GIGABYTE B550M DS3H r3 2300x ucuz uyumlu görüntü almak için ekran kartı tavsiyesi

Fenomend

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
518
Merhaba arkadaşlar ne kadar bilsem de kararsız kaldığım için size yine danışmak istiyorum elimdeki ekran kartını satıyorum bir müddet yeni kart için para biriktireceğim anakartım gigabyte b550 ds3h işlemcim r3 2300x anakart desteği olmasa da işlemcim çalışıyor 50 100 tl gibi bir masrafa görüntü alabileceğim youtube izleyebileceğim bir ekran kartı arıyorum ne alabilirim uyumlu şimdi Agp ekran kartı takamayız ama pci e 1.0 2.0 olanlar çalışır mı bu durumda olup ucuz yollu dediğim fiyatlara kart var mı ?

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
Merhaba arkadaşlar ne kadar bilsem de kararsız kaldığım için size yine danışmak istiyorum elimdeki ekran kartını satıyorum bir müddet yeni kart için para biriktireceğim anakartım gigabyte b550 ds3h işlemcim r3 2300x anakart desteği olmasa da işlemcim çalışıyor 50 100 tl gibi bir masrafa görüntü alabileceğim youtube izleyebileceğim bir ekran kartı arıyorum ne alabilirim uyumlu şimdi Agp ekran kartı takamayız ama pci e 1.0 2.0 olanlar çalışır mı bu durumda olup ucuz yollu dediğim fiyatlara kart var mı ?
Çok eski kartlar yeni sistemlerde soket geriye doğru uyumlu olsa bile sorun yaşatabilir. Ayrıca amaç sadece görüntü almak olmamalı. Sürücü desteği de önemli. Windows 10 kullanıyorsanız ve alacağınız kart Windows 10 desteklemiyorsa o kartı verim alarak kullanamazsınız. FPS sanki sürekli düşük gibi bir senaryo olur masaüstü dahil.

KS

Fenomend

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
518
Çok eski kartlar yeni sistemlerde soket geriye doğru uyumlu olsa bile sorun yaşatabilir. Ayrıca amaç sadece görüntü almak olmamalı. Sürücü desteği de önemli. Windows 10 kullanıyorsanız ve alacağınız kart Windows 10 desteklemiyorsa o kartı verim alarak kullanamazsınız. FPS sanki sürekli düşük gibi bir senaryo olur masaüstü dahil.
Merhaba bugün 12.gün aynı gün Amd Radeon HD7350 1 gb ddr3 dx11 destekli pci-e 2.0 x16 yolunda kullanmaya başladığım en güncel yazılımı Crimson Edition 16.2.1 Beta 2016 olan kart görüntü vermekte, çok kötü bir senaryo görmedim. Masaüstünde bende lag takılma olur hissederim diyordum beni şaşırttı, gayet temiz verimli çalışıyor The Long Dark oyununda en düşük ayarlarda 800x600 pencere modu düşük ayarlarda 24 fps veriyor :) Cities Skylines 1152x648 en düşük ayarlar en uzaktan 14 fps yakına gelince 24 lere çıkıyor :) Astroneer 800x600 en düşük ayar pencereli mod 14-17 fps Stranded Deep 800x600 tam ekran en düşük ayarlar dizüstü diye seçilen 18-22 fps veriyor bu oyunlar bende yüklüydü denedim belki bu durumda olup gözleri kanarcasına da olsa bu oyunları oynayıp vakit geçirene bilgi olsun. Ben eğlencesine denedim video film için 4k tv de kullandım sorun yok 1080p 60 hz olarak :) . Uğur bey asıl şu an fikrinizi merak ettiğim almayı düşündüğüm ama ikinci sahibinde yurt dışı kutu fatura garantisi olduğu söylenen 8 aylık Gigabyte Radeon RX 6600 XT Gaming OC Pro 8G 6000 bin tl ye alınır mı ?

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
6600 XT kartı 6K fiyata alınır ama garantisi konusunda söylenen şeyler pek aklıma yatmadı. Zaten 2. el konusuna karşıyım genel olarak insanlara güvenmiyorum. :)

KS

Fenomend

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
518
6600 XT kartı 6K fiyata alınır ama garantisi konusunda söylenen şeyler pek aklıma yatmadı. Zaten 2. el konusuna karşıyım genel olarak insanlara güvenmiyorum. :)
Garanti göz ardı edilerek o fiyat verilir mi en düz 6600xt bile çok maliyetli bahsettiğim gigabyte kartta çok iyi sanırım . Bende garanti konusuna aklım yatmadı soruşturmak lazım bir de zaten ikinci elde garanti olsa bile kart sussa servis para iadesi yapmak istese ilk faturada ki isme yapıyor herhangi bir kişiye yapmıyor iade ücretini ve malesef bende hiç bir şekilde insanlara güvenmiyorum son dönemler daha kötü oldu bir de acaba düz rx 6600 mü alsam xt den çok performans kaybı olur mu acaba sapphire pulse ya da msı mech 2x 6k altında adıma faturalı olur ?

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri