Furmark Test Sonucum Nasıl? MSI 1660 Super Ventus

KS

camizci

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
3
Yalnız şunu söylemeyi unuttum işlemci ve ekran kartı ısınmadığı zamanlarda bile drop yiyorum. Yani şuan tüm oyunları en düşük ayarlarda oynuyorum ve sıcaklıklar 80 dereceyi bile görmüyor. Buna rağmen fps drop yiyorum.

Syqex

Bilgisayar Uzmanı
Bilgisayar Uzmanı
Tepki
5,198
İnanın kasada bilmediğim tek şey kasanın modeli herşeyi araştırdım öğrendim hiçbir bilgim yokken :D Isınma sorunu harici başka bir problemim var mıdır sizce? Yeni kasa toplamayı düşünüyorum sırf bu yüzden hangi bilgisayarcıya götürdüysem sorunu bulamadılar çünkü.
Yani pek bir şey paylaşmamışsınız ama tek sorun şuan sıcaklık ama çok fazla sıcaklık. Macun kalitesi kötü olabilir , kasadan dolayı ısınabilir , OC yapılmış olabilir ama bunu siz bilirsiniz , birde montaj yapılırken düzgün yapılmamış olabilir kart ile fanlar arasında temassızlık olabilir.

@camizci Tüm sistem özellikleri nedir ?

MGulcan

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
45
Laptop olsa bile 91 derecede çalışması çok fazla. Okey denecek bir durum yok ortada. Her yeri kapalı kasada RTX 2060 lar bile 85 derece görürken daha güçsüz bir kart nasıl şartlarda 91 oluyor ? Çok tozlu ve uzun zamandır temizlenmemiş , her tarafı kapalı olması lazım.
Benim kartı övdün mü gömdün mü anlamadım:)

Syqex

Bilgisayar Uzmanı
Bilgisayar Uzmanı
Tepki
5,198
Benim kartı övdün mü gömdün mü anlamadım:)
Youtube da test videosunda bile hatta sizde görmüşsünüzdür kart 80 dereceleri çok rahat geçiyordu ve kasa mesh değil. Bu büyük bir etken. Diğer tarafta GTX 1660 RTX 2060 dan güçsüz olduğundan bu kadar fazla ısınmaması lazım. Kasa mesh mi değil mi hâlâ öğrenemedik ama örneği Vento kasa için verdim.

KS

camizci

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
3
Yani pek bir şey paylaşmamışsınız ama tek sorun şuan sıcaklık ama çok fazla sıcaklık. Macun kalitesi kötü olabilir , kasadan dolayı ısınabilir , OC yapılmış olabilir ama bunu siz bilirsiniz , birde montaj yapılırken düzgün yapılmamış olabilir kart ile fanlar arasında temassızlık olabilir.

R5 2600 Stok Fanlı İşlemci
Gigabyte B450M DS3H Anakart
NeoForza 2x8GB 3200mhz RAM (işlemci 2933 kaldırdığı için 2933'de çalışıyorlar manuel ayarladım)
MSI 1660 Super Ventus XS Ekran Kartı
Toshiba RC500 250GB M2 SSD
Toshiba TR200 250GB SSD
Frisby Kasa ve 600W kendi güç kaynağı mevcut.

KS

camizci

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
3
Youtube da test videosunda bile hatta sizde görmüşsünüzdür kart 80 dereceleri çok rahat geçiyordu ve kasa mesh değil. Bu büyük bir etken. Diğer tarafta GTX 1660 RTX 2060 dan güçsüz olduğundan bu kadar fazla ısınmaması lazım. Kasa mesh mi değil mi hâlâ öğrenemedik ama örneği Vento kasa için verdim.
Kasa yarı mesh diyelim ön panelde cam var yanları açık. Öndeki 3 fan deliklerden çekiyor

KS

camizci

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
3

OC yapılmadı ve işlemcide otomatik ayarlarda

Syqex

Bilgisayar Uzmanı
Bilgisayar Uzmanı
Tepki
5,198
Frisby kasalarda baktım biraz yandan hava alıyor olabilir ama onun yeteceğini sanmıyorum. Kartta zaten anormal bir durum var kasa ne olursa olsun maksimum 80lerde olması gerekirdi. Ekran kartının hangi macunla yenilendiğini de büyük ihtimalle bilmiyorsunuz ama çakma bir şey ise çok etkiler. Her mesajımda belirtiyorum kartın montajını kim yaptıysa düzgün yapamamış olabilir.

KS

camizci

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
3
Frisby kasalarda baktım biraz yandan hava alıyor olabilir ama onun yeteceğini sanmıyorum. Kartta zaten anormal bir durum var kasa ne olursa olsun maksimum 80lerde olması gerekirdi. Ekran kartının hangi macunla yenilendiğini de büyük ihtimalle bilmiyorsunuz ama çakma bir şey ise çok etkiler. Her mesajımda belirtiyorum kartın montajını kim yaptıysa düzgün yapamamış olabilir.
Isınmasa bile yanlış montaj sebebi ile drop yiyor olabilir miyim?

Syqex

Bilgisayar Uzmanı
Bilgisayar Uzmanı
Tepki
5,198
Isınmasa bile yanlış montaj sebebi ile drop yiyor olabilir miyim?
Isınmasa bile yanlış montajın drop ile alakası olmaz. Isınmayan kart yada işlemci performansını sınırlamaz. Ram de dual channel kullanılmış o da drop yapmaz. Drop için başka sebepler bulunabilir. Bios sürümü yada herhangi bir driver güncellemesi bile etki edebilir. Sabah bir arkadaş işlemci frekans sınırlamasını benim ilk defa duyduğum İntelin değişik bir güncellemesi ile çözdü.

KS

camizci

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
3
Isınmasa bile yanlış montajın drop ile alakası olmaz. Isınmayan kart yada işlemci performansını sınırlamaz. Ram de dual channel kullanılmış o da drop yapmaz. Drop için başka sebepler bulunabilir. Bios sürümü yada herhangi bir driver güncellemesi bile etki edebilir. Sabah bir arkadaş işlemci frekans sınırlamasını benim ilk defa duyduğum İntelin değişik bir güncellemesi ile çözdü.
Güncellemelerle alakalı bir problemim olacağını sanmıyorum Bios ve driverlarımı güncel tutuyorum. Benim kafamın karıştığı nokta da bu zaten ısınmadığı zamanda bile fps drop yiyorum. Sağlam bir bilgisayarcı da bulamadım ki öyle her şeyden anlayıp da ilgilenen.

KS

camizci

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
3
Az önce işlemci testi de yapayım dedim Aida64 ile 2dk içerisinde 97 dereceyi gördü ve durdurdum. Ama hala söylüyorum hiç ısınmadığı zamanlarda bile drop yiyor bu bilgisayar. Sorun bir değil birden fazla sanırım :eek:

KS

camizci

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
3
TEST2.png

Syqex

Bilgisayar Uzmanı
Bilgisayar Uzmanı
Tepki
5,198
Az önce işlemci testi de yapayım dedim Aida64 ile 2dk içerisinde 97 dereceyi gördü ve durdurdum. Ama hala söylüyorum hiç ısınmadığı zamanlarda bile drop yiyor bu bilgisayar. Sorun bir değil birden fazla sanırım :eek:
Bu testte bu sıcaklığı görüyorsa boşta bile 55 derece civarı çalışıyordur. Sizin bilgisayarda genel olarak bir sorun var ve bence bu yazılımsal değil direk fiziksel olarak çözülmeli.

KS

camizci

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
3
Bu testte bu sıcaklığı görüyorsa boşta bile 55 derece civarı çalışıyordur. Sizin bilgisayarda genel olarak bir sorun var ve bence bu yazılımsal değil direk fiziksel olarak çözülmeli.
Evet orada da görüldüğü gibi boşta 53 derecede çalışıyor. Fiziksel olarak çözebilecek kimse yok ne yazık ki. Hiçbir bilgisayarcı işten anlamıyor 3-4 farklı yere götürdüm sonuç hala bu şekilde. Teşekkürler yardımınız için iyi akşamlar diliyorum :)

Syqex

Bilgisayar Uzmanı
Bilgisayar Uzmanı
Tepki
5,198
Evet orada da görüldüğü gibi boşta 53 derecede çalışıyor. Fiziksel olarak çözebilecek kimse yok ne yazık ki. Hiçbir bilgisayarcı işten anlamıyor 3-4 farklı yere götürdüm sonuç hala bu şekilde. Teşekkürler yardımınız için iyi akşamlar diliyorum :)
Teknik destek konusunda nasıllar bilmiyorum ama yaşadığınız yere göre Vatan , İtopya gibi mağazası olan bilindik markalar eğer ilgileniyorsa götürülebilir.

KS

camizci

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
3
Teknik destek konusunda nasıllar bilmiyorum ama yaşadığınız yere göre Vatan , İtopya gibi mağazası olan bilindik markalar eğer ilgileniyorsa götürülebilir.
Vatan yakınımda var fakat ilgileneceklerini pek sanmıyorum. Bu bilgisayar ile ilgilenip ayağa kaldırırım kullanırım diyen varsa direk satmayı düşünüyorum çünkü buna para harcamaktansa yeni sistem toplamayı tercih ederim. Bunda yeni 3000 serisi ekran kartlı sistem toplama hevesiminde etkisi var tabi ki :D. Alım satım konusu açılabiliyor mu forumda ve nereye açmam gerekiyor acaba bilgin var mı?

revanthe

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
4
Vatan yakınımda var fakat ilgileneceklerini pek sanmıyorum. Bu bilgisayar ile ilgilenip ayağa kaldırırım kullanırım diyen varsa direk satmayı düşünüyorum çünkü buna para harcamaktansa yeni sistem toplamayı tercih ederim. Bunda yeni 3000 serisi ekran kartlı sistem toplama hevesiminde etkisi var tabi ki :D. Alım satım konusu açılabiliyor mu forumda ve nereye açmam gerekiyor acaba bilgin var mı?
kakns bende 3500x gtx 1660 super var cs goda 500-600 fps ortalama oynuyorum işlemci macunu kurumuş olabilri mi

Syqex

Bilgisayar Uzmanı
Bilgisayar Uzmanı
Tepki
5,198
Forumda maalesef satış yasak. Başka forumlarda , facebook gruplarında sisteminizi paylaşabilirsiniz. Bence denemekten zarar gelmez sistem olmadan gidin bir sorun eğer bakarız derse sistemi Vatana götürürsünüz. Sistem sizin sonuçta ama şahsen ben bozuk bir sistemi satmazdım. Kimsenin hakkına girmeye gerek yok ama yine de karar sizin ben karışamam.

KS

camizci

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
3
Forumda maalesef satış yasak. Başka forumlarda , facebook gruplarında sisteminizi paylaşabilirsiniz. Bence denemekten zarar gelmez sistem olmadan gidin bir sorun eğer bakarız derse sistemi Vatana götürürsünüz. Sistem sizin sonuçta ama şahsen ben bozuk bir sistemi satmazdım. Kimsenin hakkına girmeye gerek yok ama yine de karar sizin ben karışamam.
Sistemi ayağa kaldırırım diyen varsa satacağım diyorum efendim milleti neden kazıklayayım :D :D Şansımı deneyeceğim gidip soracağım bakalım. Teşekkürler tekrar

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri