Format mı gerekiyor?

Malkom-x

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
30
Arkadaşlar pc mavi ekranda takılı kalıyor ve güvenli moda girmiyordu elimde kurulum cdsi veya usb'si olmadığı için format için arkadaşa verdim ancak arkadaş format attığını ancak aynı sorunun devam ettiğini söyledi.
Harddisk ve ramlar belki oksitlenmiştir diye tırnaklarını silgi ile temizledim. Şimdi açınca aşağıdaki ekran geliyor ve guvenli moda girebiliyorum. Kurtarmayı deneyince içinde işletim sistemi olmadığını belirtiyor. Usb ile format sorunu çözer mi sizce sorun ne olabilir ?

Ekli dosyalar

• 20220831_190412.jpg
    7.3 MB · Görüntüleme: 7
  • 20220831_190444.jpg
    7.5 MB · Görüntüleme: 6

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
Eğer eski sistemse diskinizde sorun olabilir. Format sonrası tekrar aynı Windows okunamama yada hasar odaklı hatalar almanız normal değil. Eğer format düzgün atıldıysa bu başka bir disk ile denenmeli sistem.

KS

Malkom-x

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
30
Eğer eski sistemse diskinizde sorun olabilir. Format sonrası tekrar aynı Windows okunamama yada hasar odaklı hatalar almanız normal değil. Eğer format düzgün atıldıysa bu başka bir disk ile denenmeli sistem.
Yeni kasa topluyorum bunu gören laptop bu duruma çok bozuldu:) Şaka bir yana windows 11 kurulum usb'si hazırlarken bozuldu herif en fazla yarım saatlik işim vardı. Şimdi işin yoksa kurulum usb'si ara :(

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri