Ekran Kartı Anakart Sığar Mı ?

GodOfThunder

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
Merhabalar,

Dostlar Asus rog strix 3070 ti ekran kartım Msi Mag H670 TomaHawk anakartım ve Cooler Master MasterLiquid ML360 ILLUSION ARGB 360mm sıvı soğutmam var bunları hepsi rahat bir şekilde aşağıdaki kasaya sığar mı ?

Androeat

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
283
Kasanın ön kısmında 360mm soğutucu desteği bulunmakta. Maksimum GPU desteği 38.5 cm. Radyatör ve fan toplam 6cm. GPU 32cm. Ucu ucuna sığıyor gibi gözüküyor.

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,133
Soğutucu ön panele takılacak. ML360 sorduğunuz soğutucu toplamda 5.2cm kalınlığa sahip. 5.5cm diyelim az bir pay bırakılması gerektiği için. Ekran kartı 31.8cm 32cm diyelim. Toplamda 32cm+5.5cm radyatör kalınlığıyla 37.5cm yapar. Kasanızın ekran kartı uzunluk desteği 38.4cm. Radyatör kalınlığı + ekran kartını bu 38.4cm sınırdan çıkartırsak 0.9cm ekstra pay kalıyor. Bu 38.4cm kasa sınırı genelde 360mm radyatör harici olur. Yani özetle her türlü sığacaktır.

KS

GodOfThunder

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
Soğutucu ön panele takılacak. ML360 sorduğunuz soğutucu toplamda 5.2cm kalınlığa sahip. 5.5cm diyelim az bir pay bırakılması gerektiği için. Ekran kartı 31.8cm 32cm diyelim. Toplamda 32cm+5.5cm radyatör kalınlığıyla 37.5cm yapar. Kasanızın ekran kartı uzunluk desteği 38.4cm. Radyatör kalınlığı + ekran kartını bu 38.4cm sınırdan çıkartırsak 0.9cm ekstra pay kalıyor. Bu 38.4cm kasa sınırı genelde 360mm radyatör harici olur. Yani özetle her türlü sığacaktır.
Teşekkürler hocam bunun dışında 2k bütçe ile psu olmadan iki tarafı tamperli hava akışı iyi öneriniz var mı

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,133
Teşekkürler hocam bunun dışında 2k bütçe ile psu olmadan iki tarafı tamperli hava akışı iyi öneriniz var mı
2 tarafı temperli derken? Sol kapak harici birde kablolama bölgesinde mi temperli cam arıyorsunuz? Bence bu kriter için paranızı doğru harcamış olmazsınız. Fanteziye giriyor çünkü bu ve bütçenizde kısır bunun için. Zaten çokta seçenek yok.

Bu ürünü öneririm. Üst panele 360mm ARCTIC ürünü montajlayabilirsiniz. Çift temperli cam değil.

KS

GodOfThunder

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
2 tarafı temperli derken? Sol kapak harici birde kablolama bölgesinde mi temperli cam arıyorsunuz? Bence bu kriter için paranızı doğru harcamış olmazsınız. Fanteziye giriyor çünkü bu ve bütçenizde kısır bunun için. Zaten çokta seçenek yok.

Bu ürünü öneririm. Üst panele 360mm ARCTIC ürünü montajlayabilirsiniz. Çift temperli cam değil.
Yanlış yazmışım beni düzeltmişsiniz hocam teşekkürler . Bu kasa güzel mi ? Başka öneriniz var mı ? Hocam kısıtlı param var 2bine alınabilecek en iyisini almaya çalışıyorum. Haricen 3 tane daha argb fan almayı düşünüyorum Teşekkür ederim.

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,133
Yanlış yazmışım beni düzeltmişsiniz hocam teşekkürler . Bu kasa güzel mi ? Başka öneriniz var mı ? Hocam kısıtlı param var 2bine alınabilecek en iyisini almaya çalışıyorum. Teşekkür ederim.
2K bütçeye bu kasadan daha iyisi yok. PHANTEKS markası piyasadaki en iyi markaların başlarında gelir ki kasada çok iyidir fiyatına göre. Öneririm ki önermesem link atmazdım zaten.

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,133
Yarın İncehesap indirimlerinden büyük ihtimalle Lian Li fanlar indirime girecektir değerlendirirsiniz. Olmadı öneri yaparım. Konu açık kalacak.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri