Ekran kartı pini birazcık kırıldı sorun yaratır mı?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

DicDall

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
5
Merhabalar, xfx 6900xt ekran kartını takmaya çalışırken pini birazcık kırıldı, henüz güç verip çalıştırmayı denemedim güç verdiğimde sorun çıkar mı veya ekran kartı çalışacak mıdır? Dayım bilgisayar mühendisi mezunu ve kontrol ettiğinde bu kartın soket pinleri çok uzun olduğu için alttan ufak kırılsa bile yukarıdaki pinlere değip çalışacağını söyledi.

14-150-859-V04.jpg

White Ravens

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
1,169
Kartı görmediğimiz için yorum yapmak zor.
Ayrıca kartı görsem bile bunun sorumluluğunu almak istemem. Çünkü mal benim değil.
Şimdi bozulacağı vardır, "Sorun olmaz" deriz, kart bozulur, masraf olur vs. gereksiz bir kumar.

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
Merhabalar, xfx 6900xt ekran kartını takmaya çalışırken pini birazcık kırıldı, henüz güç verip çalıştırmayı denemedim güç verdiğimde sorun çıkar mı veya ekran kartı çalışacak mıdır? Dayım bilgisayar mühendisi mezunu ve kontrol ettiğinde bu kartın soket pinleri çok uzun olduğu için alttan ufak kırılsa bile yukarıdaki pinlere değip çalışacağını söyledi.

Ekli dosyayı görüntüle 6063

Sorun olacağını sanmıyorum. Dayınızın söylediği şey doğru o sarı şeritler içeri doğru bayağı girdiği için en ufak temas kartı sorunsuz çalıştıracaktır ama devre kartında çatlak vs. varsa o zaman çalışmayabilir. Deneyip deneme riski size ait.

APRİLİKUKA

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
889
Ayrıca kartı görsem bile bunun sorumluluğunu almak istemem. Çünkü mal benim değil.
Şimdi bozulacağı vardır, "Sorun olmaz" deriz, kart bozulur, masraf olur vs. gereksiz bir kumar.
Sistemi toplarkenli en büyük kordum ekran kartının resimdeki gibi kırılması.

APRİLİKUKA

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
889
Sorun olacağını sanmıyorum. Dayınızın söylediği şey doğru o sarı şeritler içeri doğru bayağı girdiği için en ufak temas kartı sorunsuz çalıştıracaktır ama devre kartında çatlak vs. varsa o zaman çalışmayabilir. Deneyip deneme riski size ait.
Ne olur ?Yani bozuk olmasa bile bu şekilde takınca bozulur mu? Yani ne kaybeder ?

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
Ne olur ?Yani bozuk olmasa bile bu şekilde takınca bozulur mu? Yani ne kaybeder ?
Kart okunamaz en fazla. Eğer kırık bir bölüm, atlayan veya açıkta farklı bir devre elemanı yoksa kısa devre vs. olasılığı yok gibi bir şey. Ben sorumluluk alamam bu yüzden kullanıcının karar vermesi gerek deneyip denememeye.

KS

DicDall

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
5
Aklıma takılan bir soru daha var biraz garip gelecek ama :D kırık pin olsa bile diyelim ki çalıştı sıkıntı yok oyuna girdim herhangi bir görsel kaybı bulanıklık titreme veya renk solukluğu yaşar mıyım? Yani kırık pin ile çalışsa bile sorunsuz olarak çalıştığını anlamam için bir program veya test var mıdır?

Syqex

Bilgisayar Uzmanı
Bilgisayar Uzmanı
Tepki
5,198
Aklıma takılan bir soru daha var biraz garip gelecek ama :D kırık pin olsa bile diyelim ki çalıştı sıkıntı yok oyuna girdim herhangi bir görsel kaybı bulanıklık titreme veya renk solukluğu yaşar mıyım? Yani kırık pin ile çalışsa bile sorunsuz olarak çalıştığını anlamam için bir program veya test var mıdır?
Bir program var mıdır bilmiyorum ama bence yoktur. Temas edip sıkıntısız şekilde çalıştıysa eğer öyle soluk renk yada görüntüde bozukluk olacağını sanmıyorum.

KS

DicDall

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
5
Dediğiniz gibi kontrol ettim orijinal pinleri böyleymiş sanırım hasar gözükmüyor.

305408375_5597236010339185_1276375384947677047_n.jpg
305711241_5597235330339253_2924333473529477795_n.jpg

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri