Edit De Takılma

necip5270392

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
26
Öncelikle Merhabalar Hocam Ben TechSmith Camtasio Dan Edit Yaparken Biraz Bol Bir Şekilde Kesme Kopyalama Yapıştırma Ekleme Yaptığımda (Özellikle İki sahne Arasındaki Sessiz Yerleri Kestiğimde Ki Bolca Yer Oluyor) Takılmalar Oluyor Ve Bu Takılmalarda Oynattığımda Videoyu Ses Geliyor Fakat Görüntü Aşşırı Geç Ve Aşşırı Atlaya Atlaya Geliyor Sizce Neden Olabilir Bir Öneriniz Varmı.

Pc Özelliklerim :=: 
Rx 550 4gb Huananzhi 
İntel Core i5 2500 + Stock Fan 
4kanal x 2gb=8gb 1333Mhz Ram 
7200Rpm 500Gb Hitachi HDD
Anakart Bilmiyirim Bulamadım

bi 20-/-30Dakika bekledikten SOnra Kendine Geliyor Az Biraz Arada gelemediği Olsada Çoğunlukla Geliyor

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,130
Bu yazılım ve benzeri kayıt yazılımlarından çok anlamıyorum ama sorunu biraz araştırdım pek bir şey bulamadım. Ancak bence sorununuz 2 şeyden olabilir. Birincisi disk yani HDD 'nin yavaşlığını bekliyor olabilirsiniz. İkincisi ise RAM eğer edit aşamasında doluyorsa yani sınıra kadar kullanılıyorsa yetersiz RAM 'den dolayı takılmalar yaşıyor olabilirsiniz. RAM işlem sırasında sürekli dolup boşalır. Eğer yetersiz kapasiteye denk geliyorsa yani hızlı doluyorsa olabilir bu sorun. RAM ve disk için görev yöneticisini izleyebilirsiniz işlemler sırasında.

KS

necip5270392

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
26
ugur.gozaydin' Alıntı:
Bu yazılım ve benzeri kayıt yazılımlarından çok anlamıyorum ama sorunu biraz araştırdım pek bir şey bulamadım. Ancak bence sorununuz 2 şeyden olabilir. Birincisi disk yani HDD 'nin yavaşlığını bekliyor olabilirsiniz. İkincisi ise RAM eğer edit aşamasında doluyorsa yani sınıra kadar kullanılıyorsa yetersiz RAM 'den dolayı takılmalar yaşıyor olabilirsiniz. RAM işlem sırasında sürekli dolup boşalır. Eğer yetersiz kapasiteye denk geliyorsa yani hızlı doluyorsa olabilir bu sorun. RAM ve disk için görev yöneticisini izleyebilirsiniz işlemler sırasında.

Hocam İşlem Sırasında İzledim Ve CPU Normal Bişey Yapmazken %30-40 Arasında Takıldığını Gördüm Takılma Sırasında ½80'lere kadar Fırlayabildiğini Gözlemledim GPU normalde ½20-30 arasıra 40 lara ulaştığını gözlemledim takılma esnasında pek bir değişiklik yok aynı Ramler de normalde 5,7 yani ½70-71 kullanımdayken o takılma kasılmada hiçbir değişiklik olmuyor HDD İşlem Yaparken normalde max ½10-25 arası gördüm takılma esnasında da dahil o şekildeydi sadece en son takılmasında komple çöktü o sırada bi ½50 civarı bişey gördüm toplam kullanımda o kadar render kısmını GPU Dan Alıyorum ayar seçeneklerinde önerilen rx 550/550 series var o seçili isterseniz fotoğrafını atabilirim

NOT :=: Normalde render Falan Almazken PC Masa Üstünde Boştayken 4-4,5Gb Falan Kullanıyor.

KS

necip5270392

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
26
Hocam Bir Videonun Editini Alırken Görev Yöneticisinden Bakmak Aklıma Geldi Ve Baktığımda CPU'nun ½100 Lere Dayandığını Gördüm Fakat Render Kısmını GPU'dan Almasını Ayarladığım Halde GPU ½15-25 Arası Geziniyor Onu Farkettim HDD De İse ½50 Gördüm Maximum Oda Anlık Bi Çıktı İndi Bir Daha Okadar Yüksek Olmadı.

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,130
HDD Render çıktısını alırken diske kaydı yaparken artar ve azalır o yüzden anlık veya sürekli belli bir oranda kalabilir. O dert değil gibi duruyor şuan için.

CPU olayına gelirsek CPU + GPU render alıyor olabilir bir kontrol edin ayarlarınızı. Ben yazılımı pek bilmediğim için şu menü vs. diye konum belirtemeyeceğim ama siz bir kurcalayın ayarlarınızı.

Bu arada RAM ne durumda bu Render aşamasında.

KS

necip5270392

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
26
ugur.gozaydin' Alıntı:
HDD Render çıktısını alırken diske kaydı yaparken artar ve azalır o yüzden anlık veya sürekli belli bir oranda kalabilir. O dert değil gibi duruyor şuan için.

CPU olayına gelirsek CPU + GPU render alıyor olabilir bir kontrol edin ayarlarınızı. Ben yazılımı pek bilmediğim için şu menü vs. diye konum belirtemeyeceğim ama siz bir kurcalayın ayarlarınızı.

Bu arada RAM ne durumda bu Render aşamasında.

Hocam CPU+GPU Render Almıyor Kontrol Ettiğime Göre Fakat Yine De CPU Da Aşırı Fazla Bir Güç Dengezisliği Var Ondan Dolayı İşlemci AlSammı Diye Düşünüyorum Ama Yeni Bir PC Almak İçin Paramı Biriktirdiğim İçin Sadece Düşünüyorum Yani Pc Min Desteklediği Max İşlemci intel i7 3000 Bilmem Kaç Tı Diye Hatırlıyorum 
Ram Kısmına Gelecek Olursak PC Zaten Boştayken 3Gb İle 3.5-/-4,5Gb Arası Bişey İken Rander Programında 5.8Gb Oluyor Şu Güne Kadar Maximum 7Gb Gördüm Ama O Sırada Arkada Opera GX Minecraft Roblox Falan Açıktı Full Grafficlerde Falandılar  Ama Normalde Sadece Program Açıkken Max 6Gb Gördüm Oda 1 Kereliğine Gördüm Bir Daha 5,8Gb Üstü Çıkmadı 
Mesela Şuan Size Yazarken Arkada Başka Bir Videonun Editi İçin Program Açık Yine Edit Aşamasında Ve CPU ½20-/-½60 Kullanım Arası Sekiyor Ram 5.2Gb Hdd ½0-/-max ½10 Arası Sekti Tekrardan ½0 Düştü GPU ½0-/-½5 ½10 Arası Sekiyor 

NOT: Bu Sıralar Extradan Bi Görev Yöneticisi Açılırken De Bir İstatislikler Sonradan Gelme Olayları Falan Olmaya Başladı Bazı Oyunlarda Performans Kaybı Yaşamaya Başladım Ciddi Derecede Ki Güncellemelerim Tam Olmasına Rağmen Bir Garip Bişeyler olmaya Başladı Anlayamadığım Acaba

Hocam Edit Yaparken Bir Şey Daha Farkettim Ve Eklemek İstedim CPU ½30-/-40 Civarlarında GPU½30-/-40 Civarlarında Oluyor Sadece Video Oynarken Kesme Biçme Ekleme Çıkarma İşlemleri Yaptıktan Sonra Ekrandaki Video Sabit Kalıp Sadece Ses Gelirken GPU ½10-/-15 Civarlarına Düşüyor Grafik Seviyesi Fakat CPU ½35-/-45-/-55 Civarlarına Çıkıyor HDD Aynı Üstteki Bahsetmelerimdeki Gibi

KS

necip5270392

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
26
Hocam Son Gözlemlerime Göre Sizin Dediğiniz Gibi HDD ½100 E Dayanıyor Fakat 2-3 Sn Sonra Geri İniyor Öyle Full Takılmıyor Daha Çoq Anlık Zıplamalar Gibi Fakat CPU Da ½100 De Takılıyor Bundan Bahsetmek İstedim

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,130
Yetersiz donanım kaynaklı gibi sorununuz. Hangisi ise sorunu yaratan onu net olarak tespit edip ona göre bir yok izlemeniz gerekiyor.

KS

necip5270392

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
26
En İyisi Ben Bir Video Göndereyim (Telefondan Çeksem Sıkıntı olurmu Bilemedim Çünkü Kesin Olarak Belirlemek İçin Ekran Kaydı Almak İstemedim) Böylelikle Bu Videoda Kesin Olarak Ortaya Çıkar Yoqsa Benim Bu Pc Bilgisizliğimle Biraz Sıkıntı Çekeriz Hocam Bu konu Böyle uzayıp Gider Sizi De rahatsız Etmiş Olurum En İyisi Video Göndereyim

KS

necip5270392

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
26
ugur.gozaydin' Alıntı:
DC üzerinden yazarsanız daha hızlı ve net ilerleriz.

Hocam Hız Konusunda Sıkıntı Yok Gayet Hızlısınız Estagfirullah Ben Sadece Tek Videoda Çözülebilecek Olayı Sizinle Yazı Yazarak Çözmeye Çalışıp Size De Bir Ton Uğraş Çıkardığım İçin Birazcık Şeyetmiştim Yanlış Bir Söz Söylediysem-/-Dediysem Özürdilerim Cidden Bu Arada Yanlış Bişey Söylemek İstememiştim Sadece İnatla Yazı Yazarak Anlatma Çabamı Saçma Bulmuştum.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri