Soru Gigabyte B550M Ds3H ?? Bi̇os??

Ahmet SARICA

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
15
İnşaallah bu anakartı almayı düşünüyorum.
Ryzen 5 5600 takacağım.
Sorularım:
1. Direkt tak çalıştır yapabilir miyim?
2. Eğer tak çalıştır yapamazsam, bu sefer flashback özelliği var mı? Eğer bu da yoksa, eski nesil işlemci bulmadan nasıl biosunu güncellerim?

Yorumlarınızı bekliyorum.

Çağdaş Işık

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
4,760
Ryzen 5 5600 takacağım.
Sorularım:
2. Eğer tak çalıştır yapamazsam, bu sefer flashback özelliği var mı? Eğer bu da yoksa, eski nesil işlemci bulmadan nasıl biosunu güncellerim?

Hocam asus marka alın sorunlu bir ürün kronik.

yunusx36

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
3,015
Ryzen 5 5600 takacağım.
Sorularım:

Bios flashback özelliği var. 5600 tak çalıştır şekilde çalışır.

KS

Ahmet SARICA

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
15

yunusx36

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
3,015
Nasıl bir sorun hocam biraz açar mısınız
W11 de Valorant , fifa 23 gibi oyunları oynamak için SECURE BOOT açman lazım. Gigabyte anakartlarda secure boot açınca görüntü gelmiyor yeniden bios atman gerekiyor yada apu işlemci takıp geri kapatman gerekiyor. Eğer apu işlemcin yoksa servise göndermek zorundasın ya da 200-300 tl ye bios yazdıracaksın.

Ama W10 kullanırsan sıkıntı olmaz 2026 nın başına kadar güncelleme alacak w10

LockDownTR

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
50
W11 de Valorant , fifa 23 gibi oyunları oynamak için SECURE BOOT açman lazım. Gigabyte anakartlarda secure boot açınca görüntü gelmiyor yeniden bios atman gerekiyor yada apu işlemci takıp geri kapatman gerekiyor. Eğer apu işlemcin yoksa servise göndermek zorundasın ya da 200-300 tl ye bios yazdıracaksın.
Hocam çok şaşırdım şuan bende güzel bir anakart aldığımı sanıyordum, Valorant ve Fifa oynamıyorum ama yinede canımı sıktı şuan bu bilgi :)

yunusx36

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
3,015

LockDownTR

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
50
Öncelikle forumda yasak mı bilmiyorum ama bilgi kimden, nereden, nasıl gelirse gelsin bilgidir diyerek bulduğum şu videoyu paylaşmak istiyorum, çözüm(geçici) olabilir mi?

yunusx36

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
3,015
Öncelikle forumda yasak mı bilmiyorum ama bilgi kimden, nereden, nasıl gelirse gelsin bilgidir diyerek bulduğum şu videoyu paylaşmak istiyorum, çözüm(geçici) olabilir mi?
Yeni nesil kartların hepsi UEFİ destekli zaten bu yöntem çok çok eski kartlar için ki UEFİ desteği olsa bile sorun yaşanıyor

KS

Ahmet SARICA

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
15
Hocam çok şaşırdım şuan bende güzel bir anakart aldığımı sanıyordum, Valorant ve Fifa oynamıyorum ama yinede canımı sıktı şuan bu bilgi :)
Reis üzülme bu sorun bence çok büyük değil. Yunus hocamın dediği gibi Windows 10 da devam edilebilir. Ben bu soruna rağmen yarın vatan bilgisayara gidip alacağım inşaallah.

Yunus hocam bilginiz varsa, Rgb destekli kasa fanlarını, bu anakart ile fan renklerini kontrol edebilir miyim?
Kasa bu👇
POWER BOOST VK-M202B TG

yunusx36

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
3,015
Reis üzülme bu sorun bence çok büyük değil. Yunus hocamın dediği gibi Windows 10 da devam edilebilir. Ben bu soruna rağmen yarın vatan bilgisayara gidip alacağım inşaallah.

Yunus hocam bilginiz varsa, Rgb destekli kasa fanlarını, bu anakart ile fan renklerini kontrol edebilir miyim?
evet rgb fusion 2.0 destekliyor

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri