Değişim Sonrası Hdd

pccppoe

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
6sene öncesinde düzgün biçimde çalışan voltaj aşımından sonra cihazın alt kısmındaki yeşil kart yandı, yenisi ile değiştirildi. Sonrasında takılıp çalıştırıldığında usulca tıklama sesleri duydum yt videolarında ani elektrik kesimlerinde plak ile okuyucu sıkıştığından devir sayısının hddnin yerine getiremediği ile ilgili bilgi aldım düzeltmenin yolu ise saat yönünün tersine plağı çevirmek imiş, siz değerli okuyuculara sormak istiyorum sizce bu işlem sırasında herhangi bir veri kaybı yaşanabilir mi?

lckyvg

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
1,303
Disklere temas eden kısımlar zarar vermediği müddetçe kolay kolay zarar gelmez. Yaptığınız işlem kafa atma diye tabie edilen işlemse şu an zarar veriyordur. Metal diskler üstünde okuma yazmaya yarayan kısım zarar verebilir.

KS

pccppoe

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Disklere temas eden kısımlar zarar vermediği müddetçe kolay kolay zarar gelmez. Yaptığınız işlem kafa atma diye tabie edilen işlemse şu an zarar veriyordur. Metal diskler üstünde okuma yazmaya yarayan kısım zarar verebilir
Disklere temas eden kısımlar zarar vermediği müddetçe kolay kolay zarar gelmez. Yaptığınız işlem kafa atma diye tabie edilen işlemse şu an zarar veriyordur. Metal diskler üstünde okuma yazmaya yarayan kısım zarar verebilir.
İşlem o zaten lakin sertçe gerçekleşmiyor başka bir hdde de olmuştu bu durum oradan biliyorum.Bu disk için plak kısmının ortasındaki yerden çevirir isem sorunun düzelme ihtimali var mıdır?

lckyvg

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
1,303
Dediğiniz işlemi hiç yapmadım, işe yarar mı ya da sorun çıkarır mı bilgim yok maalesef.

PcToplama

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
28
Voltaj aşımı derken hocam tam olarak ne yaşadınız paylaşırmısınız deneyiminizi? Teşekkür ederim

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri