Format Yememesi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Dostarki

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Merhaba arkadaşlar bilgisayarı açarken windows çökmüştü sürekli format attığım cd ile format atarken format yemedi yani dosyaları kopyalama yapıyor ardındam biçimlendir yerine gelecekken bekleyinizde donup kalıyor ve hddyi çıkartıp başka hdd taktım yine aynı oldu.Sebebi nedir Hddler mi bozuk?

met 61

Cezalı Üye
Cezalı Üye
Tepki
0
Dostarki' Alıntı:
Merhaba arkadaşlar bilgisayarı açarken windows çökmüştü sürekli format attığım cd ile format atarken format yemedi yani dosyaları kopyalama yapıyor ardındam biçimlendir yerine gelecekken bekleyinizde donup kalıyor ve hddyi çıkartıp başka hdd taktım yine aynı oldu.Sebebi nedir Hddler mi bozuk?
 formatı usb flash bellektenmi atıyorsunuz.

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
CD içindeki Windows 'u okuyamadığı için CD 'de takılmıştır ancak USB ile aynı sorun olmaması gerekir. USB yazdırma biçiminiz nasıl? Rufus ile mi yazdırıyorsunuz başka bir yöntem ile mi?

KS

Dostarki

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Enes Değirmenci' Alıntı:
Sorunu biraz daha detaylı anlatırsanız yardımcı olacağız hocam

Sorunu hallettim sebebi ramların arızalı olmasından kaynaklanıyormuş. Ramları söküp başka ram takınca format işlemini devam etti kusursuz çalışıyor. Acaba neden ramlardan dolayı oldu.

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
RAM 'lerin uçları nemlenmiş yada oksitlenmiş olabilir. Bir silgi ile uçlarını silip eski bir diş fırçası ile temizleyin soketi üfleyin toz vs. olmasın tekrar deneyin. Eğer sorun bu söylediklerim ise çözülecektir yok değilse RAM 'ler arızalanmış olabilir.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri