Durduk yere İşlemci ısınması hk

Burak Ulaşoğlu

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
[font=tahoma, verdana, geneva, lucida,]Arkadaşlar bir sorunum var işlemcim durduk yere çok ısınıyor boşta 60-70 oyuna girince 90-100 işte bu yüzden oyunları oynayamıyorum fps düşüşü yaşıyorum daha 1 ay önce falan termal macun yeniledim bu neden oluyor hiç bir oyunu oynayamıyorum fps düşüşünden dolayı?[/font]

[font=tahoma, verdana, geneva, lucida,]İşlemci E8400[/font]
[font=tahoma, verdana, geneva, lucida,]Not: Sıcaklık yüksek olmasına rağmen daha önce sıcaklıktan dolayı hiç kapanmadı pc[/font]

[font=tahoma, verdana, geneva, lucida,]
qv73oV.png
[/font]

met 61

Cezalı Üye
Cezalı Üye
Tepki
0
Boşta 60-70 derece inanılmaz yüksek. Bana soğutucu montajında bi sorun var gibi geldi.
E8400 'ün bu kadar ısınması mümkün değil.

KS

Burak Ulaşoğlu

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
met 61' Alıntı:
Boşta 60-70 derece inanılmaz yüksek. Bana soğutucu montajında bi sorun var gibi geldi.
E8400 'ün bu kadar  ısınması mümkün değil.

Hocam hiç hareket etmiyor soğutucu nasıl sorun olabilir ki?

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
İşlemci Soğutucusunun fanları veya fanının anakart bağlantılatılarını kontrol edin düzgün ve yeterince makul hızlarda dönüyormu kontrol edin dönmüyorsa yada çok az dönüyorsa ya bios üzerinde bir problem vardır bios a reset atarak sorunu çözebilirsiniz eğer buysa sorun. Anakartın fan bağlantısında da bir sorun olabilir fan bağlantısını söküp geri takın veya fanıj arızalı olup olmadından emin olun. Soğutucunun düzgün oturduğundan vede macununun bitmiş veya kurumuş olmadığından emin olun.

KS

Burak Ulaşoğlu

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
ugur.gozaydin' Alıntı:
İşlemci Soğutucusunun fanları veya fanının anakart bağlantılatılarını kontrol edin düzgün ve yeterince makul hızlarda dönüyormu kontrol edin dönmüyorsa yada çok az dönüyorsa ya bios üzerinde bir problem vardır bios a reset atarak sorunu çözebilirsiniz eğer buysa sorun. Anakartın fan bağlantısında da bir sorun olabilir fan bağlantısını söküp geri takın veya fanıj arızalı olup olmadından emin olun. Soğutucunun düzgün oturduğundan vede macununun bitmiş veya kurumuş olmadığından emin olun.

Bağlantılarda ve fanlarda sorun yok Biosdan reset atmayıda denedim ve fan hızları şöyle

MDq6V7.png

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri