download/ping

Fatih:)

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
merhaba ben yeni kasalı pc aldım ve bir şey indirmeye çalışırken canım çıkıyor sabah 7.32 de gta v indirmeye koydum şuan toplam 1.34gb inmiş ne yapmam gerek ve ping desen yerinde durmuyor 900den aşağı değil

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,133
Download yaparken Ping yükselir o bir sorun değil. İndirme yaptığınız yazılım yani Epic veya Steam neyse artık onun ayarlarından olabilir ama öncesinde DW hızınıza bakmam gerekiyor. buradan hiçbir indirme işlemi yapılmıyorken test gerçekleştirin ve paylaşın sonucu bakalım nedir durum.

KS

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
ugur.gozaydin' Alıntı:
Download yaparken Ping yükselir o bir sorun değil. İndirme yaptığınız yazılım yani Epic veya Steam neyse artık onun ayarlarından olabilir ama öncesinde DW hızınıza bakmam gerekiyor. buradan hiçbir indirme işlemi yapılmıyorken test gerçekleştirin ve paylaşın sonucu bakalım nedir durum.
ping:247 download 1.40 upload:4.08 fakat ping 900 download 0 olarak gözüküyor heryerde (int yüzünden site daha yeni açıldı o yüzden bu saate kaldı)
[font=HCo Gotham SSm, Helvetica, Arial, sans-serif] upload 4.ping:247[/font]

ugur.gozaydin' Alıntı:

yanlış yeri seçmişim doğru yeri seçipyaptım ve ping 89 download ve upload 0 olarak gözüküyor

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,133
Download ve Upload 0 olarak sonuç alıyorsanız o işte cidden bir tuhaflık var.

Sağlayıcınız ile görüştünüz mü hiç hız sorunu var diye?

KS

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
ugur.gozaydin' Alıntı:

biz bir şey yapamayız wifi üreticisi tplink ile konuşun diyip kapatıyolar tplinki arıyoruz fiber ttnin orayı ara diyolar sonsuz döngüye giriyor

KS

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
ugur.gozaydin' Alıntı:

bu arada pc değişmiştim kasalı pc onun etkisi fln olur mu kablosuz bağlantı ile flash bellek ile int sağlıyorum ama tlfde flnda int yok gibi onuda belirteyim

ugur.gozaydin' Alıntı:
WiFi ile mi bağlı cihazınız? Sabit bağlantı ile deneyin.

sabit bağlantı derken?

ethernet diyorsanız ethernet takıyorum ama bu defada internet yok yazıyor ve ethernetten int gelmiyor

artık ne yapacağımı bilmiyorum vpn fln denesem? hızlanır mı

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,133
Ağ kartı sürücünüz kurulu olmayabilir. Windows güncellemelerinden ağ sürücünüzün kurulu olması için güncellemelerinizi yapın. Eğer ağ kartı kurulmaz ise IOBit Driver Booster yazılımını kullanın yada anakartın sitesinden ağ kartı sürücünüzü kurup deneyin kablo ile.

KS

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
ugur.gozaydin' Alıntı:
Ağ kartı sürücünüz kurulu olmayabilir. Windows güncellemelerinden ağ sürücünüzün kurulu olması için güncellemelerinizi yapın. Eğer ağ kartı kurulmaz ise IOBit Driver Booster yazılımını kullanın yada anakartın sitesinden ağ kartı sürücünüzü kurup deneyin kablo ile.

nasıl kuracağım link?

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,133
Anakartınızın kendi sitesinden marka modelini yazın oradan Destek yani Support kısmından Sürücü güncellemeleri bölümünden Ağ kartı sürücünüzü indirip kurmayı deneyin. Kablo ile bağlandığınızda X veya Ünlem simgesi varsa sürücü sorununuz olabilir. Birde WiFi bağlantınızı kesip kabloyu deneyin.

KS

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
ugur.gozaydin' Alıntı:
Anakartınızın kendi sitesinden marka modelini yazın oradan Destek yani Support kısmından Sürücü güncellemeleri bölümünden Ağ kartı sürücünüzü indirip kurmayı deneyin. Kablo ile bağlandığınızda X veya Ünlem simgesi varsa sürücü sorununuz olabilir. Birde WiFi bağlantınızı kesip kabloyu deneyin.

asus tuf gaming x570+

Fatih:)' Alıntı:
ugur.gozaydin' Alıntı:

asus tuf gaming x570+

ben bulamadım ama

KS

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
1.si ag kartını derken 
2.si ben kasaya int icin flash bellek takiyorum onun ile ilgili olabilir mi

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,133
Bakın size diyorum ki modem ile PC arasına kablo ile internet bağlayın. Yani anakart arkasındaki Ağ Kartı portunu kullanacaksınız. Eğer bu şekilde çalışmaz ise ağ kartınız kurulu değildir o durumda ise verdiğim sürücüyü kurup deneyin aynı işlemi.

KS

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
ugur.gozaydin' Alıntı:
Bakın size diyorum ki modem ile PC arasına kablo ile internet bağlayın. Yani anakart arkasındaki Ağ Kartı portunu kullanacaksınız. Eğer bu şekilde çalışmaz ise ağ kartınız kurulu değildir o durumda ise verdiğim sürücüyü kurup deneyin aynı işlemi.

onu deneyecegim zatende merak ettim o yuzden sormustum :/

KS

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
etherneti bağladım fakat ethernet bağlantısının altında internet yok yazıyor setup.exeyş kurmamam rağmen nedeni ne olabilir peki

ugur.gozaydin' Alıntı:

? cevap yazmadiniz ama

ugur.gozaydin' Alıntı:

? cevap yazmadiniz ama

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri