Ekran aniden gidiyor ve gelmiyor

Checo

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
7
arkadaşlar öncelikle sa
yeni bir sistem topladım fakat oyun oynarken veya normal internette takılırken ekran bir anda gidiyor ve öyle kalıyor ses var görüntü yok aygıt yöneticisine girdiğimde ise ekran kartının devreden çıkartıldığını gördüm sürekli oluyor ddm ile driver temizledim tekrar yükledim olmadı yardımcı olarbilir misiniz ekran kartı rx 6650 xt

Ekli dosyalar

• asa.PNG
    asa.PNG
    49.5 KB · Görüntüleme: 23
KS

Checo

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
7
arkadaşlar öncelikle sa
yeni bir sistem topladım fakat oyun oynarken veya normal internette takılırken ekran bir anda gidiyor ve öyle kalıyor ses var görüntü yok aygıt yöneticisine girdiğimde ise ekran kartının devreden çıkartıldığını gördüm sürekli oluyor ddm ile driver temizledim tekrar yükledim olmadı yardımcı olarbilir misiniz ekran kartı rx 6650 xt
her bilgisayarı açtığımda driver indirmem gerekiyor çözemedim bi türlü genelde assetto corsa oynuyorum ağır bi oyun deil ama ekran gidiyor

KafadanKontak

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
250
Sanırım burada bir kaç kişi daha eski bir driver sürümünü kurmayı önermişti. Güncel sürümlerde sıkıntı olabiliyor. En stabil sürüm neyse onu kurmak belki sorunu çözebilir. Nvidia kullandığım için daha fazla bilgi sahibi değilim.

KS

Checo

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
7
Sanırım burada bir kaç kişi daha eski bir driver sürümünü kurmayı önermişti. Güncel sürümlerde sıkıntı olabiliyor. En stabil sürüm neyse onu kurmak belki sorunu çözebilir. Nvidia kullandığım için daha fazla bilgi sahibi değilim.
hocam ddu ile tekrar temizliyeyim mi yoksa direkt bi alt sürümü kursam sıkıntı olurmu

KafadanKontak

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
250
DDU ile temizlemeyi daha çok öneriyorlar. Temiz kurulum en mantıklısı bence. Nvidia için de bu geçerli bir durum.

Fenomend

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
518
bir deneyeyim hocam
Merhaba Amd Yardımcı Temizleme programı hali hazırda var DDU indirip onunla yapmaktan bir kere amd sitesinde bunu indirip deneyin
Link1>>>Click AMD Cleanup Utility for Windows® to download the standalone utility. Go to the save location (Downloads folder, as example) and double-click amdcleanuputility.exe to run. bunu indirip sonra da size vereceğim linkte ki windows onaylı sürücüyü indirin ilkiyle eski sürücüyü güvenli modda kaldırıp yeniden başlayınca ikinci linkte ki indirdiğiniz sürücüyü kurun
Link2>>>Revision Number Adrenalin 22.5.1 Recommended (WHQL)

Ekli dosyalar

• 6650xt.jpg
    6650xt.jpg
    235.9 KB · Görüntüleme: 8
KS

Checo

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
7
Merhaba Amd Yardımcı Temizleme programı hali hazırda var DDU indirip onunla yapmaktan bir kere amd sitesinde bunu indirip deneyin
Link1>>>Click AMD Cleanup Utility for Windows® to download the standalone utility. Go to the save location (Downloads folder, as example) and double-click amdcleanuputility.exe to run. bunu indirip sonra da size vereceğim linkte ki windows onaylı sürücüyü indirin ilkiyle eski sürücüyü güvenli modda kaldırıp yeniden başlayınca ikinci linkte ki indirdiğiniz sürücüyü kurun
Link2>>>Revision Number Adrenalin 22.5.1 Recommended (WHQL)
hocam o sürücüyü temizleyip kurdum ama nafile bi önceki sürüm de keza aynı sorunu yaratıyor başka driver öneriniz var mı yada yapabileceğim birşey

KS

Checo

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
7
birde şimdi ddu değilde sizin attığınız program ile deniyorum driver yüklenirken ekran 1-2 kez gidip geldi sanırım ilk defa oluyor bu
hocam o sürücüyü temizleyip kurdum ama nafile bi önceki sürüm de keza aynı sorunu yaratıyor başka driver öneriniz var mı yada yapabileceğim birşey

Fenomend

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
518
birde şimdi ddu değilde sizin attığınız program ile deniyorum driver yüklenirken ekran 1-2 kez gidip geldi sanırım ilk defa oluyor bu
Size verdiğim linklerle yapın sonra amd radeon software açın sürücü güncellemeler kısmına gelip isteğe bağlı+ önerilen kısmını sadece önerilen yapın otomatik indirmeyi kapatın. Sürücüyü kendi kendine güncellemesin indirmesin önerilen olarak seçili kalsın sadece ve sonucu olumlu olumsuz buraya yazın.

KS

Checo

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
7
Size verdiğim linklerle yapın sonra amd radeon software açın sürücü güncellemeler kısmına gelip isteğe bağlı+ önerilen kısmını sadece önerilen yapın otomatik indirmeyi kapatın. Sürücüyü kendi kendine güncellemesin indirmesin önerilen olarak seçili kalsın sadece ve sonucu olumlu olumsuz buraya yazın.
Hocam sorun dewam ediyor malesef amd software açamıyorum bu hatayı alıyorum
son bir kez daha sizin anlattığınızı deniyeceğim bakalım inşallah olur

Ekli dosyalar

• DE18290A-27B6-431C-BD62-3A1C97F94237.jpeg
    DE18290A-27B6-431C-BD62-3A1C97F94237.jpeg
    3.6 MB · Görüntüleme: 13
  • AB6876A6-43E4-48A5-A7A3-FC8D2B55940C.jpeg
    AB6876A6-43E4-48A5-A7A3-FC8D2B55940C.jpeg
    3.5 MB · Görüntüleme: 12
Son düzenleme:
KS

Checo

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
7
Hocam sorun dewam ediyor malesef amd software açamıyorum bu hatayı alıyorum
son bir kez daha sizin anlattığınızı deniyeceğim bakalım inşallah olur
bu sefer full kurulum değil driver only yaptım bakalım tekrar denemeye geçiyorum

Fenomend

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
518
hocam 10 kullanıyorum ama birşey farkettim oyunda gpu 84 derecede oyunda assetto corsa
O kadar ısınması kasa hava akışı kötü değilse olmamalı sisteminizi kasanızı tam marka modelleriyle yazın sıfır veya ikinci el durumunu da paylaşın ve size önerdiğim şekilde yaptınız mı herhangi bir sorun oluyor mu eskisi gibi ekran kararma görüntü yok ses var gibisinden ?

KS

Checo

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
7
O kadar ısınması kasa hava akışı kötü değilse olmamalı sisteminizi kasanızı tam marka modelleriyle yazın sıfır veya ikinci el durumunu da paylaşın ve size önerdiğim şekilde yaptınız mı herhangi bir sorun oluyor mu eskisi gibi ekran kararma görüntü yok ses var gibisinden ?
Hocam ekran gidiyor hala ama ısındığı için olabilir kasa msi gungnir 110r 4 fan harici üste de 2 adet fan taktım tüm ürünler 0 bizzat aldım

Canbulu2123

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
286
Hocam aynı sorunu yaşadım ben de 3 4 kez Fenomend hocamla çözdük gibi duruyor. Kullandıkça göreceğim. Benim önerim fastbootu kapatmanız olurdu. Biostan da kapatın. WHQL driverlar kullanmaya özen gösterin.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri