Deepcool PF650 650W +80 güç kaynağı alınır mı?

Extroy48

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
3
Merhabalar öncelikle. Benim güç kaynağım Sharkoon SHP650 V2 650W arızalanmıştı garantiye göndermiştim, tamir edilemeyeceğini ve ellerinde aynı üründen olmadığı için başlıkta belirttiğim ürünü tavsiye ettiler. Sizce bu ürünü almam mantıklı mı? Eğer kabul etmezsem 350TL ücret iadesi yapacaklar, yani bunun üzerine ekleyip yenisini almam gerekecek. Çok fazla bütçem yok hatta neredeyse hiç yok maalesef. Sistem özelliklerini aşağıda belirtiyorum.
AMD Ryzen 5 3500X,
Sapphire Nitro+ 6600XT,
16 GB 3000MHz RAM,
MSI B450M-A Pro Max anakart.

Syqex

Bilgisayar Uzmanı
Bilgisayar Uzmanı
Tepki
5,197
İlk defa duydum ama biraz baktım marka olarak alınabilir duruyor. Model olarak bilgim yok ama Sharkoon için de 350TL iade çok az. Ben güç kaynağını tercih ederdim.

KS

Extroy48

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
3
İlk defa duydum ama biraz baktım marka olarak alınabilir duruyor. Model olarak bilgim yok ama Sharkoon için de 350TL iade çok az. Ben güç kaynağını tercih ederdim.
Ben de öyle düşünüyorum. İadeyi alsam üzerine en az 800TL eklemem gerekecek düzgün bir şey almak için.

rkarayel

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
881
Hocam servisten değişim /iade kağıdı çıktı mı yoksa firma kendisi mi soyledi olmaz diye

KS

Extroy48

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
3
Hocam servisten değişim /iade kağıdı çıktı mı yoksa firma kendisi mi soyledi olmaz diye
Olayların tam detayını bilmiyorum bana ulaştılar ilk başta onarım yapılamadı ücret iadesi yapacağız dedi incehesap, ben de ürünü değişim isteyerek göndermiştim niye iade yapıyorsunuz diye sordum sonradan bahsettiğim güç kaynağını önerdiler.

rkarayel

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
881
Olayların tam detayını bilmiyorum bana ulaştılar ilk başta onarım yapılamadı ücret iadesi yapacağız dedi incehesap, ben de ürünü değişim isteyerek göndermiştim niye iade yapıyorsunuz diye sordum sonradan bahsettiğim güç kaynağını önerdiler.
Normalde değişim iade formu çıkınca söke söke alıyorsunuz ama bu durumda tüketici hakem heyeti ne tepki verir bilmiyorum hocam, belki bir bilen çıkar ama çıkmazsa da PSU iyiyse paradan iyidir diye düşünüyorum

KS

Extroy48

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
3
Normalde değişim iade formu çıkınca söke söke alıyorsunuz ama bu durumda tüketici hakem heyeti ne tepki verir bilmiyorum hocam, belki bir bilen çıkar ama çıkmazsa da PSU iyiyse paradan iyidir diye düşünüyorum
Kabul ettim fakat benim güç kaynağımın garantisi 2 ay sonra bitiyor ve gelen ürünün de garantisinin o kadar olacağını söylediler. İnternette birkaç yerde okudum "madde 11- (1) garanti uygulaması sırasında değiştirilen malın garanti süresi, satın alınan malın kalan garanti süresi ile sınırlıdır. Ancak kalan garanti süresi bir yıldan az ise değiştirilen mal için en az bir yıl garanti süresi verilmek zorundadır." yazıyor, bunun doğruluk payı var mı acaba? Aradım sordum fakat bizde şu an öyle bir durum yok dediler. Eğer bu yasa doğruysa mecburen şikayet var üzerinden şikayet edip sorunumu çözmeye çalışacağım.

rkarayel

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
881
Kabul ettim fakat benim güç kaynağımın garantisi 2 ay sonra bitiyor ve gelen ürünün de garantisinin o kadar olacağını söylediler. İnternette birkaç yerde okudum "madde 11- (1) garanti uygulaması sırasında değiştirilen malın garanti süresi, satın alınan malın kalan garanti süresi ile sınırlıdır. Ancak kalan garanti süresi bir yıldan az ise değiştirilen mal için en az bir yıl garanti süresi verilmek zorundadır." yazıyor, bunun doğruluk payı var mı acaba? Aradım sordum fakat bizde şu an öyle bir durum yok dediler. Eğer bu yasa doğruysa mecburen şikayet var üzerinden şikayet edip sorunumu çözmeye çalışacağım.
Hiç başıma gelmedi hocam kısa süreye düşmeden değişim yaptılar genelde ama öyle bir hakkınız varsa talep edin hatta ürün gelince thh ye de yazabilirsiniz. Bildiğim kadarıyla belge istiyorlar ama değiştiğini kanitlarsaniz süreç daha sağlıklı ilerler

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,138
3 akım koruması olan bir PSU modeli. Çok iyi sayılmaz yani ürün olarak. Marka kötü değil ama ürün iyi olmamış bence.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri