Furmark Test Sonucum Nasıl? MSI 1660 Super Ventus

camizci

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
3
TEST.png

1080p 8X MSAA 30 dakika test sonucu. Oyun performansı düştü ve CS GO, Valorant gibi oyunlarda FPS Drop yemeye başladım fakat sorun nerede hala çözebilmiş değilim. Acaba test sonucu normal mi?

krtlseray1

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
11
Kanka CSGO VALORANT gibi oyunlar daha çok işlemci üzerine olan oyunlar diye biliyorum yanlışım varsa arkdaşlar düzeltsin bu tarz oyunlarda işlemci ve ram dengesi onemli onları kontrol et benim eski pc de ram 8 gb dı drop yiyordum oyunu ssd ye kurdugundan emin ol bi de

Syqex

Bilgisayar Uzmanı
Bilgisayar Uzmanı
Tepki
5,198
Drop yiyorsun ve performans düştü çünkü kart feci derecede ısınıyor. 91 Derece çok fazla ve kart doğal olarak fazlası gelmesin diye kendini kısıtlıyor.

krtlseray1

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
11
Drop yiyorsun ve performans düştü çünkü kart feci derecede ısınıyor. 91 Derece çok fazla ve kart doğal olarak fazlası gelmesin diye kendini kısıtlıyor.
max 91 diyor laptop ise okey diyebilirim fakat bunun sonucunda oldugunu sahsen dusunmuyorum ben fan ayarlarını da kontrol etmeni tavsiye ederim arkadaşın

Syqex

Bilgisayar Uzmanı
Bilgisayar Uzmanı
Tepki
5,198
max 91 diyor laptop ise okey diyebilirim fakat bunun sonucunda oldugunu sahsen dusunmuyorum ben fan ayarlarını da kontrol etmeni tavsiye ederim arkadaşın
Laptop olsa bile 91 derecede çalışması çok fazla. Okey denecek bir durum yok ortada. Her yeri kapalı kasada RTX 2060 lar bile 85 derece görürken daha güçsüz bir kart nasıl şartlarda 91 oluyor ? Çok tozlu ve uzun zamandır temizlenmemiş , her tarafı kapalı olması lazım.

KS

camizci

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
3
Kanka CSGO VALORANT gibi oyunlar daha çok işlemci üzerine olan oyunlar diye biliyorum yanlışım varsa arkdaşlar düzeltsin bu tarz oyunlarda işlemci ve ram dengesi onemli onları kontrol et benim eski pc de ram 8 gb dı drop yiyordum oyunu ssd ye kurdugundan emin ol bi de
R5 2600 işlemci 16GB Ram mevcut ve bilgisayarda çift SSD mevcut. Windows ve oynadığım oyunlar M2 SSD içerisinde yüklü. Battlefield 5 oyununda da drop yiyorum ve eski performansı yok bilgisayarın.

KS

camizci

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
3
91 derece olmasının sebebi nedir ve nasıl çözüm bulabilirim peki? Çift ekran kullanıyorum herhangi bir eksisi olur mu? Kasada 6 adet fan mevcut.

KS

camizci

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
3
Şuan web sayfası ve discord açık sadece. İşlemci 57 ekran kartı 55 derecede.

Syqex

Bilgisayar Uzmanı
Bilgisayar Uzmanı
Tepki
5,198
91 derece olmasının sebebi nedir ve nasıl çözüm bulabilirim peki? Çift ekran kullanıyorum herhangi bir eksisi olur mu? Kasada 6 adet fan mevcut.
Kasada 6 adet fan mevcut ama kasanız nedir ? Birde kart ne zamandır temizlenmedi o da önemli. Uzun süredir kart hiç ellenmemiş gibi , yüksek sıcaklıklara çıkıyor.

krtlseray1

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
11
Kanka fanları kontrol ediyor musun nasıl calıstıklarını vs ne kadar sıcaklıga gelince yuzde kac calıstıklarını vs ayarladın mı

KS

camizci

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
3
Ekran kartı ve işlemci max. 3 ay önce temizlendi ve macunları yenilendi.
Kasada 6 adet fan mevcut ama kasanız nedir ? Birde kart ne zamandır temizlenmedi o da önemli. Uzun süredir kart hiç ellenmemiş gibi , yüksek sıcaklıklara çıkıyor.

KS

camizci

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
3
Kanka fanları kontrol ediyor musun nasıl calıstıklarını vs ne kadar sıcaklıga gelince yuzde kac calıstıklarını vs ayarladın mı
Kasa fanları Allah'a emanet herhangi bir ayar bilmiyorum. İşlemci ve ekran kartının fanları ise otomatikte

krtlseray1

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
11
Kankam msi afterburner gibi yazılımlarla kontrol et ekran kartı fan hızını kullanımını vs

KS

camizci

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
3
Kasa Frisby'nin bir kasası. Üst ve arka fanları bozulduktan sonra Dark marka 3 fan alıp değiştirmiştim. Ön 3 fan çekiyor diğerleri egzoz vazifesinde

KS

camizci

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
3
Bilgisayarı askerden geldikten sonra aldım aşağı yukarı 2.5 sene oldu. İlk geldiği sırada ARK Survival Evolved oyununu full ayarlarda oynuyordum ve bana mısın demiyordu. Şuan dediğim oyunları en düşük ayarlarda drop yiyerek oynuyorum.

Syqex

Bilgisayar Uzmanı
Bilgisayar Uzmanı
Tepki
5,198
Frisby marka bir sürü kasa var model söyleseniz daha iyi olurdu aslında. Kasada fanlar çalışıyor ama mesh değilse zaten çok ısınmasına engel olamıyor. Yine de o kartın o kadar ısınmasında anormallik var. Kart macun yenilendikten sonra bile sürekli ısınıyorsa macunda bir kalitesizlik olabilir yada dediğim gibi montaj tam yapılamamıştır.

KS

camizci

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
3
Frisby marka bir sürü kasa var model söyleseniz daha iyi olurdu aslında. Kasada fanlar çalışıyor ama mesh değilse zaten çok ısınmasına engel olamıyor. Yine de o kartın o kadar ısınmasında anormallik var. Kart macun yenilendikten sonra bile sürekli ısınıyorsa macunda bir kalitesizlik olabilir yada dediğim gibi montaj tam yapılamamıştır.
İnanın kasada bilmediğim tek şey kasanın modeli herşeyi araştırdım öğrendim hiçbir bilgim yokken :D Isınma sorunu harici başka bir problemim var mıdır sizce? Yeni kasa toplamayı düşünüyorum sırf bu yüzden hangi bilgisayarcıya götürdüysem sorunu bulamadılar çünkü.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri