Ethernet soket sorunu

Bayram Akcan

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Öncelikle herkese Hayırlı Akşamlar.
Direkt konuya giriyorum 

Dostlarım ben şimdi benim ethernet kabloyu kasaya takınca internet 2 saniye ünlem oluyor sonra çarpı oluyor, ve 2 saniye döngüsü sürekli tekrar ediyor (Ünlem-Çarpı diye)
-Driverleri guncelledim(Realtek indirdim kurdum yine olmadı)
-Biosu defaulta çektim 
-Ethernet kabloyu farklı bilgisayara taktım çalışıyor.
-Modem 2 kat üsmüzde olduğu için farklı kablo veya Wi-fi kullanamıyorum.
Yardım eder misiniz bana ? :D Şimdiden Teşekkür Ederim.

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,133
Eğer kablo sorun değilse sistem ağ ayarlarını sıfırlama ve cache dosyalarını temizleme işe yarayabilir.

Tüm ağ ayarlarınızı sıfırlamak ve Cache dosyalarını silmek için aşağıdakileri uygulayın.
  • @echo off
    netsh int ip reset a.txt
    ipconfig /flushdns
    ipconfig /registerdns
    ipconfig /release
    ipconfig /renew
    netsh winhttp reset proxy
    netsh winsock reset
    netsh advfirewall reset

del /s /f /q %userprofile%\Recent\*.*
    del /s /f /q C:\Windows\Prefetch\*.*
    del /s /f /q C:\Windows\Temp\*.*
    del /s /f /q %userprofile%\appdata\local\temp\*.*
    exit
Bir Not Defteri açın ve yukarıdaki kodları yazın yada kopyala yapıştır yapın. Dosya / Kaydet deyip Masaüstünü seçin ve Kayıt türü ayarını Tüm dosyalar yapın. Daha sonra dosyaya bir isim verin. Örneğin Reset.bat burada Reset dosya adı .bat dosya tipi oluyor. Yani bir isin verip sonuna .bat yazacaksınız. Daha sonra Kaydet deyin. Bu oluşan dosyayı masaüstünde bulup sağ tıklayıp Yönetici olarak çalıştıracaksınız ve bir siyah DOS ekranı açılacak. İşlemleri uygulayacak ve DOS ekranı kapanacak. Eğer bir onay vs. isterse yada bir işlemde çok uzun süre takılırsa ki 1 dk. sürecektir en uzun işlem bundan uzun sürerse bir tuşa basıp geçebilirsiniz. İlk boşluğa kadar olan kod kısmı interneti komple sıfırlayacak ve diğer kısım sistemdeki kalıntı dosyaları temizleyecek. İşlemlerden sonra DOS ekranı kapanacak ve siz sistemi yeniden başlatacaksınız. Sistem açıldığında biraz bekleyin yeniden ayarlamalar yapılacak otomatik olarak sonra internet gelecek. Tekrar deneyin sorun devam ediyor mu bakın.

KS

Bayram Akcan

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Maalesef ki olmadı :(     Eski bir Realtek 8.3.730.2012 sürümlü driver kurduğumda 3 dakika boyunca çalıştı. Driverden kaynaklı olabilir mi ?

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,133
Bana ağ kartınızın modelini verin bakayım ben sürücüye.

Aygıt yöneticisini açın ve ağ kartınızı ağ bağdaştırıcılarında bulun. Daha sonra bulduğunuz ağ kartınıza ait aygıta çift tıklayın ve açılan pencerede Ayrıntılar sekmesine gelin. Özellik kısmından Donanım kimlikleri deyin ve Değer kısmındaki listeden en tepedeki veriye sağ tıklayıp kopyala deyip burada paylaşın yada siz nette arayın ağ kartınızın modeli çıkacak bu kod numarası ile. Model numarasıyla Realtek ise buradan aratıp indirebilirsiniz ağ kartınızı. Yada başka bir ağ yongası ise örneğin Intel buradan vs. vs. kendi sitesinden indirin.

mmodahl

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
Bayram Akcan' Alıntı:
Maalesef ki olmadı :(     Eski bir Realtek 8.3.730.2012 sürümlü driver kurduğumda 3 dakika boyunca çalıştı. Driverden kaynaklı olabilir mi ?

düzeltebildinmi ?

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri