FIFA Online'da Mavi Ekran Hatası

thesunset

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
Merhaba,

Foruma ilk kez kayıt oldum ve ilk konumu acıyorum normal de bu forum da takılmazdım ama artık her türlü dert sıkıntı da pchocası'nda olacağım, en azından görüşlerim ile uyum içerisinde olan bir yönetim anlayışı var. -)

Konumuza gelecek olursak, FIFA Online oynar iken ara ara ekran kararıp kitleniyor ve zzzzzzzz diye ses cıkartıyor haliyle reset atıyorum 3 4 kere oldu acaba bu ekran hatalarının temel sebebi nedir, oyun kaynaklımı yoksa farklı bir durum mu var, yardımcı olabilecek arkadaşlara teşekkür ederim şimdiden.

> <

Son düzenleme:

OceanLaB

Administrator
Admin
Tepki
5,075
Selamlar,

Aramıza hoş geldiniz ve kalıcı olmanız dileğiyle. Sormak istediğim ayrımlaştırıcı bir soru var; Bu sorunu sadece FIFA'da mı yaşıyorsunuz? Yoksa genel olarak aynı durum devam ediyor mu?

Minidump dosyasına erişemedim gizli olarak paylaşmışsınız sanırım.

mini.png

Mertay

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
905
Sistem çalışmaya devam ediyor mu? yoksa direkt mavi ekran mı alıyorsunuz? Mavi ekran alırken altta durdurma hata kodu yazar. Onu paylaşırsanız güzel olur minidump gizli şuanda.

KS

thesunset

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
Selamlar,

Aramıza hoş geldiniz ve kalıcı olmanız dileğiyle. Sormak istediğim ayrımlaştırıcı bir soru var; Bu sorunu sadece FIFA'da mı yaşıyorsunuz? Yoksa genel olarak aynı durum devam ediyor mu?

Minidump dosyasına erişemedim gizli olarak paylaşmışsınız sanırım.
Merhaba,
Umarım öyle olacağım. :)
Sadece FIFA'da yaşayorum onun haricinde hiç hata almıyorum.

Sistem çalışmaya devam ediyor mu? yoksa direkt mavi ekran mı alıyorsunuz? Mavi ekran alırken altta durdurma hata kodu yazar. Onu paylaşırsanız güzel olur minidump gizli şuanda.
Aslında Mavi Ekran hatası vermiyor, kitlenip kalıyor siyah ekran olarak ve ses cıkartıyor ayrıca, haliyle reset atmak durumunda kalıyorum.

Link'i şimdi düzelttim, özel kalmış malesef.

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,131
Sisteminizde gördüğüm kadarıyla Kaspersy antivirüs yazılımı var ve hataların neredeyse hepsi bu yazılım uzantısı odaklı. Ya antivirüs yazılımı bozulmuş, ya oyunda bir dosya ile sorun yaşıyor yada sistemde Windows dosyaları odaklı bir sorun var ve buna Kaspersky neden olmuş gibi duruyor.

Programı kaldırmayı deneyebilirsiniz ama buradaki talimatlara göre silin yazılımı.

PurpleWebb

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
446
Antivürüs programını k*rsan olarak mı kullanıyorsunuz yoksa ücretini ödediniz mi ? Şahsen Windows Defender yeterli oluyor ayriyetten antivürüs kullanmanız gerekmez bence. Olur olmadık işleri engelliyorlar güya koruma niyetine. Para verip almadıysanız ürünü bence silin gitsin. Zaten k*rsan yazılım kullanmak kötü antivürüs kullanmak hep kötü.

Nuri Tarık

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
51
Antivürüs programını k*rsan olarak mı kullanıyorsunuz yoksa ücretini ödediniz mi ? Şahsen Windows Defender yeterli oluyor ayriyetten antivürüs kullanmanız gerekmez bence. Olur olmadık işleri engelliyorlar güya koruma niyetine. Para verip almadıysanız ürünü bence silin gitsin. Zaten k*rsan yazılım kullanmak kötü antivürüs kullanmak hep kötü.
Katılıyorum ve şunu da ekleyeyim, Bilgisayar sadece size ait ise zaten kendinizi bilirsiniz nere girdiğinizi çıktığınızı o yüzden program bile kullanmayınız..:)

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,131
Antivirüs konusunda pek katılmıyorum size. Çoğu zaman pek çok farklı içerik sitesine girmek gerekiyor ve güvenli mi değil mi bunu araştırmak için bile pek çok siteye giriyorsunuz yerli/yabancı fark etmiyor. Hepsinin güvenli olup olmadığını bilemezsiniz. Birde genel olarak antivirüs yazılımlarını sadece sistem koruması için almıyorsunuz. Bir çok esktra güvenlik hizmetide alıyorsunuz. Windows Defender etkili katılıyorum ama bir yere kadar. Kendim yıllardır lisanslı Kaspersky Total Security kullanıcısıyım şu zaman kadar hiçbir virüs sorunum olmadı ve girdiğim siteler öyle herkesin girdiği yerlerden bazıları yani çok bilinmedik yerlerde değil. Çoğu site artık basit Trojen içerikleri Cache dosyasıymış gibi sisteme indirebiliyor. Bu yüzden antivürüs kullanmanın gereksiz olduğu düşüncesine katılmıyorum.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri