DELL S2422HG 1MS 165Hz Monitör 2099TL

OceanLaB

Administrator
Admin
Tepki
5,180
Selamlar arkadaşlar,

DELL S2422HG 1MS 165Hz VA panel oyuncu monitörü Gaming.gen.tr'de 2099TL fiyat etiketine düşmüş. Sistem toplayıp monitör ihtiyacı olanlar varsa değerlendirebilirler.

• Ürün: 

Piyasada bulabildiğim en düşük fiyat;

Teknik özellikler:
• Çözünürlük: 1920x1080 FHD
• Ekran boyutu: 23.6 inç
• Panel tipi: VA
• Tepkime süresi: 1MS
• Tazeleme oranı: 165Hz
• Sync Teknolojisi: AMD FreeSync ve G-Sync uyumlu
• Kavis: Mevcut
• Kontrast oranı: 3000:1
• Parlaklık: 350cd/m
• Renk doygunluğu: %99 sRGB
• Dahili hoparlör: Mevcut

Ben ürünü alıp daha önce incelemedim. Fakat bir kaç inceleme videosunu buldum. FPS oyuncuları için ideal olacaktır. Renk doygunluğu %99 sRGB desteği sayesinde diğer VA panellere göre gayet iyi geldi.

İnceleme Videosu:

[video=youtube]

DELL'in kendi paylaştığı video:

[video=youtube]

Atalayq

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
419
Cvp: DELL S2422HG 1MS 165Hz Monitör 2099TL

VA paneller genelde ghosting sorunu yaşatıyor diye biliyorum. Siz ne düşünüyorsunuz?

PyreX

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
RE: Cvp: DELL S2422HG 1MS 165Hz Monitör 2099TL

Atalayq' Alıntı:
VA paneller genelde ghosting sorunu yaşatıyor diye biliyorum. Siz ne düşünüyorsunuz?

bende bu modelde ghosting yaşan kullanıcıların şikayetlerini gördüm alıp almamamak arasındayım

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,133
Atalayq' Alıntı:

Panele özgü bir durum değil bahsettiğiniz sorun ürüne özel oluyor.

PyreX' Alıntı:
Atalayq' Alıntı:

bende bu modelde ghosting yaşan kullanıcıların şikayetlerini gördüm alıp almamamak arasındayım

Ghosting sorunu değil de Smearing yani renklerin birbirine geçmesi yani sulu boya efekti sorunu yaşayan hatırı sayılır bir kitle bende gördüm ama kullanıcıların büyük çoğunluğu da monitörü beğenmiş. Yani sanırım yine kişiye özel bir sorundan bahsediyoruz Samsung G3 ürünü gibi.

Atalayq

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
419
ugur.gozaydin' Alıntı:
Atalayq' Alıntı:

PyreX' Alıntı:

Ghosting sorunu değil de Smearing yani renklerin birbirine geçmesi yani sulu boya efekti sorunu yaşayan hatırı sayılır bir kitle bende gördüm ama kullanıcıların büyük çoğunluğu da monitörü beğenmiş. Yani sanırım yine kişiye özel bir sorundan bahsediyoruz Samsung G3 ürünü gibi.

ghosting TN ve IPS panellerde Va’ya göre daha az oranla görünüyor demek istedim umarım anlatabilmişimdir kendimi. Bu yüzden monitör alırken ben TN veya IPS tercih ediyorum

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,133
Atalayq' Alıntı:
ugur.gozaydin' Alıntı:

ghosting TN ve IPS panellerde Va’ya göre daha az oranla görünüyor demek istedim umarım anlatabilmişimdir kendimi. Bu yüzden monitör alırken ben TN veya IPS tercih ediyorum

Az veya çok oranını bilemem ama siz VA panellerde Ghosting sorunu oluyormuş diye yazdınız ben ona yorum yaptım. Sorun yok tercih meselesi bende IPS tercih ederim monitör alırken. Benim sebebimde renklerde bozulmalar ve aydınlatma odaklı sorunları çok daha az oluyor.

BatuhanKLC

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
757

Güzel indirim teşekkürler bilgilendirme için .

bilalylmn

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0

Ürün içerisinden hem HDMI hem de DP kablosu çıkıyor mu acaba? Bilen var mı?

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,133

Ürünün verilen bağlantısındaki Açıklama sekmesinde yazıyor. "Birlikte Verilen Kablolar: DisplayPort – DisplayPort Kablosu | Güç Kablosu"

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri