fan

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Michael myers

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
bilgisayarımda fan sesi geliyor bu konuyu daha önce de açmıştım ama değişik bir sorum var bu konu hakkında fan sesi gelmesi bilgisayarıma zarar verir mi bir zararı  olur mu beni hiç rahatsız etmiyor umurumda değil fan sesi normal zaten tonlarca fan takılı kulaklığımın ses geçirmez özelliği var o yüzden fan sesi beni rahatsız etmiyor ama bilgisayarıma zarar verir diye korkuyorum ve bu konu hakkında ise en ufak bir fikrim bile yok

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,132
1 fandan gelen farklı bir sesten mi bahsediyorsunuz yoksa normal hava sesinden mi? Eğer fan devri artınca fanın dönüşünden kaynaklı sürtünmeye bağlı sesten bahsediyorsanız bir sorun yok. Ama böyle tıkırtı veya buna benzer farklı bir ses varsa fanda sorun var demektir.

KS

Michael myers

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
tıkırtı gibi olmayan fanın sesinden yani biraz elektrik  süpürgesini anımsatıyor dersem yeri olur gibi o tıkırtı da var işin ilginç tarafı ama çok nadir geliyor 1 dakika da belki 1-2 defa tık tık der gibi sık sık duymuyorum ama bir zararı olmaz umarım çok kısık geliyor tık tık yani duyulmuyor bile 1 şuan 5 dakikadır hiç gelmedi ama bazen geliyor nadir de olsa

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,132
O elektrik süpürgesi gibi ses fandan geliyordur o sorun değil ki önceki konunuzda kasanızda 15-16 adet fan var demişsiniz ki bu ses normal. O tıkırtı sesi ise fandan olmayabilir ki HDD disk kullanıyorsanız ondan geliyordur. Veri kullanımı yazımı veya okuması olduğu zaman HDD diskten anlık veya işlem bitene kadar aralıklarla tıkırtı gibi sesler gelebilir.

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,132
Konuyu kapatmadan önce siz yine de HDD diskinizi bir kontrol edin ses ondan mı geliyor bakın. Emin olmak için yoksa tekrar konu açmak zorunda kalırsınız.

KS

Michael myers

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
HDD den geliyor çünkü onu çalıştırdığımda gelmeye başlıyor bir şey yüklediğimde vb

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri