Ekran Kartı Sıcaklık

Ali Paksoyy

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Merhabalar hocam. Galax gtx 1060 3gb exoc versiyon ekran kartım var. Oyunlarda 75 80 derece arası ısılara ulaşıyor. Değerler fazlamı normalmi. Kasa olarak dark f40 kullanıyorum. 4 tane fan bulunmakta. 2 tanesi egzoz fan olarak kullanıyorum. Yardımcı olursan sevinirim.

KS

Ali Paksoyy

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
otomatik  bırakıyorum. Ama %70 sabitleyip yapıncada sıcaklık düşmüyor.

met 61

Cezalı Üye
Cezalı Üye
Tepki
0
Normal. 1060 default haliyle 70 derece civarında çalışıyor. O da, her markaya göre ,3-5 derece ,+/- toleransı vardır. Bi de elindeki kart bi miktar overclocklu.

Kışın biraz daha düşer,sıcaklklar.

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
Sendeki kart yani Galax GTX 1060 3 GB EXOC modeline ait 13 video izledim ve maksimum 65-70 derecelerde seyrediyor tüm videolardaki oyun esnasındaki değerler. Sende 10 derece fazla bu ya kasandaki hava akışı yetersiz kalıyor bundan kaynaklı yada kasanın bulunduğu oda normalden sıcak. Kasanda önden bir büyük fan içeri hava çekiyor arkadaki küçük fan dışarı atıyor önce bir 2 fanın BIOS 'tan yada Windows üzerinden uygulama ile ki varsa tabi anakartının uygulaması devir/sıcaklık oranını %10 civarı arttır vede Ekran kartının sıcaklık ayarını otomatik moddan çıkart manuel olarak anakarttaki fan ayarının oranlarına benzer seviyelerde devir/sıcaklık ayarı yap birde böyle dene. Ancak eğer normalden sıcak bir ortamda ise kasa bunun sebebi budur bunuda bilmen gerek.

Enes Değirmenci

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
0
Sorun kasadan mi olduğunu anlamanın en basit yolu da kasanın kapağını açıp ısı değerlerine bakmayi deneyiniz.Kendimde dark marka bir kasa kullanıyorum ısı sorunumu öyle çözdüm....

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
Enes Değirmenci' Alıntı:
Sorun kasadan mi olduğunu anlamanın en basit yolu da kasanın kapağını açıp ısı değerlerine bakmayi deneyiniz.Kendimde dark marka bir kasa kullanıyorum ısı sorunumu öyle çözdüm....

Tabi detaylara o kadar takılıyorumki önce sorunu anlamak için bunu mutlaka dene aklıma gelmemiş nasıl anlaşılması gerektiğine dair kolay bir yöntem. :D

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri