Epic Games World War Z Crash Hatası

tolgaankara

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
4
Merhaba. Bir kaç gün önce epic games indirimi ile world war z oyununu satın aldım. Oyunu indirdim, çalıştırdım. Full ultra grafik ayarlarında canlı yayın yapıp test ettim ve yaklaşık 3 saat aralıksız yayında sorunsuz oynadım. Bir sonraki gün tekrar yayın sırasında oyunu açıp, ilgili bölümü oynamaya çalıştığımda crash hataları ve oyun ekranında gökkuşağı rengi şeklinde dalgalanmalar olup hata almaktayım. İnternette bir çok yöntem bulup denedim. Ama nafile. Bu konuyla ilgili yardımcı olabilecek dostlar varsa sevinirim.

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,129
Dosya bütünlüğü doğrulama yaptınız mı? Birde oyunu kaldırıp tekrar kurmayı denediniz mi? Bunları denemediyseniz deneyin.

KS

tolgaankara

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
4
ugur.gozaydin' Alıntı:
Dosya bütünlüğü doğrulama yaptınız mı? Birde oyunu kaldırıp tekrar kurmayı denediniz mi? Bunları denemediyseniz deneyin.

Oyunu silip yeniden kurdum. Defalarca dosya bütünlüğü doğrulaması yaptım. Sonuç aynı.

KS

tolgaankara

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
4
ugur.gozaydin' Alıntı:
Sisteminizde 2 grafik işlemcisi mi var? Aygıt yöneticisinden bakıp söyler misiniz.

Masaüstü pc kullanmaktayım. Asus Nvidia gtx 1060 3gb ekran kartına sahibim.

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,129
tolgaankara' Alıntı:
ugur.gozaydin' Alıntı:
Sisteminizde 2 grafik işlemcisi mi var? Aygıt yöneticisinden bakıp söyler misiniz.

Şey onu sormadım, INTEL yada AMD işlemcinizin grafik birimi sistemde kurulumu sorun bunun ile alakalı olabilir. Oyun o grafik birimi ile başlamak isteyip çakışma yaratıyordur diye soruyorum.

KS

tolgaankara

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
4
ugur.gozaydin' Alıntı:
tolgaankara' Alıntı:

Şey onu sormadım, INTEL yada AMD işlemcinizin grafik birimi sistemde kurulumu sorun bunun ile alakalı olabilir. Oyun o grafik birimi ile başlamak isteyip çakışma yaratıyordur diye soruyorum.

Hocam her şey yüklü ve güncel. Bu oyun dışında sistemimde 25 tane oyun yüklü pubg vs. hepsi ultra grafik problemsiz obs programıyla yayında sunup saatlerce oynayabiliyorum.

tolgaankara' Alıntı:
ugur.gozaydin' Alıntı:

Hocam her şey yüklü ve güncel. Bu oyun dışında sistemimde 25 tane oyun yüklü pubg vs. hepsi ultra grafik problemsiz obs programıyla yayında sunup saatlerce oynayabiliyorum.

Ayrıca intel işlemcisi kullanmaktayım. Nvidia ayarlarından oyunlarda gtx 1060 seçili.

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,129
tolgaankara' Alıntı:
ugur.gozaydin' Alıntı:

Bakın şöyle anlatayım net bir çözüm bulamadım. Sadece genelde şunu uygulamışlar,   bu videoda yapılan şey sistemde başka bir grafik birimi varsa çakışmadan dolayı Crash veriyormuş bu videoda ekran kartı ile çalışsın diye ayar yapılıyor deneyin. Eğer yoksa sizde bu tarz bir seçenek sizde işlemci grafik birimi yok demektir bu durumda bir çözüm önerim yok. Oyun odaklı olabilir bir sonraki güncellemeyi bekleyin. Bir çözüm bulursam paylaşırım.

KS

tolgaankara

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
4
ugur.gozaydin' Alıntı:
tolgaankara' Alıntı:

Bakın şöyle anlatayım net bir çözüm bulamadım. Sadece genelde şunu uygulamışlar,   bu videoda yapılan şey sistemde başka bir grafik birimi varsa çakışmadan dolayı Crash veriyormuş bu videoda ekran kartı ile çalışsın diye ayar yapılıyor deneyin. Eğer yoksa sizde bu tarz bir seçenek sizde işlemci grafik birimi yok demektir bu durumda bir çözüm önerim yok. Oyun odaklı olabilir bir sonraki güncellemeyi bekleyin. Bir çözüm bulursam paylaşırım.

Hocam bu çözüm laptop için ideal. Masaüstü pcdeki grafik kartı için bu uygulama olmuyor maalesef. Sanrım güncelleme bekleyeceğiz.

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,129
tolgaankara' Alıntı:
ugur.gozaydin' Alıntı:

Hocam bu çözüm laptop için ideal. Masaüstü pcdeki grafik kartı için bu uygulama olmuyor maalesef. Sanrım güncelleme bekleyeceğiz.

Muhtemelen güncelleme kaynaklıdır çözülecektir diye düşünüyorum.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri