Fanlarının RGB ve hızlarını kontrol edebileceğim kontrolcü önerisi?

fz3r0madcatz

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Lian Li ST120 Black 3X120 mm RGB Kasa Fanı 2 tane set şeklinde aldim ve sıvı sogutma olarak msi mag coreliquid 360R v2 var hepsini tek bi yerden yada bu aldiğim 2 setin hem rgb'lerini hemde fan hızlarını kontrol edebileceğim bi kontrölcü ariyorum yardimci olur musunuz?

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,129
Cvp: Fanlarının RGB ve hızlarını kontrol edebileceğim kontrolcü önerisi?

Aşağıdaki ürün ASUS, MSI, Gigabyte ve AsRock gibi markaların RGB sistemiyle uyumlu bir kontrolcüdür. F/P oranı yüksektir öneririm.

raizy

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
RE: Cvp: Fanlarının RGB ve hızlarını kontrol edebileceğim kontrolcü önerisi?

ugur.gozaydin' Alıntı:
Aşağıdaki ürün ASUS, MSI, Gigabyte ve AsRock gibi markaların RGB sistemiyle uyumlu bir kontrolcüdür. F/P oranı yüksektir öneririm.
site guvenilir mi?

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,129

Gelbura.com adresi piyasadaki en bilindik sitelerden birisidir. Nasıl duymamış olabilirsiniz ben buna şaşırdım.

emrecy

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0

Hocam konuyu hortlatmış olmayım ama bende corsair 4000x kasa var üzerinde kontrolcüsüyle birlikte 4 fan var. Üst kısma 14cm lik ML120 ekleyecem. Kasa montajlı geldi üzerindeki fanları coklayıcıyla bağlamışlar fakat esktra yer yok. Cpu fan girişinde soğutucu cha fan girişinde coklayıcıyla orjinal fanları bağlı.
Bu ürünü alsam pwm kontrolü icin diğer fanların bağlı olduğu fanları cıkarmadan direk bu çoklayıcıya ekstra alacağım iki ganıda bu alacağım coklayıcıya bağlasam bir sıkıntı olur mu? Sanırım hepsi hızları oto ayarlamaya devam eder.

emrecy

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Kontrolcüyü başka bir çoğaltıcıya bağlamaktan mı bahsediyorsunuz?
Hayır bu attıgım linkteki kontrolcüyü direk cha fana bağlayacam. Diğer dört fan bir coklayıcıya bağlı şekilde montajlı geldi. Onu direk buna bağlasam ve diğer alacagım iki fanıda ayrıca kontrolcüye bağlasam herhangi sıkıntı olur mu? Yani otomatik fan devriyle alakalı soruyorum. Çoklayıcıyı bu kontrolcüye bağlamış olcam kalan iki fanıda kontrolcüye

emrecy

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Evet ayrı ayrı kontrol edilebilir sorun yok.
Anladım teşekkür ederim. o zaman sipariş vereyim. gelince bunu direk anakarta bağlayım. yeni aldıgım 2 fanı bağlayım ve diğer fanların bağlı oldugu çoklayıcıyıda buna bağlayım tamamdır:) kalıyor geriye soğutucu onuda 214-xt rgb düşünüyorum. Malum anakartımda 4 pin 12 v giriş var sadece:)
Birde corsair ml140 yerine bir ürün gözüme carptı statik ve hava akışı yönünden değerleri baya iyi hemde anakartıma uyumlu RGB soketli
ürün bu herhangi bir bilginiz var mı?

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,129
F/P oranı iyi bir fandır ancak alternatif önerebilirim aynı markadan. Bütçe gerekiyor sadece. Bu arada Corsair fanlarının RGB sistemi farklıdır kendi kontrolcüsüne bağlanır sadece. O yüzden Corsair kontrolcüsüne bu fanları bağlayamayacağınız bilin RGB yönü için konuşuyorum.

emrecy

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
F/P oranı iyi bir fandır ancak alternatif önerebilirim aynı markadan. Bütçe gerekiyor sadece. Bu arada Corsair fanlarının RGB sistemi farklıdır kendi kontrolcüsüne bağlanır sadece. O yüzden Corsair kontrolcüsüne bu fanları bağlayamayacağınız bilin RGB yönü için konuşuyorum.
Önerilere açığım rgb oncelik mecburi anakart cıkısından dolayı daha once konu açıp sizinle konusmustuk kontrolcü falan baya masraflı argb icin. Corsair konusundada 4000x üzerinde gelen kontrolcüde 6 çıkış var 2 si boşta olduğu için garantili 2.el ML140 buldum iki haftalık onları düşündüm. İcue den kontrol ederim diye. Ama bu ürünün soğutma değerleri güzel geldi ileriye dönük daha kullanışlı olur diye anakarttaki çıkışada uygun rgb çoklayıcı alıp kullanırım diye düşündüm. Sanırım ml140 tan daha iyi soğutur bunlar marka kalite farkını bilemiyorum tabi:)

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,129
Önerilere açığım rgb oncelik mecburi anakart cıkısından dolayı daha once konu açıp sizinle konusmustuk kontrolcü falan baya masraflı argb icin. Corsair konusundada 4000x üzerinde gelen kontrolcüde 6 çıkış var 2 si boşta olduğu için garantili 2.el ML140 buldum iki haftalık onları düşündüm. İcue den kontrol ederim diye. Ama bu ürünün soğutma değerleri güzel geldi ileriye dönük daha kullanışlı olur diye anakarttaki çıkışada uygun rgb çoklayıcı alıp kullanırım diye düşündüm. Sanırım ml140 tan daha iyi soğutur bunlar marka kalite farkını bilemiyorum tabi:)
Kendi konunuzdan devam edelim çok dağıldı kullanıcının konusu.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Geri