fps değerim 1 gün içerisinde değişti

tnhnipk

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
9
genellikle valorant oynadığım için oradadan örnek vererek anlatacağım.
valonun fps göstergesinde normalde 280 350 arası fps alıyordum fakat dün ve bugün fps 102 yi geçmiyor ve arada ekrana işlemci sıkıntısı tarzında bir hata veriyor ne yapmalıyım. bu tarz bir sorun yaşayan oldu mu?

cptlykiaa

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
129
genellikle valorant oynadığım için oradadan örnek vererek anlatacağım.
valonun fps göstergesinde normalde 280 350 arası fps alıyordum fakat dün ve bugün fps 102 yi geçmiyor ve arada ekrana işlemci sıkıntısı tarzında bir hata veriyor ne yapmalıyım. bu tarz bir sorun yaşayan oldu mu?
hatayı çekip yollama şansınız var mı?

KS

tnhnipk

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
9
hatayı çekip yollama şansınız var mı?
ZCZ.png

Drop yemeye de başladım

Canbulu2123

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
286
Sisteminiz nedir hocam? Eğer kullandığınız herhangi bir driver uygulaması varsa (driver booster gibi) uygulamalar saçmasapan güncellemeler yapıp bozabiliyor.

cptlykiaa

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
129
bu sadece valoranta has bir şey mi yoksa başka oyunlarda da mı yapıyor?

KS

tnhnipk

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
9
Sisteminiz nedir hocam? Eğer kullandığınız herhangi bir driver uygulaması varsa (driver booster gibi) uygulamalar saçmasapan güncellemeler yapıp bozabiliyor.
sistemim i5-11 400h işlemci, rtx 3050 4 gb laptop gpu, 16 3200 ram. w10 var. her hangi bir driver kulllanmıyorum ayarlardan xbox bar ı kapattım 50 fps artış oldu fakat hala eski performansında değil arka plan uygulamalara baktım fakat bir şey çalışmıyor. driverlarım güncel.

Canbulu2123

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
286
V-sync da kapalı değil mi hocam?

Canbulu2123

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
286
Hocam soruyu sorma şeklim biraz kafa karıştırıcı oldu benim açımdan. Açıksa kapatıp deneyin. V-snyc fpsi kısıtlayan bir durum.

cptlykiaa

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
129
W10 grafik ayarlarından valorantı yüksek performans olarak ayarlayın ve denetim masası-güç seçeneklerinden de yüksek performans seçili değilse seçin bi de öyle deneyin bakalım.

Bi de valorant açıkken msi afterburner ile ekran kartı ve cpu kullanım değerlerine bi bakın sanırsam oyunda gpu kullanmıyor tarzı bir şey olabilir mi ? Çünkü laptopların o tarz saçmalıkları olabiliyor.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri