Yardım Diskin Ikiye Bölünmesi Ve Işlem Yapamama

FluffyCat

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Öncelikle herkese selam, diskimde çözmem gereken bir durum var ve yardım için bu sayfayı açtım sorunum şu:

Bilgisayarda w10 kurulu iken linux mint'i denemek istedim lakin flash bellğim yoktu ve bende UnetBootin aracılığı ile kurmak istedim.
Kurdum olanlar oldu ve sistem sıkıştı herhangi bir işletim sistemi açılmadı, elime flash geçtiğinde linux minti UUI(Universal Usb Installer) ile iso dosyasını flasha yazdırdım
Sonrasında klasik yükleme işlemini yürüttüm.Lakin sonuç yine önceki çalıştırmam ile aynı kaldı,herhangi bir işletim sistemi başlamıyordu bunun sonrasında rufus kullanarak w7 isosunu flashıma yazdırdım ve kurdum.
Sorun çıkmadı ve açıldı lakin disk yöneticisini açtığımda diskimin ikiye bölündüğünü ve biriin UUI olarak adlandırıldığını gördüm ve herhangi bir işlemde ne o disk bölümünü sıfırlayabildim nede silebildim.
Bu olayı hem Technopat'ın sitesinden hemde yt kanalından silme videosunu izledim lakin ona rağmen sonuç alamadım.
Bu silme denemesinden sonrasında tekrardan linux minti flasha yazdırdım ve bilgisayarda kurulumunu gerçekleştirmeyi denedim fakat linux bilgisayara her nedense hiçbir şekilde kurulmuyordu benim fikrim diskin bu şekilde bölünmüş olmasından yana sizin bana yardımı dokunacak bir öneriniz var mı?

weetzstudios

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Bilgisayarinizi komple sifirlayip usb diski takin ve sisteminizi sifirlayin daha sonra;
usb ekraninda CMD'yi acin
Diskpart yazin
List Disk yazin Cikan ekrandan kullandiginiz diski secin
Select disk 0 ( varsayimsal soyledim kendi sikinizi secin )
Clear yazin

Bu islemleri yaptiginizda bahsettiginiz problem cozulmus sekilde sifirlanacaktir.

Daha sonrasinda ise sisteminizi normal kurma adimlariyla kurabilirsiniz bolunme gibi bir durum olmayacaktir.

KS

FluffyCat

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Mint kurulumunda usb sıfırlama yapamıyorum bu sebepten ötürü. Tekrardan w7 formatı ile mi deneyeyim?

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri