ethernet geçerli bir ip yapılandırmasına sahip değil

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,132
Önce Windows 10 kullanıyorsanız Windows Ayarlarına girin ve Ağ ayarlarından Ethernet bölümde altta Ağı sıfırla seçeneğini kullanın ve sistemi yeniden başlatın biraz bekleyin ağ gelecek tekrar ve soruna bakın devam ediyormu. İşe yaramaz ise sürücünüzü kaldırıp tekrar kurun buda işe yaramaz ise PC ye Sabit IP atayın öyke debeyin.

Eğer ağ sıfırlama işe yaramaz ise yada Windows 10 değilse sistem aşağıdakileri yapabilirsiniz.

Bir not defteri açın ve aşağıdaki kodları yapıştırın.
netsh winsock reset
netsh int ip reset
ipconfig /release
ipconfig /renew
ipconfig /flushdns
exit

Daha sonra farklı kaydet yapın ve kayıt türü tüm dosyalar olsun dosya adı yazın ve adın sonuna .bat yazıp masaüstüne kaydedin. Daha sonra oluşan bu BAT dosyasına sağ tıklayın yönetici olarak çalıştırın. Bu kodlar ağı sıfırlayacak.

KS

mert62010

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Modeme baktim wan kablosu takili degildi dedim Kesin ondan dolayidir taktim ama degiaen birsey olmadi dediklerini yaptim olmadi win 10 bu arada

Bir sey var modem arayuzunde tanilama diye bir yer varr basiyorum wan arayuzu baglantisi test et diyorum cogu basarili diyor 2 tanesi basarisiz diyor
1 si dhcp dsl_internet
2 si dhcp ewan_iptv bu ikisi basarisiz diyor

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,132
DHCP otomatik IP atama yapan bir komut havuzu. Cihazlara IP dağıtımı yapamıyor demek oluyor burada olan hata. Bu 1. hata sizin aldığınız hata ile örtüşüyor. 2. hata önemsiz IPTV bağdaştırıcısı ile alakalı bir durum. 1. hata için modeme reset atmayı deneyin. Modem üzerinde Reset butonu olur oradan deneyin sonra kontrol edin.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri