Ekran kartı ve işlemcinin sıvı soğutucuya uyumu

Matteza

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Herkese selamlar, her ekran kartı ve işlemciye sıvı soğutucu takılabilir mi ? Eğer takılırsa nereden anlayabilirim, eğer takılamıyorsa takılabilir olan ekran kartı ve işlemci modelleri nelerdir? Teşekkürler şimdiden.

Syqex

Moderatör
Moderatör
Tepki
5,166
Ekran kartları için custom oluyor galiba ama hepsine olmaz herhalde , tam bilgim yok yanlış bir şey söylemeyeyim. İşlemci içinde sıvı soğutmanın desteklediği bir soket ise her işlemciye sıvı soğutma takılabilir.

KS

Matteza

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
6-7 ay sonra bir setup toplayacağım. Dün biraz araştırma yapayım dedim yanlış hatırlamıyorsam RTX 3060 12GB v2 OC modeline sanırım uyumlu bir sıvı soğutucu yokmuş ona denk geldim. Aklımda merak oluşturdu.

Syqex

Moderatör
Moderatör
Tepki
5,166
6-7 ay sonra bir setup toplayacağım. Dün biraz araştırma yapayım dedim yanlış hatırlamıyorsam RTX 3060 12GB v2 OC modeline sanırım uyumlu bir sıvı soğutucu yokmuş ona denk geldim. Aklımda merak oluşturdu.
Ekran kartı için bilmiyorum ama alacağınız işlemciye sıvı soğutmayı rahat bulursunuz. Bunların yanında kasa da önemlidir. Kasanın sıvı soğutma desteğinin dışına çıkılamaz.

venceremos01

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
26
Herkese selamlar, her ekran kartı ve işlemciye sıvı soğutucu takılabilir mi ? Eğer takılırsa nereden anlayabilirim, eğer takılamıyorsa takılabilir olan ekran kartı ve işlemci modelleri nelerdir? Teşekkürler şimdiden.
İşlemci için bulmak kolay. Fakat gpu için fabrikadan direk sıvı soğutuculu çıkan modelleri oluyor onlar fiyat olarak uygun olabilir ama sonradan hava soğutmayı söküp sıvıya geçmek için costum sogutmalar bı hayli maliyetli olacaktır. Alacağınız kasaninda sıvı soğutma desteğine dikkat edilmeli.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri