Dell laptop kapandı açılmıyor

Berat Pektaş

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Dell inspron 15 3567 model bir laptopum var 3. Yılındaydı dün bir anda kapandı ve bir daha açılmadı statik elektrik boşaltımını pil ile pilsiz prizde her şeyi denedim açılması için ama açılmadı hata olarak 3 sarı ve 5 beyaz renkte pil göstergesi yanıyor. sitelerinde bunun açıklaması yok yorumda yapamıyorum karantinada olduğum için açık bilgisayarcı da bulamadım. anakartı açtım herhangi bir gözle görülür yanık kırık vb. Parça gözükmüyor.Rami çıkarıp taktım her ihtimali denemek için.Belki sizler yardım edebilirsiniz.​

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,136
Şarj devresinde bir sorun olmuş olabilir ben şu LED hata kodlarına bakaytım bulabilirsem yazarım ama bu soruna böyle uzaktan yardım alamazsınız belli ki cihazda elektriksel yada donanımsal bir hata olmuş.

Hata LED kodlarını buldum. 

Sizin LED hangisini uyuyor bakın bir.

KS

Berat Pektaş

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Pili full doluydu şarjsal bi sıkıntı olduğunu düşünmüyorum dediğiniz gibi uzaktan zor ama karantinadan dolayı küçük bir beldedeyim bilgisayar tamircileri açık değil serviste yok otobüsleri kaldırdıkları için başka ilçelere de gidemiyorum​

ugur.gozaydin' Alıntı:
Şarj devresinde bir sorun olmuş olabilir ben şu LED hata kodlarına bakaytım bulabilirsem yazarım ama bu soruna böyle uzaktan yardım alamazsınız belli ki cihazda elektriksel yada donanımsal bir hata olmuş.

Hata LED kodlarını buldum. 

Sizin LED hangisini uyuyor bakın bir.

Bunların hiçbirine uymuyor daha önce de baktım bunlara 3 sarı 5 beyaz yanıyor ve burdaki hiçbirinde böyle bir açıklama yok

KS

Berat Pektaş

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
ugur.gozaydin' Alıntı:
Dell desteğe yazdınız mı hiç?

Yazdım cevap alamadım yarın mesai saatlerinde aramayı planlıyorum hani şu hatanın anlamını anlasam bile bi yol bulurum belki 

KS

Berat Pektaş

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Bana kısa devre hatası dendi fakat tam emin ediğiliz gösteremediğim için karantinadan sonra göstericem​

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,136
Anladım teknik bir bileşen hatası olduğu belli zaten ama en iyi tespit tabi fiziksel bakımdan sonra olur. Sonuçları paylaşırsınız.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri