Diskleri sildim kasa çalışıyor ekrana görüntü gelmiyor

nickone

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
merhabalar pc win 10 kuruluydu (eskiden format atmıştım) kasmalar vs. yüzünden win8 cdsi ile format atmaya çalıştım diskleri sildim ve win8i kuramadım çünkü bu diske kuralamaz tarzında bir hata vardı.ben de geri çıktım ordan cd çıkartıp pc yeniden başlattım kasa çalışıyor fakat ekrana görüntü gelmiyor monitorun ışığı yanıp sönüyor.Yardımcı olabilir misiniz

Enes Yavuz

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Formatı temiz şekilde atmanız gerekli format için usb bellek hazırlayın.Win8 kurmanızı önermiyorum win10 ile bütün güncellemeleri alabilirsiniz.Temiz format ile deneyin eğer sorun kesilecektir.

KS

nickone

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Enes Yavuz' Alıntı:
Formatı temiz şekilde atmanız gerekli format için usb bellek hazırlayın.Win8 kurmanızı önermiyorum win10 ile bütün güncellemeleri alabilirsiniz.Temiz format ile deneyin eğer sorun kesilecektir.

nasıl format atabilirim ekran hiç açılmıyor flash belleğe kurulum yapıp takarsam kendisi yapar mı

KS

nickone

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Enes Yavuz' Alıntı:
Anakartınız da bulunan BİOS pilini çıkarıp tekrar takar mısınız ?

çıkarıp taktım şuan bilgisayar 10 saniyede falan yeniden başlatıyor kendini ekranda hala görüntü yok

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,136
Sistemi fişini sökün ve monitörün. Daha sonra 2-3dk. bekleyip monitörün fişini takın ve görüntü kablosunun uçlarını değiştirin yani ekran kartına takılan tarafını monitöre ve diğerini ekran kartına takın. BIOS pilini sökün 2dk. kadar bekleyin ve sonra sisteme takıp kablo bağlantılarını yapın ve açın sistemi. İşe yaramaz ise tekrar sökün sistemi ve RAM 'leri sökün tek tek tüm slotlarda deneyerek açmaya çalışın açılırsa BIOS 'a girip ayarları tekrar sıfırla deyip kaydedin ve çıkın ve sonra kapatın sistemi. Tüm RAM 'leri takıp tekrar açın.

NOT : Windows 8 kurulumu yapmayın 10 kurun ve 64 bit olsun. Ayrıca anakart UEFI destekliyse format diskini hazırlarken GPT biçiminde yazdırın diski.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri