45.000-60.000 TL Gaming Setup Tavsiyesi

rom

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
İşlemci
R5 7500f
Ekran Kartı
Rtx 4070 Super
İyi bayramlar hocalarım. Şu güzel bayram gününde yeni bir sistem için komple tavsiyelerinize ihtiyacım var uzun süredir teknolojiyi takip edemiyorum.

Bütçem 45k

Amacım 2K da alabileceğim max fps genellikle Warzone oynuyorum. Gereksiz parçalara gereksiz paralar vermek istemiyorum.

Ufak araştırmalarım sonucu r5 7500f ve rtx 4070 super bana sıcak geldi siz ne düşünüyorsunuz bu ve diğer bileşenler hakkında? Bu kasa bütçesi. Ekstra monitör önerilerine de açığım. Gysnc olması şart mıdır monitörde? Bu parçaları teker teker mi almalıyım? Hazır sistem mi almalıyım? (Vakit sınırım yok)

Hepinize iyi forumlar

egecabbar

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
885
Sistem olarak en doğrusu bu. Görseldeki gibi özelleştirebilirsin. Eğer ilerde işlemci yükseltirim 7800x3d falan alırım diyorsan anakartı B650-S yapabilirsin. Wi-fi falan da olur. Soğutucu da daha ucuz bir model seçilebilir ama ömürlük olsun diye onu seçtim. Bir de monitör

Ekli dosyalar

• 1712742067160.png
    1712742067160.png
    65.1 KB · Görüntüleme: 13
  • Beğen
Reactions: rom
KS

rom

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
Sistem olarak en doğrusu bu. Görseldeki gibi özelleştirebilirsin. Eğer ilerde işlemci yükseltirim 7800x3d falan alırım diyorsan anakartı B650-S yapabilirsin. Wi-fi falan da olur. Soğutucu da daha ucuz bir model seçilebilir ama ömürlük olsun diye onu seçtim. Bir de monitör
Elinize sağlık hocam. O zaman ekran kartı ve işlemci yönünden hemfikiriz değil mi? Direk burdan hazır sistem mi almalıyım

egecabbar

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
885
Elinize sağlık hocam. O zaman ekran kartı ve işlemci yönünden hemfikiriz değil mi? Direk burdan hazır sistem mi almalıyım
En doğrusu hazır sistem. Daha uygun fiyata geliyor. Bütçe artarsa işlemci ve ekran kartı değişir 45k ya en doğrusu bu seçim.

• Beğen
KS

rom

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
Eyvallah hocam ilginiz için teşekkürler

kuru cacık

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
168
Şu ,FSP kasalı olarak öneririm. XPG kasa ,çok hacimsiz ve epey küçük. FSP çok hacimli ve büyük.Kesinlikle tavsiyemdir.

FSP kasadaki powerde, son nesil PCI- EX. 5.0 standartını destekliyor Adaptör falan kullanmazsınız.

SSD yide PCI EX 4.0 seçtim,daha hızlıdır.

Soğutucu olarak şunu takabilirsiniz Çok ağır değildir. Anakarta gereksiz yük bindirmez .Esnetmez.

Ekli dosyalar

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    57.2 KB · Görüntüleme: 11
  • Beğen

egecabbar

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
885
Şu ,FSP kasalı olarak öneririm. XPG kasa ,çok hacimsiz ve epey küçük. FSP çok hacimli ve büyük.Kesinlikle tavsiyemdir.

FSP kasadaki powerde, son nesil PCU EX. 5.0 standartını destekliyor Adaptör falan kullanmazsınız.

SSD yide PCI EX 4.0 seçtim,daha hızlıdır.

Soğutucu olarak şunu takabilirsiniz Çok ağır değildir. Anakarta gereksiz yük bindirmez .Esnetmez.

Ekran kartı inno3d yapılmalı, ssd twinmos nasıldır bilmiyorum Adata 1TB varken ekstra 1k falan vermezdim. Kasa olarak o modeli seçince güç kaynağı bronze oluyor. Eğer ilerde 4080 falan takmayacaksa sadece 2pcie den 1 tane 12vhp kablosu olacak 4070super için. Çok kaba bir görüntü değil.

• Beğen

kuru cacık

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
168
Twinmos,çok eski ve köklü bi dünya markasıdır .20-25 sene önce, TR de ram konusunda bi -iki firma vardı .Biri twinmos idi.

Önerdiğim SSD , DRAM modüllü. Çok daha uzun ömürlü. Ve daha hızlı.Ama isterse, DRAM modülsüz ,1000 tl daha ucuza adata SSD yi de alabilir.

XPG kasa dediğim gibi çok küçük.
Boyutları.
460x371x210 mm.

FSP kasa,
480x470x205 mm

• Beğen

egecabbar

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
885
Twinmos,çok eski ve köklü bi dünya markasıdır .20-25 sene önce, TR de ram konusunda bi -iki firma vardı .Biri twinmos idi.

Önerdiğim SSD , DRAM modüllü. Çok daha uzun ömürlü. Ve daha hızlı.Ama isterse, DRAM modülsüz ,1000 tl daha ucuza adata SSD yi de alabilir.

Boyutları.
460x371x210 mm.

FSP kasa,
480x470x205 mm
FSP daha büyük ama güç kaynağından düşüyor. Zaten büyük olması bir işine yaramayacak sadece üst tarafa 360mm sıvı soğutucu takamayacak. Sıvı soğutma boş iş zaten pa 120 se ile devam eder.

• Beğen

kuru cacık

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
168
Küçük kasalarda, bileşenler daha fazla ısınır..İçinde bileşenler,sıkış tepiş olur. Bi de devasa thermalright soğutucu her tarafı kaplar.

Neyse,biz önerilerimizi yaptık. Arkadaş, kendine göre ,değerlendirir.Son karar kendine ait.

• Beğen
KS

rom

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
Küçük kasalarda, bileşenler daha fazla ısınır..İçinde bileşenler,sıkış tepiş olur. Bi de devasa thermalright soğutucu her tarafı kaplar.

Neyse,biz önerilerimizi yaptık. Arkadaş, kendine göre ,değerlendirip,bi karar verecektir.
İlginiz icin cok tesekkür ederim hocam değerlendireceğim kesinlikle

Serhard

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1

Boyutları.
460x371x210 mm.

FSP kasa,
480x470x205 mm
yanlış bilmiyorsam twinmos xtreme modelinin sadece 2gb versiyonunda dram bulunmakta

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri