Yardım Ekran Kartı Performans Sorunu

EnesÇetin

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Arkadaşlar yüksek ayarlarda sabit 70-80 fps aldığım oyunda bugün birden bire maximum 15 fps almaya başladım. Merak edip bana önerilen bir sitede test yaptım ve sonuç eklediğim dosyadaki gibi. Ekran kartı sürümüm güncel ve virüs taraması temiz çıktı. Önerisi olan var mı acaba?

i5-11400H
RTX 3050
16gb ram
250gb ssd

Ekli dosyalar

• Ekran görüntüsü 2024-01-04 025459.png
    Ekran görüntüsü 2024-01-04 025459.png
    87.7 KB · Görüntüleme: 6

White Ravens

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
1,161
Arkadaşlar yüksek ayarlarda sabit 70-80 fps aldığım oyunda bugün birden bire maximum 15 fps almaya başladım.

Benzer bir sorunu dün Nvidia sürücüsünü güncelleyen bir arkadaşım da yaşıyor.
Driver güncellemesi öncesinde bir sorunu yoktu. Oyunları akıcı şekilde oynuyordu.
GeForce Experience'tan driver güncelledi ve sonrasında aynı şeylerden şikayet ediyordu.
Grafik ve ekran kartı ayarlarınızı tekrardan bir kontrol edin. Ayarlar sıfırlanmış/değişmiş olabilir.
Bunun haricinde belki ısınma sorunu olabilir, güç seçenekleriniz değişmiş olabilir vs. kontrol edersiniz.

KS

EnesÇetin

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Benzer bir sorunu dün Nvidia sürücüsünü güncelleyen bir arkadaşım da yaşıyor.
Driver güncellemesi öncesinde bir sorunu yoktu. Oyunları akıcı şekilde oynuyordu.
GeForce Experience'tan driver güncelledi ve sonrasında aynı şeylerden şikayet ediyordu.
Grafik ve ekran kartı ayarlarınızı tekrardan bir kontrol edin. Ayarlar sıfırlanmış/değişmiş olabilir.
Bunun haricinde belki ısınma sorunu olabilir, güç seçenekleriniz değişmiş olabilir vs. kontrol edersiniz.
Hepsini kontrol ettim ama herhangi bir soruna rastlamadım. belki de arkadaşınızın başına gelen durumu yaşıyorumdur ama bana gelen en güncel sürüm 12 aralık tarihindeydi ve o zamandan beri bir sorun yaşamadım ve yeni bir güncelleme almadım.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri