Fitness Gym

Kaan63

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
17
antrenmanda ağır bastığınızı varsayarsak ortalama;
200 gram protein x4 cal= 800 calori
300 gram karbonhidrat x4 cal= 1200 calori
90 gram yağ x9 cal=810 calori
toplam 2800 calori bence ideal
genellikle ağır antrenman dönemlerinde kilogramX2= protein
proteinx1.5= karbonhidrat
protein/3 = yağ diye hesaplanıyor diye biliyorum
antrenman olarak ne uyguluyorsunuz bilmiyorum ama ppl + 15 dakika cardio tavsiye ederim en çok verimi bu şekilde almıştım ben

KS

mehmettasdemir

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
50
antrenmanda ağır bastığınızı varsayarsak ortalama;
200 gram protein x4 cal= 800 calori
300 gram karbonhidrat x4 cal= 1200 calori
90 gram yağ x9 cal=810 calori
toplam 2800 calori bence ideal
genellikle ağır antrenman dönemlerinde kilogramX2= protein
proteinx1.5= karbonhidrat
protein/3 = yağ diye hesaplanıyor diye biliyorum
antrenman olarak ne uyguluyorsunuz bilmiyorum ama ppl + 15 dakika cardio tavsiye ederim en çok verimi bu şekilde almıştım ben
95 kg iken hocam 195-200 gr protein 250-270 karb 80-100 gr yağ ortalama 2700 kalori falandı.
Şuan kütlem baya bi arttı fark edebiliyorum pp de ki takım elbise bile olmuyor baya büyüdüm.
Niyetim tekrardan definasyon da 95 kg lara falan düşmek tabi temiz bir şekil de ama hiç kardiyo yapmadım bu zamana kadar.
Nedeni ise yukarda belirtmiştim günlük fix 30-40 dk bisiklet sürüyor ev işa arası olduğu için araba ile gitmiyordum.
Antrenmanım da ortalama 1,5 -2 saat sürüyordu şiddetli girdiğim için tansiyonum falan bile düşüyordu mecbur dinlenme süremi biraz daha artırıyordum.
Yine de ek olarak kardiyo yapmalımıyım ?
Karın kası falan gereksiz geliyor günün sonunda ŞANLIURFA da yaşıyoruz üstsüz gezemiceğimize göre neden kardiyoya harcıyağım vakti ağırlığa harcamiyim diyorum.
Böyle devam edeyim mi yoksa yine de kardiyo yapayım mı ? (Acelem yok yarışmaya hazırlanmıyorum amaç sağlıklı olmak)

Kaan63

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
17
vay hemşerim ben de urfada yaşıyorum güzel denk geldi :)
95 kilodaki beslenme şeklinizi şimdi de uygulayabilirsiniz yanlızca karbonhidratın çoğunu antrenmandan önceki saatlerde almanız ve antrenmandan sonra protein ağırlıklı beslenmeniz doğru olur
bisiklet sürmeniz güzel, ama kabaca şöyle izah edeyim hakkını vererek yapılan ağırlık antrenmanı sırasında öncelikle karbonhidrat depolarını boşalttığınız için antrenmandan sonra yapılan cardio karbonhidrat depoları boşaldığı için yağ yakımında bayağı etkili oluyor
karın kası urfada çok zor ama pastanın üzerindeki çilek gibi oluyor :D

KS

mehmettasdemir

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
50
vay hemşerim ben de urfada yaşıyorum güzel denk geldi :)
95 kilodaki beslenme şeklinizi şimdi de uygulayabilirsiniz yanlızca karbonhidratın çoğunu antrenmandan önceki saatlerde almanız ve antrenmandan sonra protein ağırlıklı beslenmeniz doğru olur
bisiklet sürmeniz güzel, ama kabaca şöyle izah edeyim hakkını vererek yapılan ağırlık antrenmanı sırasında öncelikle karbonhidrat depolarını boşalttığınız için antrenmandan sonra yapılan cardio karbonhidrat depoları boşaldığı için yağ yakımında bayağı etkili oluyor
karın kası urfada çok zor ama pastanın üzerindeki çilek gibi oluyor :D
yulafın içine muz katıyorum ben çileği boşver o zaman :D

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri