FPS YÜKSELTMEK İÇİN PARÇA TAVSİYELERİ

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

gorqm

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Arkadaşlar merhaba öncelikle. Aşağıya şuan mevcut olduğum sistemi bırakıyorum. CS:GO'da şuan ortalama 80-130 arası fps alıyorum. Fps değerimi hangi parçayı değiştirerek maksimum değere ulaştirabilirim? Şuan 1.600 tl civarı bütçem var 144hz monitör almayı düşünüyordum fakat 2.el bir parçayla 144hz monitör ile daha fazla verim alabileceğimi düşünüyorum. Ekran kartını mı yoksa işlemciyi mi değiştirmeliyim yardımcı olur musunuz? [Yeni sistem topla demeyin öyle bir imkanım yok maalesef) 

8GB DDR3RAM
i5 3330 3.00 GHZ
GT 640 2GB EKRAN KARTI 
1TB HDD 
AsusTeK P8H61-M LX R2.0 Anakart

KS

gorqm

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
LordGrimTR' Alıntı:
Güç kaynağını marka ve W değeri olarak belirtirsen yardımcı olabilirim

Kasanın içini açma şansım yok şuan. İ7 3770  ve gtx 1650 iş görür mü?

LordGrimTR

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
İlk olarak 1650 almayı düşünüyorsan işlemcini yükseltemezsin çünkü 1650 için bütçeyi aşman gerekir ama sana önerim 100tl daha verip 1650 alman yönünde asıl sorun şu eğer PSU dandik bir marka sertifikasız ise 1650 kartı kaldıramayıp sistemde sorunlar çıkartır ki bu da beraberinde ek masraf getirir. İmkanın olduğu zaman marka ve W değerini yazabilirsin sana önerim eğer 400 450W güçlü bir PSU var ise 1650 alman, yok ise daha düşük bir ekran kartı alman yönünde.

KS

gorqm

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Merhaba kasanın içini 8 sene sonrasında açtım ve dediğiniz power supplyın fotoğrafını çektim. gigabyte 550 yazıyor fakat 550w mi bilmiyorum altta küçük yazıyla 450 falan yazmış ama tam anlamadığımdan fotoğrafını size göstermek istedim.[Fotoğraftan sonra temizledim kasayı biraz pis kusura bakmayın :D)

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,132
Yetersiz PSU yani güç sisteme kalıtsal sorun vermez sistem zaten yetersiz ise ilk başta açılmaz veya açılıp kapanır yada açılır ve oyun açtığınızda sistemi kapatır veya yeniden başlatır. Zaten bu olduğunda tekrar denemezsin PSU yetersiz bu anlaşılır. Bu olay sisteme zarar vermez.

İşlemciniz i5 3330 modeli GTX 1650 kartını genel olarak Single Player yada işlemci yükü ağır olmayan oyunlarda besler darboğaz vs. yapmaz ama CSGO gibi oyunlarda ortalama 30% civarı darboğaz yapar. Buna rağmen 200 FPS civarı deneyim alırsınız ama darboğaz olmaması için bir işlemci almak yada kart almak daha mantıklıdır. Ekran kartı olarak RX 560 veya GTX 1050 Ti alırsanız işlemcinize daha iyi olur yine ortalama 200 FPS alırsınız yani sizin verdiğiniz FPS aralığı gibi verirsem 130-230 arası duruna göre ama genelde 190-200 FPS arasında bir FPS alırsınız. Yada işlemcinizi i7 serisine çıkartın ve RX 560 veya 1050 Ti yada 1650 alın. 

Ekran kartını yükselteceğiniz için PSU için dediklerim önemli 400W 80+ iyi bir markadan ürün işinizi görür ama ilk başta PSU ürününü değiştirmeniz gerekmez. Söylediğim şeyler olursa yeni bir PSU ürünü alırsınız.

KS

gorqm

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
ugur.gozaydin' Alıntı:
Yetersiz PSU yani güç sisteme kalıtsal sorun vermez sistem zaten yetersiz ise ilk başta açılmaz veya açılıp kapanır yada açılır ve oyun açtığınızda sistemi kapatır veya yeniden başlatır. Zaten bu olduğunda tekrar denemezsin PSU yetersiz bu anlaşılır. Bu olay sisteme zarar vermez.

İşlemciniz i5 3330 modeli GTX 1650 kartını genel olarak Single Player yada işlemci yükü ağır olmayan oyunlarda besler darboğaz vs. yapmaz ama CSGO gibi oyunlarda ortalama 30% civarı darboğaz yapar. Buna rağmen 200 FPS civarı deneyim alırsınız ama darboğaz olmaması için bir işlemci almak yada kart almak daha mantıklıdır. Ekran kartı olarak RX 560 veya GTX 1050 Ti alırsanız işlemcinize daha iyi olur yine ortalama 200 FPS alırsınız yani sizin verdiğiniz FPS aralığı gibi verirsem 130-230 arası duruna göre ama genelde 190-200 FPS arasında bir FPS alırsınız. Yada işlemcinizi i7 serisine çıkartın ve RX 560 veya 1050 Ti yada 1650 alın. 

Ekran kartını yükselteceğiniz için PSU için dediklerim önemli 400W 80+ iyi bir markadan ürün işinizi görür ama ilk başta PSU ürününü değiştirmeniz gerekmez. Söylediğim şeyler olursa yeni bir PSU ürünü alırsınız.

Kusura bakmayın o kadar yazmışım güç kaynağının fotoğrafını koymayı unutmuşum. Gigabyte 500 diyor fakat altındaki kutucuklarda 450 falan birşeyler de yazıyor anlamadığımdan atayım dedim. 

KS

gorqm

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
gorqm' Alıntı:
ugur.gozaydin' Alıntı:

Kusura bakmayın o kadar yazmışım güç kaynağının fotoğrafını koymayı unutmuşum. Gigabyte 500 diyor fakat altındaki kutucuklarda 450 falan birşeyler de yazıyor anlamadığımdan atayım dedim. 

Ayrıca 1050ti lerde 2.ellere bakıyorum fakat ddr5 girişli yazıyor. Benim anakartım ddr3 nasıl oluyor bu olay?

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,132
Ekran kartındaki DDR standardı ile anakartlardaki farklıdır. Birbirleri ile alakaları yok. Anakartınız ile her ekran kartı uyumlu diyebilirim.

KS

gorqm

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
ugur.gozaydin' Alıntı:
Ekran kartındaki DDR standardı ile anakartlardaki farklıdır. Birbirleri ile alakaları yok. Anakartınız ile her ekran kartı uyumlu diyebilirim.

Çok teşekkür ederim uğur hocam. i7 3770 ve 1050ti bakıyorum o zaman 2.el olarak. Bulduğum zaman size özelden yazsam cevaplar mısınız nasıldır diye?

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,132
Sorun yok buradan da yazabilirsiniz. Bu arada 1050 Ti 2. elde pahalıysa RX 560 veya 570 te bakabilirsiniz. RX 560 1050 Ti dengidir RX 570 oda 1650 den bir tık daha iyidir.

KS

gorqm

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
ugur.gozaydin' Alıntı:
Sorun yok buradan da yazabilirsiniz. Bu arada 1050 Ti 2. elde pahalıysa RX 560 veya 570 te bakabilirsiniz. RX 560 1050 Ti dengidir RX 570 oda 1650 den bir tık daha iyidir.

Sahibindende bulduklarımı size atayım benim için seçme şansınız var mı? ona göre satıcıyla pazarlık yapabilirim.

EKRAN KARTI:

Biraz fazla oldu ama içime sinenleri size atayım dedim. Siz hangisini seçerdiniz?

KS

gorqm

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
ugur.gozaydin' Alıntı:
Son kart güzelmiş. Ciddi bobin sesi yoksa ve performans + sıcaklık olarak iyiyse alınabilir.

O arkadaşa yazdım. Diğerleri nasıl sizce? başka alınabilir olan var mı? onlarla da görüşebilirim bu olmazsa

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,132
Baştaki 1050 Ti MSI Gaming X oda iyi ama RX 570 Gigabyte son model iyiyse onu alın derim.

Değerler nerede bu arada onu paylaşmamışsınız. Sıcaklık testi yük altında 10dk. dursa yeter Furmark ile yapılabilir. Bu test aşamasında kartın ilk 3. ile 5. dakikasında 10-15sn. bir video kaydı yapsın bobin sesi var mı varsa bile az mı çok mu ona bakmalısınız. Passmark Performans Test işinizi görür onunla bir 3D/GPU/All testi yapsın fikir almak için puanı söyleyin bakalım ne durumda. Bunların hepsinin sonuçlarına bir değerlendirip kart iyi yada kötü diyebilirim size.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri