Fan Sorunu

tlhozt

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
4
Arkadaşlar Merhaba,

Yeni aldığım sistemin kasa ve ekran kartı fanları dönmüyor.

Oyunlarda test etmedim, boştayken dönmemesi normal midir?

Moderatörün son düzenlenenleri:

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,130
Yeni nesil kartlar 50-55-60 derece sınırlarından birisine kadar fan döndürmez. Bunun hem fan ömrünü uzatmak hem de ses yapmamak için yapar. Sorun değil. Kartı yüke sokun Furmark ile derece sınırını görürsünüz.

BilgisayarcıGenç

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
1,269
Kasanın kendi fanlarının dönmeme olayı herhangi bir kontrolcüye bağlı değilse veya anakartda böyle bir özellik yok ise dönmesi lazım diye biliyorum. Güç bağlantılarını kontrol edin. Ekran kartı için durum normal, denildiği gibi stres testine sokun yükte de aynı problem olursa tekrar bilgilendirin

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,130
Eğer fanların durma özelliği varsa fan ayarlarına bağlı değişir başta durabilirler. Sonradan çalışıyorlar mı? Fanlar nedir?

KS

tlhozt

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
4
Stres testine soktum bilgisiyarı ekran kartı fanları sorunsuz çalıştı fakat kasa fanlarının rgbleri yanmasına rağmen dönmüyor. Kablolarda sıkıntı olsa ışıklar yanmaz diye düşünüyorum.

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,130
Bu kasadaki fanlarda durma özelliği yoktur. Fanlarda bir sıkıntı olabilir ya kontrolcüsü varsa onda yada fanlarda problem olabilir.

rkarayel

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
881
Stres testine soktum bilgisiyarı ekran kartı fanları sorunsuz çalıştı fakat kasa fanlarının rgbleri yanmasına rağmen dönmüyor. Kablolarda sıkıntı olsa ışıklar yanmaz diye düşünüyorum.
Hocam bazı fanlar RGB ve fan kablosu ayrı olabiliyor benim kasa öyle misal, bı kontrol etmenizde fayda var normalde ışıkla beraber çalışması lazım

KS

tlhozt

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
4
Hocam bazı fanlar RGB ve fan kablosu ayrı olabiliyor benim kasa öyle misal, bı kontrol etmenizde fayda var normalde ışıkla beraber çalışması lazım
Kontrol ettim beyler, kasanın PSU'suna uzanan takılmamış kablolar buldum. Bugün gidip taktıracağım.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri