Öneri F/P Psu Önerisi Var Mı

Liveforever

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Öncelikle merhabalar benim bugün yaklaşık 4 5 yıldır kullandığım psu'm bir anda bozuldu(bilgisayar kapandı çat diye bir ses geldi ardından yanık kokusu geldi) diğer parçalarda bir sorun var mı bilmiyorum ama psu kesin suretle bozuldu onu biliyorum bilgisayardan çıkarttım fişe takıp gücü açınca kısa devre yapıp şalterleri arttırıyor işin özü bana bir f/p psu lazım önerisi olan var mıdır acaba bütçem 1000 TL eskiden 650W kullanıyordum ama ne kadar gerektiğini bilmiyorum

SİSTEM ÖZELLİKLERİM
- i3 10100f
-RX 570 8GB
-16 GB Ram
-Asus B450M-K
-M2 SSD 240GB
-1 TB HDD
-1 tane egzoz fanı

En kısa sürede almak istiyorum internetten almak mı daha mantıklıdır yoksa mağazaya gidip almak mı sizce

TheTibet

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
1,633
Öncelikle merhabalar benim bugün yaklaşık 4 5 yıldır kullandığım psu'm bir anda bozuldu(bilgisayar kapandı çat diye bir ses geldi ardından yanık kokusu geldi) diğer parçalarda bir sorun var mı bilmiyorum ama psu kesin suretle bozuldu onu biliyorum bilgisayardan çıkarttım fişe takıp gücü açınca kısa devre yapıp şalterleri arttırıyor işin özü bana bir f/p psu lazım önerisi olan var mıdır acaba bütçem 1000 TL eskiden 650W kullanıyordum ama ne kadar gerektiğini bilmiyorum

SİSTEM ÖZELLİKLERİM
- i3 10100f
-RX 570 8GB
-16 GB Ram
-Asus B450M-K
-M2 SSD 240GB
-1 TB HDD
-1 tane egzoz fanı

En kısa sürede almak istiyorum internetten almak mı daha mantıklıdır yoksa mağazaya gidip almak mı sizce
sonradan eklenti icin ekstra fazla wat almak daha iyi bütcenizi 1.5k 2k cıkartırsanız güzel olabilir

KS

Liveforever

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
sonradan eklenti icin ekstra fazla wat almak daha iyi bütcenizi 1.5k 2k cıkartırsanız güzel olabilir
Hocam dediğim gibi herşey bir anda gerçekleşti öğrenci adamım anca 1100 falan olabilir yani oda biraz zorlayarak şu anlık bir upgrade düşünmüyorum zaten ekran kartına da yeni geçiş yaptım 560 tan psu olarak öneriniz var mı marka vs

KS

Liveforever

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Hocam kararsiz kaldi isenis soyle bir önerim var size
Hmm 700 750W değerinde mi gerekiyor benim pcye 550 600 yeter gibi düşünüyordum ben bir de birinci sanki daha iyi gibiydi tabi bakmam lazım detaylıca videolarına vs bir de şey sorucam sizce diğer parçalara zarar gelmiş olabilir mi ondan korkuyorum bir yandan

kadir54

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
31
Ekran kartı kisa devre yapmış olabilir

Cemalettin Bayraktar

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
123

SİSTEM ÖZELLİKLERİM
- i3 10100f
-RX 570 8GB
-16 GB Ram
-Asus B450M-K
-M2 SSD 240GB
-1 TB HDD
-1 tane egzoz fanı

6 yıldır sorunsuz kullanıyorum
Al bak keyfine
Sistemine yeter de artar
3080 i bile çalıştırdım bunla

Oswald

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
47

SİSTEM ÖZELLİKLERİM
- i3 10100f
-RX 570 8GB
-16 GB Ram
-Asus B450M-K
-M2 SSD 240GB
-1 TB HDD
-1 tane egzoz fanı

KS

Liveforever

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Daha önce fsp kullandığım için ona tam olarak güvenemiyorum onun yerine cooler master düşünüyorum şuan sizce nasıldır cooler master psuda

KS

Liveforever

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Bu ikisinden birini almayı düşünüyorum sizce bangisni almalıyım bir de yanında akım korumalı priz almayı düşünüyorum öneriniz var mı

KS

Liveforever

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Thermaltake 650w psu aldım en sonunda sistemin parçalarına bir şey olmamış çalışıyorlar yanına da tunçmatiğin akım korumalı prizini aldım cevap yazan herkese teşekkürler

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri