Ez debug led

YusufLevent

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
23
Ez debug led cpu ışığı yandı ve sönmedi sonra windowsda ki güncellemeleri yaptım ve pcyi yeniden başlattım ışık söndü Biosum güncel değil ama bir süre pcyi böyle kullanmak istiyorum herhangi bir donanıma zarar gelir mi merak ediyorum Bir de neden olduğuna baktığım da cpunun algılanmadığını veya başarısız olduğunu gösterir yazıyor bu tam olarak ne demek ve başka hangi sebeplerden yanar

Fenomend

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
517
Led cpu ışığı sönmüş sistem sıkıntısız çalışıyorsa bir sorun yoktur zaten cpu kaynaklı bir sorun olsa sistem açılmaz kullanamazsınız eğer kararsız bir çalışma olursa ne gibi kararsızlıklar gösteriyorsa ona göre bakabiliriz.

KS

YusufLevent

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
23
Led cpu ışığı sönmüş sistem sıkıntısız çalışıyorsa bir sorun yoktur zaten cpu kaynaklı bir sorun olsa sistem açılmaz kullanamazsınız eğer kararsız bir çalışma olursa ne gibi kararsızlıklar gösteriyorsa ona göre bakabiliriz.
Peki neden durduk yere yanmıştır o güncellemelerle alakası varımdır veya fazla ısınınca olur mu

Fenomend

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
517
Peki neden durduk yere yanmıştır o güncellemelerle alakası varımdır veya fazla ısınınca olur mu
Kusura bakmayın acil tamir edilmesi gereken bir şey vardı ona daldım. Belki chipset sürücüsü güncel değildi isteğe bağlı herhangi bir windows güncellemesi de olabilir anakartınızın yardımcı programı varsa oda güncelleme yapmış olabilir herhangi bir aksaklık sorun yoksa kafanıza takmayın bir sorun olursa burada konu açarsınız yardımcı oluruz.

S C O

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
1,162
Bazı hallerde BİOS güncellemek sistemin çalışmasında hiç bir katkı sağlamaz, hiç bir değişikliğe yol açmaz. Ama eğer sistemde ve özellikle sistemin açılışında ve donanımların uyumunda problemler oluyorsa BİOS güncellemek çok önemli ve gereklidir. Mesela sistem için yeni bir donanım satın alırsın, yükseltme yaparsın ( UPGRADE ) ama bu yeni donanım mevcut olan BİOS yazılıyla tam uyumlu olmazsa, yeni donanımın sistemle uyumunda problemler gösterirse bu defa BİOS yazılımını elbette güncellemek gerekir, hatta bu zorunlu olur.

Hasansertdmr

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
6
Bazı hallerde BİOS güncellemek sistemin çalışmasında hiç bir katkı sağlamaz, hiç bir değişikliğe yol açmaz. Ama eğer sistemde ve özellikle sistemin açılışında ve donanımların uyumunda problemler oluyorsa BİOS güncellemek çok önemli ve gereklidir. Mesela sistem için yeni bir donanım satın alırsın, yükseltme yaparsın ( UPGRADE ) ama bu yeni donanım mevcut olan BİOS yazılıyla tam uyumlu olmazsa, yeni donanımın sistemle uyumunda problemler gösterirse bu defa BİOS yazılımını elbette güncellemek gerekir, hatta bu zorunlu olur.
Merhabalar bende yeni sistem topladım ve bende de bu sorun var şuan daha görüntü bile alamadım bilgisayardan her şeyi yaptım görüntü kablolama sıkıntısı diye düşünüyorum fakat kablolama yaparkende hata yapmadım başka bir sebep olabilir mi bios güncellemesi de yaptım flashback ile yardımcı olabilir misiniz

S C O

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
1,162
Merhabalar bende yeni sistem topladım ve bende de bu sorun var şuan daha görüntü bile alamadım bilgisayardan her şeyi yaptım görüntü kablolama sıkıntısı diye düşünüyorum fakat kablolama yaparkende hata yapmadım başka bir sebep olabilir mi bios güncellemesi de yaptım flashback ile yardımcı olabilir misiniz
Yardımcı Oluruz Kardeşim Ama Bunun İçin Konu Açman Lazım Ayrıyeten, '' Bir Konu Üzerinden Başka Bir Konu Açılması '' Yasak Olduğu İçin Buradan Yardımcı Olamayacağım Kusura Bakmayın Lütfen..

KS

YusufLevent

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
23
Benim pc de bu sefer açılırken hem vga hem cpu ışığı yanıyor ama pc açıldıktan sonra kapanıyor kullanırken sorun yaşamıyorum ama bir sıkıntı olmasından korkuyorum

Artooooooo

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
5
Benim pc de bu sefer açılırken hem vga hem cpu ışığı yanıyor ama pc açıldıktan sonra kapanıyor kullanırken sorun yaşamıyorum ama bir sıkıntı olmasından korkuyorum
Ben de msi b450m mortar var. İlk kurduğumda ledler hiç yanmadan açılıyor sorunsuz kullanıyordum bir süre sonra bios dahil bazı güncellemeler yaptım şu an ışıklar kısaca yanıp sönüyor sistem sorunsuzca çalışıyor. Güncellemeden dolayıdır, sorun olmayacaktır.

KS

YusufLevent

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
23
Ben de msi b450m mortar var. İlk kurduğumda ledler hiç yanmadan açılıyor sorunsuz kullanıyordum bir süre sonra bios dahil bazı güncellemeler yaptım şu an ışıklar kısaca yanıp sönüyor sistem sorunsuzca çalışıyor. Güncellemeden dolayıdır, sorun olmayacaktır.
Yanıp sönmesi normal mi yani

KS

YusufLevent

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
23
Anladım tamamdır ben yaptım yine de bütün bios driver güncellemelerini de yine yanıyo dediğiniz gibi kontrol yaptığını gösteriyormuş

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri