Çözüldü En pahalı sistemleri bile etkiliyor. Gizemli elektrik sorunu?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

ÖzgeXONCE

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
26
Apartman elektriğinin, bilgisayarın stabil çalışmasına engel olacak bir durumu var mıdır? Forumlarda 25 sayfalık stuttering sorunuyla ilgili yazılar var. Bir çok insan pahalı sistemlerini terk edip yeni bilgisayar almaya gidiyorlar ama eve gelip çalıştırdıklarında 1. bilgisayarlarında yaşadıkları sorunun aynısı olmasa da benzer sorunları yaşamaya devam etmişler. Masaüstünde, youtubeda, oyunlarda (en düşük sistem isteyen oyunlardan tut yüksek sistem isteyen oyunlara kadar) tüm oyunlarda stuttering-anlık fps drop- saçma fps kararsızlığı yaşıyorlar. Oyun deneyimini baltalayan bu konuyu Türkiye'de bulunan konuları bırakın dünya genelinde bile bu saçmalıkları yaşayan insanların sorunları bir şekilde çözülmemiş. Acaba tüm gizem ev içerisindeki elektrik midir? Gerçekten sır gibi çözülmesi imkansız olan saç baş yolduran bu konunun gizemini mantığıyla çözebilecek abilerimi, ablalarımı, dostlarımı, arkadaşlarımı, kardeşlerimi bu konu altında bekliyorum. Herkes fikrini paylaşabilir saçma olacağını hiç düşünmeyin çünkü konu çok saçma ve gizemli....

KafadanKontak

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
246
Beni"m evimin elektrik tesisatı eski ama öyle çok müdahale edilmiş, yama görmüş bir tesisat değil. Her ihtimale karşı iki aşamalı akım korumalı priz kullanıyorum. O bahsettiğin kişiler bir UPS güç kaynağı aldıklarında araya eğer bilgisayarda yaşadıkları problem çözülüyorsa o zaman derim ki tamam. Ama hiç sanmıyorum elektrikten olduğunu. Sonuçta 3 4 bin TL olan PSU'larda bile bu şeyleri yaşayanlar varsa orada artık suçu elektriğe atmayı bırakırdım. Bence yazılımsal bir sorunun yanı sıra her donanımın silikon kalitesi vs birbirinden farklı. Belki üretim bandında belli başlı serilerde farklı hammadde kullanılması bile iki aynı üründe iki farklı sonuç doğurabilir. Sanırım benim yaklaşımım da seninki kadar paranoyak oldu :D

Bu arada bu sorunların çoğunu da AMD işlemci ve ekran kartı kombosu kullananlarda rastlıyorum. Yanılıyor da olabilirim ama RTX sistemimde bir an olsun bahsettiğin sıkıntıları yaşamadım, yaşayan arkadaşlarım da olmadı.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri