Gaming Gen Tr Güvenilir mi ?

yasar68

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
10
Merhaba yazın çalıştım çabaladım biraz para biriktirdim şimdide ailemi ikna edip birazda onlar destek verdi ve şu sisteme karar vermiş durumdayız
Ama sorun şu ki ailem internet alışverişine güvenmiyor bendede biraz şüphe var 1. Şu gaming gen tr güvenilir mi 2. Bilgisayar da bir sıkıntı çıkarsa iade etme veya garanti konusunda yardımcı oluyorlar mı cevap verirseniz sevinirim ailemede gostericrgim sistem nasıl onuda belirtirseniz sevinirim

Syqex

Moderatör
Moderatör
Tepki
5,166
Gaming Gen güvenilirdir. Sorun çıkarsa da yardımcı olurlar , olmaları lazım. PC Hocası da onlarla hazır sistem yapmıştı.

KS

yasar68

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
10
Gaming Gen güvenilirdir. Sorun çıkarsa da yardımcı olurlar , olmaları lazım. PC Hocası da onlarla hazır sistem yapmıştı.
Hocam başka bir forumda bir kişi olumsuz yorum yaptı siz güveniyor musunuz

Syqex

Moderatör
Moderatör
Tepki
5,166
Hocam başka bir forumda bir kişi olumsuz yorum yaptı siz güveniyor musunuz
Her şeyden memnun kalmayan birisi illa olur. Öyle şikayete bakarsak çok şikayet var ve her firma için geçerli. Ben güveniyorum ama bu demek değildir ki kesin sorun çıkmayacak.

IronMusk

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
1,873
Her zaman olumsuz yorum olur hocam, gaming gen güvenilir. Sistemde güzel bu arada, gpu nvidia sorun yaşamazsınız diye düşünüyorum ekran kartı tarafından. Yinede %100 güvence tabiki kimse veremez.

Meraklı Genç

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
54
Öncelikle hayırlı olsun Gaming Gen TR güvenilir midir? Güvenilirdir neden güvenilirdir

1- İstanbul'da kendisine ait bir mağazası mevcuttur.

2- Devlet sistemlerinde kayıtlı bir şirketleri mevcuttur

Şirket Bilgilerimiz
Beta Oyun Teknoloji Anonim Şirketi
Ihlamurkuyu Mahallesi, Malazgirt Caddesi, No:32/A, 34771 Ümraniye / İstanbul

Vergi Dairesi : Alemdağ
Vergi No : 1671152989

3- Elraen ve ekibi dahil bir çok yayinciya sponsordur ( Rraane YouTube son videosunda Gaming gen tr mağazasında yeni bir PC topluyor )

4- Bir çok YouTube kanalı anlaşmalı olarak yeni sistemler çıkarmış ve çıkarmaya devam etmektedir.

Bilgisayarda bir sorun çıkması

- Kişinin keyfi olarak işte fanin dönmesini sevmedim, ekran kartının rengi güzel değilmiş diye yapılan iade talepleri kabul edilmiyor

- Ürünler fabrikasyon çıkışı olduğundan dolayı fabrika hatası ürünler yani kusur sayilan ürünler hukuki olarka iade talebi oluşturma , tamir isteme, yenisi ile değiştirme hakkıniz vardir

mutlu

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
537
Ben de buradan alışveriş yapmayı düşünüyorum, güvenli olduklarını da biliyorum. Yakın çevremden de alışveriş yapan ve sorunsuz bir şekilde sistemine kavuşan insanlar da oldu. Şirketten yana kaygım yok.

Ama :(

Tek bir kaygım var o da kargo şirketi. Kırık gelir mi, tutanak tutarlar mı, kargo ürünü paramparça getirir mi, iadesi altı ay sürer mi...

Meraklı Genç

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
54
Ben de buradan alışveriş yapmayı düşünüyorum, güvenli olduklarını da biliyorum. Yakın çevremden de alışveriş yapan ve sorunsuz bir şekilde sistemine kavuşan insanlar da oldu. Şirketten yana kaygım yok.

Ama :(

Tek bir kaygım var o da kargo şirketi. Kırık gelir mi, tutanak tutarlar mı, kargo ürünü paramparça getirir mi, iadesi altı ay sürer mi...
Son cümleye kadar bence çözüm kolay genelde ürünün içerisini zaten gayet güvenli bir şekilde yapıyorlar dış kartonun sağına soluna bakın ezilme açılma varsa almayın ha derse ben buraya kadar getirdim geri mi goturucem al işte tutanak tutamak keyfiniz bilir kargo şirketinin müşteri hizmetlerini arıyorum diyin anında tutanak tutar. Ürün 2-3 gün içinde şirkete geri gidip kontrol edilip tekrardan size yollanıyor 6 ay sürmez :D

mutlu

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
537
Son cümleye kadar bence çözüm kolay genelde ürünün içerisini zaten gayet güvenli bir şekilde yapıyorlar dış kartonun sağına soluna bakın ezilme açılma varsa almayın ha derse ben buraya kadar getirdim geri mi goturucem al işte tutanak tutamak keyfiniz bilir kargo şirketinin müşteri hizmetlerini arıyorum diyin anında tutanak tutar. Ürün 2-3 gün içinde şirkete geri gidip kontrol edilip tekrardan size yollanıyor 6 ay sürmez :D

Hocam yorum için teşekkür ederim, burası TR ve bu gözler neler gördü... :D Yasal süreç diye bir açmaz var, sizi oraya bir sokarlarsa istediğiniz kadar debelenin çözümü zor.

Daha önce laptop aldığımda böyle bir sıkıntı yaşadım, 3 ay serviste bekledi, ürün geri gitti geldi falan. Sonuç aynı ürünü (direkt o bozuk olanı) geri verdiler. Lanet olsun dedim bıraktım.

Araba aldık, sıkıntı çıktı aylarca uğraş et, yasal süreç ıvır zıvır. Aylarca serviste yatan araba ve sonuç sıfır.

Telefon aldım bir haftalıkken ekran sıkıntı çıkardı, iade istedim almadıkları gibi tamir edip gönderdiler. Tüketici hakem heyeti falan hiçbir şey çıkmadı.

Bankaya para yatırırken atm parayı yuttu tam 220 gün sürdü geri almam. Yasal süreç 180 gün(iş günü değil)

Bunun gibi sayabileceğim kadar örnek var ki...

Yani sözün özü, burası Türkiye güzel kardeşim. Burada her şeyin bir kılıfı var. :(

TR de garanti meselesi benim için hiçbir şey ifade etmiyor, test ederek aldığım ikinci el ürünlere karşı güvenim daha yüksek. Sadece ne yazık ki ikinci ele param yetmediği için sıfır almak zorundayım. :)

KS

yasar68

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
10
Hocam yorum için teşekkür ederim, burası TR ve bu gözler neler gördü... :D Yasal süreç diye bir açmaz var, sizi oraya bir sokarlarsa istediğiniz kadar debelenin çözümü zor.

Daha önce laptop aldığımda böyle bir sıkıntı yaşadım, 3 ay serviste bekledi, ürün geri gitti geldi falan. Sonuç aynı ürünü (direkt o bozuk olanı) geri verdiler. Lanet olsun dedim bıraktım.

Araba aldık, sıkıntı çıktı aylarca uğraş et, yasal süreç ıvır zıvır. Aylarca serviste yatan araba ve sonuç sıfır.

Telefon aldım bir haftalıkken ekran sıkıntı çıkardı, iade istedim almadıkları gibi tamir edip gönderdiler. Tüketici hakem heyeti falan hiçbir şey çıkmadı.

Bankaya para yatırırken atm parayı yuttu tam 220 gün sürdü geri almam. Yasal süreç 180 gün(iş günü değil)

Bunun gibi sayabileceğim kadar örnek var ki...

Yani sözün özü, burası Türkiye güzel kardeşim. Burada her şeyin bir kılıfı var. :(

TR de garanti meselesi benim için hiçbir şey ifade etmiyor, test ederek aldığım ikinci el ürünlere karşı güvenim daha yüksek. Sadece ne yazık ki ikinci ele param yetmediği için sıfır almak zorundayım. :)
Hocam yanlış anlamazsanız bi okyanusa felan atlayın

fahrettinaga

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
39
gaming genden mouse siparis ettim 1 ay sonra mouse in onceden kullanilmis oldugunu kullanici kodunu girdigimde anladim asla onermem

Syqex

Moderatör
Moderatör
Tepki
5,166
Her markada illa ki böyle sorun yaşayanlar oluyor. O da size denk gelmiş. Kullanılmış diye verilen ürünler iade edilip satışa uygun olan ürünler aslında.

fahrettinaga

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
39
Her markada illa ki böyle sorun yaşayanlar oluyor. O da size denk gelmiş. Kullanılmış diye verilen ürünler iade edilip satışa uygun olan ürünler aslında.
yanilion git da foruma ne kadar sikayet var hatta baska forumda sovenler bile var git bak ogren burda her firmada var deme
her firmada zaten var ama her firmada illa cozum var bunlarda cozum yok 2 tane adam koymuslar musteri hizmetleri diye tanitiyolar

Syqex

Moderatör
Moderatör
Tepki
5,166
yanilion git da foruma ne kadar sikayet var hatta baska forumda sovenler bile var git bak ogren burda her firmada var deme
her firmada zaten var ama her firmada illa cozum var bunlarda cozum yok 2 tane adam koymuslar musteri hizmetleri diye tanitiyolar
Ben düzgün şekilde konuşuyorum senin de düzgün konuşmanı beklerdim. Git bak öğren falan nedir yani bu her markada yaşanıyor arkadaşım. Her markanın böyle sorunları oluyor. Bunu inkar edemezsin. Ben sorun yaşasam tüm markaya kötü demem. Memnun olan da var çünkü.

fahrettinaga

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
39
Ben düzgün şekilde konuşuyorum senin de düzgün konuşmanı beklerdim. Git bak öğren falan nedir yani bu her markada yaşanıyor arkadaşım. Her markanın böyle sorunları oluyor. Bunu inkar edemezsin. Ben sorun yaşasam tüm markaya kötü demem. Memnun olan da var çünkü.
adamlar bozuk kart gonderip 2 ay bekletti bir arkadasimi vallah bu firmayi bana karsi savunan herkese tavrim nettir

fahrettinaga

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
39
Tavrın net olsun beni ilgilendirmez. Ben anlatıyorum ama sen anlamıyor olabilirsin. Her firmada böyle sorunlar var. Kabul etmesen de bu böyle.
her firma diye iyi mi oluyor allah askina bir kere alisveris yaptin mi bir kere diger forumlarda yazanlara baktin mi sana laf anlatilmaz

mutlu

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
537
Hocam yanlış anlamazsanız bi okyanusa felan atlayın
Valla sıkıntının bende olduğunu düşünmüyorum kardeşim, bu işleyişin sıkıntısı. Tüketiciyi koruyan bir sistem yok ki, sadece adı var :)

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri