DELL Inspiron 15 7000 Gaming laptopun ekran kartı takılıp çıkartılabilir mi

EmreGönen

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
DELL Inspiron 15 7000 Gaming laptopun ekran kartı 4GB yükseltmek istiyorum takılıp çıkartılabilir mi yoksa lehimli teknik servisin yapabileceği birşey mi?

AloneDragon

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Çok iyi pc bilgin varsa ve kaynağı doğru şekilde yapabiliyosan sende takarsın ama bi teknik servis ya da mahalledeki bilgisayarcıya götürürsen onlar halleder

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
M serisi gömülü mobil bir ekran kartı mevcut cihazda bu tarz işlemler meşaketli ve ciddi emek isteyen işler cihaz çöp olabilir kesinlikle önermem.

KS

EmreGönen

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
AloneDragon' Alıntı:
Çok iyi pc bilgin varsa ve kaynağı doğru şekilde yapabiliyosan sende takarsın ama bi teknik servis ya da mahalledeki bilgisayarcıya götürürsen onlar halleder
İnternette bi kaç video izledim lehimli ısıtarak çıkartıyorlardı  bazı ekran kartları lehimli değil çıkartıp takılabilir diyordu videoda benim laptopda lehimlimi yoksa çıkartıp takılabilir mi henüz garantisi duruyor diye içini açıp bakmadım

ugur.gozaydin' Alıntı:
M serisi gömülü mobil bir ekran kartı mevcut cihazda bu tarz işlemler meşaketli ve ciddi emek isteyen işler cihaz çöp olabilir kesinlikle önermem.
Kendim yapmam ama lehimli ekran kartı riskli olduğu için yükseltme yapmam ama takılıp çıkartılabilir birşeyse yükseltme yaptırabilirim

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
Dediğim gibi gömülü kart ciddi emek ve bilgi ister ki cihaza zarar gelme olasılığı da yüksek ben asla bu tarz bir işlemi doğru bulmuyorum.

KS

EmreGönen

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
ugur.gozaydin' Alıntı:
Dediğim gibi gömülü kart ciddi emek ve bilgi ister ki cihaza zarar gelme olasılığı da yüksek ben asla bu tarz bir işlemi doğru bulmuyorum.
Teşekkürler öğrenmek için içini açıp bakmama gerek bırakmadın saol olduğu gibi kalsın:)

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
Önemli değil isterseniz eGPU yöntemi ile cihazınıza harici ekran kartı bağlayabilirsiniz bu yöntem daha sağlıklı bir yöntem.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri