ELEKTRİK-ELEKTRONİK MÜHENDİSLİĞİ İÇİN LAPTOP LAZIM MI ?

Syqex

Bilgisayar Uzmanı
Bilgisayar Uzmanı
Tepki
5,198
Gideceğiniz okula da biraz bağlı diye biliyorum. Onlar cihazı yanınızda istiyorsa laptop lazım olur yada okulda kendi bilgisayarları varsa laptop gereksiz olur. Alternatif olarak PC Hocası haftaya sistem çıkaracak bekleme şansınız varsa Masaüstü olarak onu da bekleyebilirsiniz.

BERK.0

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
10
Arkadaşlar bu sene üniversite kazandım da gerçekten karar veremedim laptop lazım mı ?
Laptop lazımsa 25k verip https://www.monsternotebook.com.tr/tulpar/monster-tulpar-t7-v20-4/ alıcam
Lazım değilse direk bu kasayı i5 12400f yapıp alıcam https://www.gaming.gen.tr/urun/1676...ccpm15=1600685901&wccpm16=1642679558&wccpl=17

karar veremedim :/
Hocam bende mimarlık kazandım. Üniversitene sor eğer okulda pc varsa ödevlerini usbye atıp götürüyormuşsun. Kalacağın yerde önemli etken bence

KS

AHMETAKDAĞ

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
34
Hocam bende mimarlık kazandım. Üniversitene sor eğer okulda pc varsa ödevlerini usbye atıp götürüyormuşsun. Kalacağın yerde önemli etken bence
Hocam ben kadiköydeyim yıldız tekniğe gitmem max 1 saat sürüyor ama okuldanda kimse adam gibi bilgi vermiyor

KS

AHMETAKDAĞ

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
34
Gideceğiniz okula da biraz bağlı diye biliyorum. Onlar cihazı yanınızda istiyorsa laptop lazım olur yada okulda kendi bilgisayarları varsa laptop gereksiz olur. Alternatif olarak PC Hocası haftaya sistem çıkaracak bekleme şansınız varsa Masaüstü olarak onu da bekleyebilirsiniz.
Hocam dedilerki radar derslerinde render almak 3-4 saat sürüyor 1650 ile ama düşününce burası bir devlet okulu herkes laptopa 25k veremez gibi geliyor

Syqex

Bilgisayar Uzmanı
Bilgisayar Uzmanı
Tepki
5,198
Hocam dedilerki radar derslerinde render almak 3-4 saat sürüyor 1650 ile ama düşününce burası bir devlet okulu herkes laptopa 25k veremez gibi geliyor
Render için güçlü bir cihaz gerekir. Okulda render alınıyorsa zaten masaüstü olmaz. Okulun kesin bir bilgisi olmadığından tam bir şey diyemiyorum ama derslerde kullanılacaksa laptop alınabilir. Yoksa masaüstü sistemler daha güçlü olabiliyor.

KS

AHMETAKDAĞ

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
34
Hocam cidden karar veremedim aslında kasa + 240hz monitör almak istiyorum ama laptop şart ise cidden çok kötü ya

BERK.0

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
10
Hocam cidden karar veremedim aslında kasa + 240hz monitör almak istiyorum ama laptop şart ise cidden çok kötü ya
Hocam aynı sorundan bende konu açtım zaten. Okul en az 3060 al dedi 3060lı laptoplarda 30 35k bandında. Bende suan 35k ya 3080li sistem almak üzereyim. Okuldan bir abi masaüstünde sorun olmaz dedi. Son kez kendi bölüm hocalarıma sorup masa üstü alacağım bende.

KS

AHMETAKDAĞ

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
34
Hocam okula nasıl sordun ?

BERK.0

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
10
Hocam okula nasıl sordun ?
Ev tuttum ben okulun yakınından hatta karşısı sayılır. Geçen gün gittim hem görmek hem de konuşmak adına. Bölümümden hocayla konuştum o biraz bilgi verdi anlattı. Ama masaüstü olayını sormak aklıma gelmedi yarın tekrar gidip soracağım

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri