluyor?

Fenomend

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
518
Benim anlamadığım şey neden security boot, ile csm i kapatma olayı yaptığınız. Windwos 11 zaten security boot açık Csm kapalı olarak Uefi sistem olarak kullanılabilen bir sistem . Üstte yapmaya çalıştığınız işlemler zaten varsayılan olarak gelmeliydi. Security Boot kapalı ve Csm açık Win11 görmedim, eğer rufusla oynanmış bir iso dosyası ile kurmadıysanız.

yunusx36

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
3,016
Benim anlamadığım şey neden security boot, ile csm i kapatma olayı yaptığınız. Windwos 11 zaten security boot açık Csm kapalı olarak Uefi sistem olarak kullanılabilen bir sistem . Üstte yapmaya çalıştığınız işlemler zaten varsayılan olarak gelmeliydi. Security Boot kapalı ve Csm açık Win11 görmedim, eğer rufusla oynanmış bir iso dosyası ile kurmadıysanız.
Rufus ile flash hazırlarken Secure Boot açık olma zorunluluğunu kaldırabiliyorsun Secure Boot kapalı da W11 kullanılabiliyor

KS

maliern

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
50
Normal Windowsun sitesinden 11 indirip kurdum valoranta girdiğimde van hatası verip atıyordu biosda da csm enaeble gözüküyordu kapatınca securi bot kısmı gözüküyordu ordan da securi botu açıp çıktığımda bir daha ekran alamadim

Sadece CSM kapatınca da mı Soft Brick oluyor?
Başka nasıl oluyor bilmiyorum hocam

Fenomend

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
518
Rufus ile flash hazırlarken Secure Boot açık olma zorunluluğunu kaldırabiliyorsun Secure Boot kapalı da W11 kullanılabiliyor
Onu yazdım zaten ilk zamanlar sistemi karşılamayanlar rufus ile ayarları oynanmış iso dosyası ile yapıyordu. Anlamadığım şey ise sistemi uefi ve win11 kurulu tüm gereksinimleri karşılıyor işlemci, ekran kartı hepsi Uefi destekli bu yüzden zaten tpm 2.0, security boot açık ve Csm kapalı kurulu olması lazımdı.

yunusx36

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
3,016
Onu yazdım zaten ilk zamanlar sistemi karşılamayanlar rufus ile ayarları oynanmış iso dosyası ile yapıyordu. Anlamadığım şey ise sistemi uefi ve win11 kurulu tüm gereksinimleri karşılıyor işlemci, ekran kartı hepsi Uefi destekli bu yüzden zaten tpm 2.0, security boot açık ve Csm kapalı kurulu olması lazımdı.
Normal de CSM açık Secure Boot kapalı oluyor sen ayrıyeten kendin açıyorsun

UmutYldrm

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
1680462193012.png

Hocam bende de gigabyte b550m ds3h var. Bu şekilde Windows 10 kuracağım, bir sıkıntı çıkmaz dimi?

KS

maliern

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
50
Önerin varmı hocam

UmutYldrm

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
Normal Windowsun sitesinden 11 indirip kurdum valoranta girdiğimde van hatası verip atıyordu biosda da csm enaeble gözüküyordu kapatınca securi bot kısmı gözüküyordu ordan da securi botu açıp çıktığımda bir daha ekran alamadim

Başka nasıl oluyor bilmiyorum hocam
Hocam aslında Gigabyte'da bu sorun kronik değil. CSM i kapatıp bir kaç tane daha ayar yapıyorsunuz, Secure Boot kısmını custom seçip key kısmından bir kaç ayar yapınca sorunsuz bir şekilde secure boot açılıyor aslında (Disk bölüm düzeniniz de GPT olmalı)

KS

maliern

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
50
Hocam aslında Gigabyte'da bu sorun kronik değil. CSM i kapatıp bir kaç tane daha ayar yapıyorsunuz, Secure Boot kısmını custom seçip key kısmından bir kaç ayar yapınca sorunsuz bir şekilde secure boot açılıyor aslında (Disk bölüm düzeniniz de GPT olmalı)
Evet yaptım o dediğiniz key ayarlarını da hatta bir videodan bakarak yaptım o yüzdenden de olmuş olabilir mi yasak değilse video linki atabilirim

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri