Soru Ekransız Laptop Kullanma

MuhammedColaker

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
8
Öncelikle herkese selamlar,

Kullanmış olduğum Casper marka laptop un ekranı kendi kendine gidip geliyor, belli bir süre sonra da komple gidiyor ve bi daha gelmiyor. İlk olarak tamirciye 2021 yılında bu sorun için götürdüm flex kabloyu sıfırı ile değiştireceğiz dediler ve o zamanın asgari ücret parasını aldılar. Tamirden 3 ay sonra yine pc nin ekranı gitti, sonra 3 ay sonra bi daha gitti, 6 ay sonra bi daha gitti her seferinde aynı tamirciye götürdüm ve tamir ettiler. Geldiğim noktada 2 yıl geçti ve aynı sorun için yine 2500 civarı para istiyorlar, 2 hafta beklememde cabası.

Açıkçası bu konudan çok sıkıldım, tamirciye 2 yıl boyunca dünya para ödedim aynı sorun için ve hala aynı sorunu yaşıyorum. Yeni pc de alamayacağım için geçici çözüm olarak laptop un ekranını söküp ucuzundan bir masaüstü monitör alıp geçici bir süre o şekilde kullanmak istiyorum ancak internette laptop ekranını sökerek masaüstü monitör kullanma yöntemi göremedim, sadece HDMI kablo ile bağlayıp 2 ekrandan da görüntü gösteriyor ama ben o şekilde istemiyorum çünkü bilgisayar masamda küçük, monitör anca sığacaktır. Bunu nasıl yapabilirim?

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri