Ekran kartığını soğutmak için kaliteli ve güçlü fanları nerelere koymalıyım?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

ahmetalikyc

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
66
@ugur.gozaydin hocamın önerdiği üç fanı öne koymaya düşünüyorum ve ek olarak Noctua gibi bir adet kaliteli ve güçlü fan almayı düşünüyorum egzoz fan olarak kullansam mı daha iyi soğutur yoksa önde ekran kartına bakan tarafa mı koysam onu, şu an mevcut fanlar: XPG INVADER kasasıyla gelen fanı (2 adet) , (1 adet) ve ekstra Noctua veya o kalitede fan düşünüyorum. Kasa:XPG INVADER. Hangisini kasanın ne tarafına takmalıyım yardımcı olursanız sevinirim hedefim ekran kartının soğuması. Yer kalmıyorsa kasa yanında gelen fanı çıkarırız. Resime işaret ekleyerek önerinizi yaparsanız sevinirim.

Ekli dosyalar

• 5e5906a8d8c95.jpeg
    5e5906a8d8c95.jpeg
    77.2 KB · Görüntüleme: 11
Son düzenleme:

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,133
Ön panele 3 adat fan takın. Hatta anakartın yan tarafına da 2 adet ki RGB olabilir şık olması adına güzel olur içeri hava alacak şekilde fan takın. Egzoz fan ve sıvı soğutma yoksa ve fan kalırsa üst panele 1 yada 2 adet daha fan eklenebilir. Toplamda 5 adet fan içeri hava alacak 1 veya 3 adet fan dışarı hava atacak. Maksimum hava akışını böyle elde edebilirsiniz.

KS

ahmetalikyc

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
66
Ön panele 3 adat fan takın. Hatta anakartın yan tarafına da 2 adet ki RGB olabilir şık olması adına güzel olur içeri hava alacak şekilde fan takın. Egzoz fan ve sıvı soğutma yoksa ve fan kalırsa üst panele 1 yada 2 adet daha fan eklenebilir. Toplamda 5 adet fan içeri hava alacak 1 veya 3 adet fan dışarı hava atacak. Maksimum hava akışını böyle elde edebilirsiniz.
Dediklerinden anladığım kadarıyla hava akışı böyle mi olmalı? Fanları markalarına göre nasıl yerleştirmeliyim(hangi numaralara) peki? Noctua yerine o bütçeye veya o bütçeden biraz fazlaya iki adet fan alırım. Bu arada Kule tipi soğutucu kullanıyorum. Sonradan alacağım iki fan hangi markalar olmalı,
kaç mm olmalı?
5e5906a8d8c95.jpeg

Son düzenleme:
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri