Gigabyte 970A-UD3P Ram hızı sorunu

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

PunkiesT

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Gigabyte 970A-UD3P rev 1 Anakartım var Ramlerim 1866 destekliyor ama Ankart ve işlemciye baktığımda her hangi bir hız sınırı olduğunu görmediğim halde Ram lerin hızı 667 MHz de kalıyor. Profile 1 yapsamda kayıt edip bilgisayar açılırken Load ayara çekmemi söylüyor ve 667 Mhz hız sınırına takılıyorum sorun ne olabilir neden Profile 1 yapamıyorum ve Profile 2  var onda da aynısını yapıyor .

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,131
2 bellek birbirinin birebir aynısı mı marka model olarak? Eğer aynı değillerse Profil seçimleri işe yaramaz. Anakartınızın 1 bellek için doğru soketleri kullandığınızdan emin misiniz? Ya açık renkteki yada koyu renkteki portları kullanacaksınız karma kullanım olmaz.

KS

PunkiesT

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
ugur.gozaydin' Alıntı:
2 bellek birbirinin birebir aynısı mı marka model olarak? Eğer aynı değillerse Profil seçimleri işe yaramaz. Anakartınızın 1 bellek için doğru soketleri kullandığınızdan emin misiniz? Ya açık renkteki yada koyu renkteki portları kullanacaksınız karma kullanım olmaz.

Ben de öyle düşünmüştüm aslında yapmadım ne hikmetse . Aynı hız aynı Ram ama 933 sabitlendi XMP 1 ve 2 denedim ama hız 1866 çıkaramadım DDR4 kullanıyorum onda 2666 gözüküyor bu dualde 1866 oluyor normalde Görev yönetisinde 1866 yazması gerekmezmi 933 gösteriyor şuan ?

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,131
Görev yöneticisinde değerin yarısı yazabilir 933 x 2 1866 oluyor zaten. Windows bazı RAM modüllerinde ve bazı Windows sürümlerinde yarı değerini gösteriyor ama onu 2 ile çarpıyorsunuz bir sorun yok sisteminizde şuan.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri