Garanti kapsamındaki bir ürün 2. Kez gittiğinde sorun giderilmemişse o üründe güncel para iadesi oluyomuydu

Bayterek

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
242
Hocam garanti kapsamındaki bir ürün 2. Kez gittiğinde sorun giderilmemişse o üründe güncel para iadesi oluyomuydu

lckyvg

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
1,305
Maddeyi bulamadım ama aynı sorun 3 ya da farklı olsa da 4 defa gidince gibi bir şeydi. Ama emin değilim kaynağı göremedim.

KS

Bayterek

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
242
hocam eğer thhye giderse bu iş dava filan olursa okulum var benim bazı durumlardan dolayı okula gidemiyorum canlı ders alıyorum bu tatilde halletmek istiyorum servise götürürsem güncel para iadesi yaparlarmı ? yoksa thhye başvuralımmı

eğer davaya giderse ne yapmalıyız ?

termal bakımı yapılmadı ancak 1. gittiğinde kendileri bakabilirlerdi sonuçta ısınma sorunuyla gidiyo 2. götürmek istediğimizdede bunu reddedip getirmeyin diyolar

ki davadada termal bakımı yapalım derlersede 2 kere götürdük niye bakmadınız yani 2 kere bu kart ısınma sorunuyla gidiyo bakmıyosunuz muşteriyi mağdur ediyosunuz

pcalacakadam

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
81
Yanlış bilmiyorsam aynı sorun 3den fazla yaşanırsa iade oluyor fakat her firma uymuyor buna. Thhye de başvurunca süreç inanılmaz uzuyor. Şanslıysanız halledebilirsiniz ama.

KS

Bayterek

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
242
sırf nu termal macundann dolayı haksız duruma düşme gibi bir ihtimalim varmı ? ve thhye gidersem uzarmı

termal bakımı yapılmadı diye haksız duruma düşme gibi bir ihtimalimiz varmı ?

benim okulum var iş uzarsa ne yapıcam şuan ne yapmalıyım

lckyvg

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
1,305
Thh süreçleri uzun diye çoğu kişi belirtmiş.

Ahmeet_1

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
892
Hocam garanti kapsamındaki bir ürün 2. Kez gittiğinde sorun giderilmemişse o üründe güncel para iadesi oluyomuydu
Bir ürün sıfır alındığı zaman 6(ay) içerisinde arıza çıkarır ve servise gönderilirse tamir edilmeden değişim veya para iadesi isteme hakkin varidr. Ürün 6 ay içerisinde arıza çıkarırsa sıfır haliyle kusurlu diye sayılır ve değişim ya da para iadesi hakkın vardır. Para iadeni iste vermezler ise e devletten tüketici hakem heyetine başvurabilirisn ortalama 2-3 ay sürüyor.

KS

Bayterek

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
242
Bir ürün sıfır alındığı zaman 6(ay) içerisinde arıza çıkarır ve servise gönderilirse tamir edilmeden değişim veya para iadesi isteme hakkin varidr. Ürün 6 ay içerisinde arıza çıkarırsa sıfır haliyle kusurlu diye sayılır ve değişim ya da para iadesi hakkın vardır. Para iadeni iste vermezler ise e devletten tüketici hakem heyetine başvurabilirisn ortalama 2-3 ay sürüyor.
evet işte bu .... arızalı değil diyip gönderip durdular

KS

Bayterek

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
242
termal bakım yaptırmadım diye haksız cıkma bir durumum varmı ama mantıkende bu onların görevi ben o kadar detayına bakamıyorum onların akıl etmeleri lazımdı haklı değilmiyim

Ahmeet_1

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
892
evet işte bu .... arızalı değil diyip gönderip durdular
Sende o zaman kart kapandı sıcaktan vs yazıp servise gönder. Şuan üzerinden ne kadar geçti 6ay doldu mu. Performans sorunu var birden kapanıyor diye kayıtlı bir şekilde genellikle mail atılır. Thh sunabilecegin şekilde karşıya şikayetini bildir. Kartın neydi kaç derece oluyor oyunlarda vs

termal bakım yaptırmadım diye haksız cıkma bir durumum varmı ama mantıkende bu onların görevi ben o kadar detayına bakamıyorum onların akıl etmeleri lazımdı haklı değilmiyim
Sıfır ürün bu ekran kartları zaten bir sorun yoksa 1.5-2 sene de termal macun hatta 4-5 sene de degismesen sıcaklık sorunu çıkarmaz. Ama değişirsen ömrünü uzatır performansini stabil tutarsın. Sen bakımını yapmadın diyemezler üzerinden zaten sene geçmemiş. 6ay da bir kim termal macun değiştiriyor

KS

Bayterek

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
242
kapanma durumu yok yalan niye söleyeyim 83 derece fanlar %100 dönüyo

KS

Bayterek

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
242
evga rtx 3060 fanlar 100 de dönüyo nasıl normal 84 dereceyide gördüğü oluyo

bak
83-84 derece de fanlar %60 da dönse okey termal macun sıkıntısı vardır ama 84-83 derecede %100 3200 3000rpm ne abi

lckyvg

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
1,305
Bakım yapmadınız diye bir şey diyemezler. Zaten garantisi varken onların yapması lazım.

KS

Bayterek

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
242
ben bu kartı actırmadım bişi yapmadım 6. ayda oyun oynarken fan sesleri cok yüksek geliyodu 84 derecede fan hızı %80-%95 lerde valoranttada bu böle normalmi sence

Ahmeet_1

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
892
evga rtx 3060 fanlar 100 de dönüyo nasıl normal 84 dereceyide gördüğü oluyo

bak
83-84 derece de fanlar %60 da dönse okey termal macun sıkıntısı vardır ama 84-83 derecede %100 3200 3000rpm ne abi
Dostum senin dediğin şey binbir etkene bağlı kasanın hava sirkülasyonu nasıl. Arkadaşımda yasadi böyle bir olay fanları yanlış yerleştirmiş . Kasanın önüne 2-3 fan arkasına egzoz fanı ve kasanın üstünde egzoz fanları var mı? Senin kasa fan durumu nasıl

KS

Bayterek

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
242
şimdi kasanın tüm camlarını açtım

lckyvg

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
1,305
Kasa kapağını açınca kaç derece oluyordu?

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Geri