Gigabyte Aorus KP XD RTX 3070 Laptop Kasma Sorunu.

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,132
Eğer başka yerden almayı düşünürseniz aşağıdaki cihazlara bakabilirsiniz.

- Şuan indirimde.!!!

- Şuan indirimde.!!!

KS

Conterct

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
4
Eğer başka yerden almayı düşünürseniz aşağıdaki cihazlara bakabilirsiniz.

- Şuan indirimde.!!!

- Şuan indirimde.!!!
Abi bugün servise vereceğim bilgisayarı. Ancak şöyle bir şey oldu. Bilgisayar çantada içindeyken yere düştü ancak hemen kontrol ettim sıkıntısız çalışıyordu. Sonra bilgisayarcıya götürdüm bu kasma sorunları için o da baktı 1-2 ayar yaptı böylede kasarsa servise ver dedi. Aldım bilgisayarı eve geldim açtım sorun yoktu sonra ekranı kapattım daha hızlı şarj olsun diye ve şuan bilgisayar hiç açılmıyor. Güç bile gelmiyor bilgisayara. Bugün ki düşmeden kaynaklı olabilir mi ? Yavaş düştü ve çanta vardı yani. Neyden kaynaklı olabilir ?

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,132
Abi bugün servise vereceğim bilgisayarı. Ancak şöyle bir şey oldu. Bilgisayar çantada içindeyken yere düştü ancak hemen kontrol ettim sıkıntısız çalışıyordu. Sonra bilgisayarcıya götürdüm bu kasma sorunları için o da baktı 1-2 ayar yaptı böylede kasarsa servise ver dedi. Aldım bilgisayarı eve geldim açtım sorun yoktu sonra ekranı kapattım daha hızlı şarj olsun diye ve şuan bilgisayar hiç açılmıyor. Güç bile gelmiyor bilgisayara. Bugün ki düşmeden kaynaklı olabilir mi ? Yavaş düştü ve çanta vardı yani. Neyden kaynaklı olabilir ?
%100 emin konuşmam doğru olmaz ama düşmeden kaynaklı bir sıkıntı olabilir evet. Cihazda fiziksel bir hasar yoksa görünürde cihazı garantiye verin.

KS

Conterct

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
4
hocam bilgisayarın mazgalı kırılmış. O kadar kötü oldum ki şuan anlatamam. Zehir oldu bilgisayar. Parça bile çantanın içinde duruyor. Ne yapacağımı bilmiyorum.

Ekli dosyalar

• B3961493-E57A-42BD-9F78-1C4146022CB6.jpeg
    B3961493-E57A-42BD-9F78-1C4146022CB6.jpeg
    574.2 KB · Görüntüleme: 8

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,132
Çantada kötüydü sanırım, koruyamamış. Büyük ihtimalle içinde bir parça oynadı yada o parça yer var mı bilemiyorum ama içeri girdi.

KS

Conterct

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
4
Çantada kötüydü sanırım, koruyamamış. Büyük ihtimalle içinde bir parça oynadı yada o parça yer var mı bilemiyorum ama içeri girdi.
Hocam işin saçma tarafı düştükten sonra kullanabilmiş olmam. Parçayı buldum yerine oturttum. Bilgisayar zaten sorunluydu sorunlu olmasa gam yemem. Ne yapmamı önerirsiniz servis sorun kağıdına cihazın açılmadığını da ekleyeyim mi sizce ? Yoksa düz kasma görüntülerini çekmiştim onları flasha koyup öyle mi göndereyim.

Ekli dosyalar

• 7B234A8F-46CE-4BA4-853D-62EE17365217.jpeg
    7B234A8F-46CE-4BA4-853D-62EE17365217.jpeg
    645.6 KB · Görüntüleme: 9

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,132
Hocam işin saçma tarafı düştükten sonra kullanabilmiş olmam. Parçayı buldum yerine oturttum. Bilgisayar zaten sorunluydu sorunlu olmasa gam yemem. Ne yapmamı önerirsiniz servis sorun kağıdına cihazın açılmadığını da ekleyeyim mi sizce ? Yoksa düz kasma görüntülerini çekmiştim onları flasha koyup öyle mi göndereyim.
Şimdi cihaz fiziksel hasar aldığı için kullanıcı hatası deyip garanti dışı bırakırlarsa oda ihtimal dahilinde.

Siz düşme harici her şeyi belirtin firmaya. Bir USB belleğe vs. koymanız gerekmez sorunların kanıtlarını.

KS

Conterct

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
4
Şimdi cihaz fiziksel hasar aldığı için kullanıcı hatası deyip garanti dışı bırakırlarsa oda ihtimal dahilinde.

Siz düşme harici her şeyi belirtin firmaya. Bir USB belleğe vs. koymanız gerekmez sorunların kanıtlarını.
Ozaman şarj olmadığını ve cihazın açılmadığını da belirteyim mi? Şöyle bir yazı hazırlamıştım buna açılmadığınıda ekliyorum hocam ozaman.

Ekli dosyalar

• 0A8ABA52-6123-4935-A4EB-28F1C94F800D.png
    0A8ABA52-6123-4935-A4EB-28F1C94F800D.png
    415.4 KB · Görüntüleme: 7
KS

Conterct

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
4

Hocam bugün servisi arayınca değişim olacağı söylendi. İtopyadan muadil ürün teklifi bekliyorum. Teklif gelince buraya atıp yardımınızı isteyeceğim.

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,132
hocam 13bin tl farkla bunu veya kendi ürünümün sıfırıyla değişim teklif ediyorlar. Ne yapmalıyım sizce?
Kesinlikle farkı vermeyin. Gir şey değişmiyor performans olarak ama +16K fiyat farkı istiyorlar o nasıl iş ya. Kendi cihazınızı alın sıfırda isterseniz kullanın isterseniz satın üzerine ekler daha iyisini alırsınız.

KS

Conterct

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
4
Kesinlikle farkı vermeyin. Gir şey değişmiyor performans olarak ama +16K fiyat farkı istiyorlar o nasıl iş ya. Kendi cihazınızı alın sıfırda isterseniz kullanın isterseniz satın üzerine ekler daha iyisini alırsınız.
Hocam ailem daha fazla uğraşmamamı istediği için mecburen farkı verip cihazı aldım. Bir sorum olacaktı. Yeni cihazda Valorant oynarken mux switch kapalıyken drop yiyorum. Fps anlık düşüyor oyun takılıyor. Mux açıkken sıfır sıkıntı oynuyorum valorantı. Diğer hiçbir oyunda (gta5, hitman2,witcher3) mux açık veya kapalı drop sorunu yaşamadım. Ama daha önceki travmalardan dolayı :D acaba bu bilgisayarda mı sorunlu diye kafamda kurup duruyorum.

Ekli dosyalar

• IMG_0864.jpg
    IMG_0864.jpg
    673.5 KB · Görüntüleme: 1

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri