EKRANA GÖRÜNTÜ GELMİYOR

stronax

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Selam arkadaşlar Pc Hocası'nın son topladığı sistemi satın aldım ve bugün elime ulaştı.Ekran kartını taktım bilgisayarı çalıştırdım ama ekrana görüntü gelmedi. Bir kaç kişi bios güncellemesi yapman gerekiyor dedi ama sistem hazır olarak geldi sadece ekran kartını taktım. Sorum şu bios güncellemesi mi yapmam gerekiyor yoksa hatayı başka yerde mi aramalıyım?
Amd Ryzen 5500
Asus Prime B450M-K II

lckyvg

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
1,303
Selam arkadaşlar Pc Hocası'nın son topladığı sistemi satın aldım ve bugün elime ulaştı.Ekran kartını taktım bilgisayarı çalıştırdım ama ekrana görüntü gelmedi. Bir kaç kişi bios güncellemesi yapman gerekiyor dedi ama sistem hazır olarak geldi sadece ekran kartını taktım. Sorum şu bios güncellemesi mi yapmam gerekiyor yoksa hatayı başka yerde mi aramalıyım?
Amd Ryzen 5500
Asus Prime B450M-K II
Kasanın fotoğrafını atar mısınız, tüm pinler takılı mı, ayrıca sistemin güç kaynağı kablosunun takılı olduğu yerde açma tuşu var açık mı? Kasaya güç geliyor mu? Monitör ve kablonun çalıştığından emin misiniz?

Canbulu2123

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
286
Dümdüz çok basit soru soracağım. Monitörü ekran kartına bağladınız değil mi?

Fenomend

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
517
Amd Ryzen 5500
Asus Prime B450M-K II
Merhaba tam olarak sistem bileşenlerinizi yazın ve hakkında bilgi verin ekrana görüntü gelmedi derken kasa ekran kartı çalışıyor mu ekran kartının PCIe girişi var ise PCIe kablosunu taktınız mı ? Işıklı bir sistem ise ışıkları yanıyor mu fanlar kasa ve cpu için dönüyor mu ? Ekran kartının DP veya HDMİ girişinden hangisini kullanıyorsanız Ekran kartına takılı olup monitörde de aynı girişlere taktınız mı ?

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri