Ekolayzer ayarı nasıl yapılır

Furkan12

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
Ben steelseries kulaklık aldim ama ekolayzer ayarı yapmayı hiç bilmiyorum neye göre dusurecem neye göre artiracam uygulamasında indirdim.Detayli anlatırsanız sevinirim.Pubg,Cs-go gibi ses kasmalik oyunlar oyniyorum

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
Cvp: Ekolayzer ayarı nasıl yapılır

Ürününüzün modeli nedir? EQ ayarı kişiye göre değişir ama bazı profiller var nette oyunlara özel öneri yapabilirim ama önce modeli öğrenmem gerek.

KS

Furkan12

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
Steelseries 7p ama ben pubg mobile forntime,CS-GO gibi oyunlar oynuyorum sıfırdan nasıl yapiliyor ney neye göre azaltıp artiriyoruz

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139

EQ ayarının belli anlamları vardır. Rakamlar %10 oranlar artı/eksi yönde değişebilir. Ortalama değerler verdim.
  • 16 Hz ile 60 Hz aralığı sub-bass yani alt-bas seslerinin ayarlarının yapıldığı aralıktır
  • 60 Hz ile 250 Hz aralığı bass yani bas seslerinin ayarlarının yapıldığı aralıktır
  • 250 Hz ile 2 kHz aralığı low-mid yani alt-orta seslerinin ayarlarının yapıldığı aralıktır
  • 2 kHz ile 6 kHz aralığı high-mid yani üst-orta seslerinin ayarlarının yapıldığı aralıktır
  • 6 kHz ile 20 kHz aralığı high yani üst seslerinin ayarlarının yapıldığı aralıktır
EQ ayarlarınızın altındaki frekansları bu bilgiler ışığında size uygun hale getirebilirsiniz.

Steelseries 7P için bir CSGO vb. oyuna özel profil paylaşan varsa araştırıp önerinizi yaparım.

Genelde SS markasının AC 7 ve üzeri için 2.7 | 0.1 | -1.5 | 1.5 | 6 | 0.1  şu ayarları kullanmışlar. EQ ayarları bölümünde soldan başlayarak her sırayı bu numaralara getireceksiniz.

yurthalil

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0

EQ ayarının belli anlamları vardır. Rakamlar %10 oranlar artı/eksi yönde değişebilir. Ortalama değerler verdim.
  • 16 Hz ile 60 Hz aralığı sub-bass yani alt-bas seslerinin ayarlarının yapıldığı aralıktır
  • 60 Hz ile 250 Hz aralığı bass yani bas seslerinin ayarlarının yapıldığı aralıktır
  • 250 Hz ile 2 kHz aralığı low-mid yani alt-orta seslerinin ayarlarının yapıldığı aralıktır
  • 2 kHz ile 6 kHz aralığı high-mid yani üst-orta seslerinin ayarlarının yapıldığı aralıktır
  • 6 kHz ile 20 kHz aralığı high yani üst seslerinin ayarlarının yapıldığı aralıktır
EQ ayarlarınızın altındaki frekansları bu bilgiler ışığında size uygun hale getirebilirsiniz.

Steelseries 7P için bir CSGO vb. oyuna özel profil paylaşan varsa araştırıp önerinizi yaparım.

Genelde SS markasının AC 7 ve üzeri için 2.7 | 0.1 | -1.5 | 1.5 | 6 | 0.1 şu ayarları kullanmışlar. EQ ayarları bölümünde soldan başlayarak her sırayı bu numaralara getireceksiniz.
Benim kulaklığım jbl quantum 800 bana da ayar önerir misiniz?

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri