Fivem fps drop sorunu.

Emircan tek

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Ekran kartım rx 570 işlemcim işe i3-9100F 8gb Ram. bilgisiyarı ilk aldığımda fivem oynarken hiç bir sorun yoktu.şuan oynadığım sunucu da ise bi yarım saat sonra arabayla yüksek hızla giderken belli başlı yerlerden geçerken mesala motel,hastane buralarda çok fazla fps drop yemeye başlıyorum.Ve sunucuda bir tek bende oluyor bu sorun.Bunu düzeltmemin bir yolu var mı acaba yardımcı olursanız çok sevindirirsiniz şimdiden teşekkürler.

Enes Yavuz

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Bütün drivelerlerinizin güncel olduğundan emin olun lütfen.Bios güncellemesi yaptınız mı ? yapmadıysanız mutlaka yapınız.

KS

Emircan tek

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Enes Yavuz' Alıntı:
Bütün drivelerlerinizin güncel olduğundan emin olun lütfen.Bios güncellemesi yaptınız mı ? yapmadıysanız mutlaka yapınız.
Bir bakayım ne durumda bios bilgisiyarı ilk aldığımda güncelleştirmiştim bir bakıyım döneyim sonra.

KS

Emircan tek

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Enes Yavuz' Alıntı:

peki sizce sistemim yeterli mi bazıları işlemcin yetmiyor olabilir dedi bazıları ssd al dedi.Yeterlimidir sizce?

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,133
İşlemciniz yani 9100F işlemcisi RX 570 kartına yeterli onda sorun yok.

RAM 8 GB o drop yemenize sebep oluyordur büyük ihtimalle ama emin değilim. 

MSI Afterburner yazılımını kurun ve OSD menüsünden işlemci, ekran kartı ve RAM kullanımını ve FPS durumunuzu gösteren birkaç SS alın. Drop yediğiniz andan ve normal andan birkaç resim yeterli olur. OSD menüsünü kullanmayı bilmiyorsanız   şu makaleyi okuyabilirsiniz. Ayrıca resimlerinizi  bu siteye yükleyin ve bize buradan link paylaşın.

KS

Emircan tek

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
ugur.gozaydin' Alıntı:

MSI Afterburner yazılımını kurun ve OSD menüsünden işlemci, ekran kartı ve RAM kullanımını ve FPS durumunuzu gösteren birkaç SS alın. Drop yediğiniz andan ve normal andan birkaç resim yeterli olur. OSD menüsünü kullanmayı bilmiyorsanız   şu makaleyi okuyabilirsiniz. Ayrıca resimlerinizi  bu siteye yükleyin ve bize buradan link paylaşın.

Hemen dediklerinizi yapıp geri dönüş yapacağım.

KS

Emircan tek

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
ugur.gozaydin' Alıntı:

Şöyle bir şey fivem'de bir türlü göstermedim değerleri başka oyunlarda deniyorum değerler gözüküyor sol üstte ama fivem'e girince çıkmıyor.Bunun bir yolu var mı?

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri